Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Véleményetek szerint mennyire...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Véleményetek szerint mennyire esélyes ilyen partnert találni? 18/L

Figyelt kérdés

Reményeim szerint egyszer majd elkötelezem magam a férfi mellett akit szeretek,azonban valamilyen szinten nyitott kapcsolatot szeretnék. Elképzeléseim szerint úgy működne,hogy alkalmanként nekem és neki is megengedett lenne mással szexelni,esetleg embereket bevonni(hármas). Természetesen közös megegyezéssel,feltételekkel(!)(pl.: kizárólag olyan személlyel történhet meg aki iránt nincsenek érzéseink).

Akárhogyan is közelítem meg a dolgot,ha józan fejjel átgondolom mindig ott kötök ki,hogy -szerintem- igen is számtalan előnye van!

Én úgy gondolom ,hogy sokkal egészségtelenebbek azok a kapcsolatok amikben az évek során ellaposodik/unalmassá válik/megszűnik a szex,ahol mindkét fél valaki/valami más után epekedik,szexuálisan teljesen kielégületlen,ami végül megcsalásba torkollik.

Rendkívül álszent hozzáállásnak tartom azt,hogy -egyesek szinte felháborodással- védik azt az álláspontjukat,miszerint ha igazán szeretsz valakit nem kívánsz meg mást,eszedbe se jutna máshoz hozzá érni életed végéig... Eleinte mikor még lángol a tűz ez valóban így van,de idővel ez igen is megváltozik,ha őszinte magához az ember belátja,hogy bizony az idő előrehaladtával igen is a felszínre törnek ezek a dolgok. Ilyen beállítottságú az ember,vonzza az új,az ismeretlen,a kaland,és ezzel nincs is semmi probléma,fölösleges dolognak tartom elnyomni.

Én azt tartom elítélendőnek amikor a párok gerinctelen módon,egymás tudta nélkül félrekefélnek! Azzal hogy valakik tiszta lapokkal játszanak és kompromisszumokat kötnek,normális,emberi hozzáállást tanúsítanak.

Egy ilyen kapcsolatban tudnám igazán boldognak és felszabadultnak érezni magamat, feltétel nélkül, teljes szívből szeretni a páromat és kötődni hozzá. Ilyen kapcsolatban nincs helye féltékenykedésnek,nem kell rettegnie az embernek a megcsalástól,bármikor bárhova nyugodt szívvel el lehet engedni egymást,maximális bizalmat szül.

Sajnos ebben az a bökkenő,hogy a férfiakban általában nagy birtoklási vágy, ,,ami az enyém ahhoz senki egy ujjal sem érhet hozzá". Nyugtassatok meg,létezik olyan férfi aki egyetértene az én szemszögemmel,vagy nyugodjak bele hogy sosem találok erre partnert?


2015. nov. 22. 09:42
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
42%

Van ilyen férfi, de nem a 18-20 évesek körében. (Persze azért,hogy megdughassanak téged nyilván ezt állítják).

Legtöbben 30 felett jönnek rá,arra,amit írtál.

2015. nov. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
46%
Ha lenne egy barátnőm, akit nagyon szeretnék, lehet, hogy megengedném neki. nem azért, mert ez olyan jó világnézet, hanem, mert félnék, hogy elveszítem. Mondjuk valószínűleg ígyis-úgyis egyedül maradok, szóval mindegy.
2015. nov. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Az indoklásoddal teljesen egyet tudok érteni, magam is azt tapasztalom, hogy senki se bírja ki egy partnerrel, és vagy félrejár, vagy nem, de akkor összegyűlik benne minden az évek alatt, és váratlanul lelép a 3-4 gyereke és az 5-10-20 éves házassága mellől.


Viszont az elkötelezettség általában a férfi részéről azzal is jár, hogy azért a legtöbb esetben a nő a férfi nyakába dobja az élete minden gondját. Ehhez képest értelmezd a féltékenységet, hogy más dugja a nőt, aki Téged merít le anyagilag, érzelmileg, meg mindenhogy, szóval egy elkötelezett kapcoslatban sok áldozatot kell hozni, és ezt egy férfi nem feltétlen azért hozza meg, hogy mások, akik semmit se segítettek ebben, megkaphassák ugyanazt, amit ő. Ráadásul valószínűleg jobb pasik, hiszen ha valakinek a teljes egzisztenciáját be kell dobnia a szexért, másnak meg semmit, akkor a második minőségibb hím.


Csinálják páran azt, amit írsz, swinger, többes, stb., de ehhez szerintem mindkét oldalról olyan személy kell, aki ezt átlátja és már elfogadta, általában ez tényleg 30 felett következik be, ahogy írta előttem is valaki, amikor már az ember túlvan pár örökké-Veled utáni szakításon. De a legtöbb embernek szerintem ez az ellentmondások miatt nem megy. Nem lehet minkét előnyt kiválasztani, az egyikről le kell mondani. (Szabadság, élvezetek VS valódi elkötelezettség egy kapcsolatban).


Ezen a kérdésen én is sokat gondolkozom. Olvass evolúciós pszichológiát. Az megmagyarázza a férfi féltékenységet azzal, hogy a gyerekek felnevelésébe ölt rengeteg energia miatt a férfi biztos akar lenni az apaságában. (Ma már persze van DNS etszt meg fogamzásgátlás, de az ösztönök lassan változnak), vagy hallagsd meg Puzsér: A monogámia bukása c. videót, fent van youtubeon.

