Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » A korábbi erőszakosság okozta...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A korábbi erőszakosság okozta sérüléseket helyre lehet hozni egy nőben?

Figyelt kérdés

Párommal lassan 5 éve vagyunk együtt.

Már a kapcsolatunk elején észrevettem hogy előttem bántalmazhatták, ezért próbáltam odaadó, figyelmes, gyengéd lenni vele.Ezt ő észre is vette és többször meg is jegyezte, milyen gyengéd vagyok vele, és hogy ez milyen jól esik neki.

Ha pedig szexre került a sor, többszor volt úgy hogy előtte megkértem hogy nyugodtan szóljon hogy ha fáj neki, vagy ha nem jól érzi magát.

Volt hogy ezzel élt is és azonnal leálltunk.

Tényleg, mindig odafigyelek rá és minden tőlem telhetőt megteszek azért hogy szex közben is jól érezze magát mellettem, élvezze, és hogy biztonságban érezze magát.

De pár napja szex közben, mikor épp egy (viszonylag) új dologra kértem meg, félelmet láttam a szemében.

Azonnal abbahagytuk és megkértem hogy mondja el mi a baj.

Kiderült hogy rossz élmények törtek fel belőle.Félt hogy újra át kell élnie azt a bizonyos dolgot.


...és most azon gondolkozom, vajon helyre lehet ezt hozni, vagy ez már mindig benne marad?



2023. márc. 26. 13:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
72%
Kérdező, mielőtt a kezeit kötögetnéd hátra ismét, előbb forduljatok szexuálpszichológushoz! A viselkedés tetapiaknak is van egy menete és kárt lehet okozni, ha az nem jól van felépítve. Szerintem egyelőre, amíg fél, maradjatok a normál meneteknél…. Nem is értem komolyan mondom !
2023. márc. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
20%
Ahogy érzed. De sosem lesz jobb.
2023. márc. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Rá fogok kérdezni hogy szükségesnek érzi-e egy szakember segítségét, de erőltetni nem fogom.

A másik...ki mondott olyat hogy előttem bárki is csinálta volna vele ugyanezt?

Nem mondott olyat hogy korábban bárki is megtette volna vele ugyanezt, és ami a legfontosabb, nem ettől fél.Egyszerűen csak ráerőltettek valamit, amit nem akart.Én ezt nem tenném vele.

Elmondta mi volt az, és én megértettem, tiszteletben tartom.


Talán nehéz ezt elhinni, de amióta velem van, sokkal nyugodtabb.

Tőlem megkapja azt a gyengédséget amire idáig is vágyott.

Sokszor ha épp az ágyban nyomkodom a telefont, odabújik hozzám.

Ilyenkor leteszem a telefont, megölelem, simogatom, amit nagyon szeret és igényel is.

Legutóbb pucéran feküdt az ágyban és ugyanezt kérte, hogy gyengéden simogassam őt, mindenhol.

Ahogy ott simogattam, dicsérgettem mennyire kívánatos, mert ő nem tartja magát annak.

Pedig tényleg jól néz ki.

Kicsit be is szundított mellettem, olyan édes volt... :)

Tényleg, annyira szerethető nő, és nem értem hogy egyes gyökerek, hogy tudnak így bánni az ilyen nőkkel?

Nem értem.


5 éve minden ilyesmit megadok neki.

Nem tőlem fél.Miért is kellene neki, hiszen mindig odafigyelek rá?

Tudom, miken ment keresztül, ezért próbálok megadni neki mindent, amit szeretne/igényel.

Nagy szeretethiányban szenved(ett).

Viszont én tényleg másképp bánok vele, mint az előttem lévők.

Emlékszem az elején mikor meg akartam simogatni az arcát, szorosan becsukta a szemét.

Ma már ilyen nincs.

Szex közben pedig ha megkértem hogy forduljon, hogy helyezkedjen, kérdezgette hogy miért, most mit akarok csinálni vele stb..

Ilyenkor mindig elmondtam neki mit szeretnék, és azt vettem észre hogy egy idő után már nem kérdezte meg mit miért akarok.

Tudja, hogy semmi olyat nem akarok, ami neki kellemetlen/rossz lenne.

Ha valami újat is szerettem volna, előtte mindig megbeszéltük.

Ezt, hogy hátrakötöm a kezét, már egy éve is felhoztam neki és már akkor igent mondott.De valahogy elfelejtettük megtenni ezt.

Most viszont újra felhozódott és ahogy elmondtam neki, mit-hogy tervezek, tetszett neki.

Elmondtam hogy itt is, bármi van szóljon, és leállunk.


De megkérdezem tőle, hogy szüksége van-e szakember segítségére, és ha igen, támogatom benne.

Így jó lesz?

2023. márc. 27. 13:17
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet helyrehozni, mert nem lehet meg nem történné tenni a korábbi eseményeket. A bántalmazott fél megtanulhatja kezeni az emlékbetöréseit, megtanulhat együttélni ezekkel a traumákkal, de ahhoz foglalkozni kell a dologgal. Te annyit tehetsz, hogy támogatod őt és tiszteletben tartod az érzelmeit ezzel kapcsolatban. Illetve nem veszed magadra, ha valamire nemet mond.
2023. márc. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Úgy döntöttem hogy ezt az ötletet elvetem.

Sokat dolgoztunk azon hogy ennyire meg tudjon bízni bennem, és én ennek örülök.

Nem éri meg kockáztatni.

Ahogy eddig is, megpróbálom a lehető legjobban kezelni az ilyen pillanatokat, mikor egy rossz érzés/emlék előtör belőle.

Nem kockáztatok.


Köszönöm a válaszokat és a segítséget!

2023. márc. 29. 00:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!