2015. nov. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Lehet találni,de az ilyen éltvitel sem garancia az elhagyás ellen.
2015. nov. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
91%

"Rendkívül álszent hozzáállásnak tartom azt,hogy -egyesek szinte felháborodással- védik azt az álláspontjukat,miszerint ha igazán szeretsz valakit nem kívánsz meg mást,eszedbe se jutna máshoz hozzá érni életed végéig."


És miért álszent ez a hozzáállás? Nem lehet, hogy egészen véletlenül valakinek ez az őszinte véleménye?


Van-e esély ilyen partnert találni?

Biztos vannak olyan férfiak, akik röhögve fognak ilyenekbe belemenni, mert haha, dughat más nőket is melletted "legálisan",yeeeeeee! A magamfajta férfi meg elküldene a büdös p-ba a felfogásoddal együtt....:)


Igen, a házasságok nagy részében előbb-utóbb kiveszik a láng, szexuálisan nem feltétlen fogják kívánni egymást. A legtöbb ember sajnos ebbe belekényelmesedik és elfogadja, mintsem tegyen ellene (de semmiképp nem megcsalással). Ha már nem kívánnám a feleségem, max. elválnék, mert hiába a szeretet, 40-45 évesen nem akarok szexmentes életet élni életem végéig. De semmiképp nem feküdnék le más nőkkel még "engedéllyel" sem...attól a páromhoz ugyanúgy nem vonzódnék.


Ja, és ne hívd elköteleződésnek, amit leírtál, mert ez nem az.

2015. nov. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Én is ilyen lányokat keresek.

25f

2015. nov. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Én benne lennék ilyen kapcsolatban.

F22 Bp

2015. nov. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Olyat keressel aki mas csapatban jatszik... ebbe max egy homar megy bele
2015. nov. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

,,Viszont az elkötelezettség általában a férfi részéről azzal is jár, hogy azért a legtöbb esetben a nő a férfi nyakába dobja az élete minden gondját. Ehhez képest értelmezd a féltékenységet, hogy más dugja a nőt, aki Téged merít le anyagilag, érzelmileg, meg mindenhogy, szóval egy elkötelezett kapcoslatban sok áldozatot kell hozni, és ezt egy férfi nem feltétlen azért hozza meg, hogy mások, akik semmit se segítettek ebben, megkaphassák ugyanazt, amit ő. Ráadásul valószínűleg jobb pasik, hiszen ha valakinek a teljes egzisztenciáját be kell dobnia a szexért, másnak meg semmit, akkor a második minőségibb hím. "


Értem én amit mondasz,van benne igazság,azonban nem arról van szó-és így már elveszti a jelentőségét amit te mondasz-hogy heti,havi rendszerességgel lennék együtt szexuálisan más partnerrel,hanem amikor már úgy érzem/érezzük,hogy na most már kívánkozik a dolog,csináljuk,aztán megint nyugi lesz egy jó ideig. Az is lehet,hogy mondjuk pár évente egyszer fordulna elő ilyen,mert amúgy teljesen klappol a szex,és minden más. Nem kell a dolognak ,,minőségibb hímről" vagy ,,minőségibb csajról", és fölösleges az egzisztenciával összefüggésbe hozni,csak arról van szó,hogy mindkettőnk örömére egyszer-egyszer közös nevezőre jutnánk és mindenki jól járna.


,,Lehet találni,de az ilyen éltvitel sem garancia az elhagyás ellen."

Ez természetesen így igaz,maximálisan egyetértek. Én még is így hosszú távon több esélyét látom egy életre szóló kapcsolatnak,mint -ahogy az egyik válaszoló nagyon jól kifejtette- ,,senki se bírja ki egy partnerrel, és vagy félrejár, vagy nem, de akkor összegyűlik benne minden az évek alatt, és váratlanul lelép a 3-4 gyereke és az 5-10-20 éves házassága mellől."


,,És miért álszent ez a hozzáállás? Nem lehet, hogy egészen véletlenül valakinek ez az őszinte véleménye?"


Így önmagában kiemelve a mondatomat helyesnek tartom az indoklásod,de az utána megfogalmazott gondolataim szoros összefüggésben vannak az általad kiemelttel,ami így önmagában valóban nem állja meg a helyét.

Elfogadom,hogy valakinek ez az őszinte véleménye,de nem értek vele egyet. Ha teljesen őszinte magához az ember egyértelmű,hogy nem egyetlen embert fog kívánni szexuálisan egész élete során.


,,Ha már nem kívánnám a feleségem, max. elválnék, mert hiába a szeretet, 40-45 évesen nem akarok szexmentes életet élni életem végéig. De semmiképp nem feküdnék le más nőkkel még "engedéllyel" sem...attól a páromhoz ugyanúgy nem vonzódnék. "


Ez már egy bonyolultabb helyzet lenne,ilyesmit nem említettem,a mondanivalómból nem feltétlen következik hogy azért szórakoznánk kicsit mindkettőnk örömére mert ne kívánnánk egymást.


,,Ja, és ne hívd elköteleződésnek, amit leírtál, mert ez nem az."


Elfogadom a véleményed,az enyém nem egyezik vele. Semmi gond,ahány ember... :) Attól még hogy időnként bevonnánk még egy partnert,vagy mással is szexelnénk szerintem egyáltalán nem zárja ki azt a tényt,hogy ne szeretnénk,tisztelnénk egymást,s hogy ne lennénk maximálisan elkötelezve a másik iránt. De ha te nem így látod,az is rendben van.

2015. nov. 22. 12:22
 10/23 A kérdező kommentje:

Nem kell a dolognak ,,minőségibb hímről" vagy ,,minőségibb csajról" szólnia(...)


Bocsi,így akartam,kimaradt egy szó.

2015. nov. 22. 12:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!