Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » A korábbi erőszakosság okozta...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A korábbi erőszakosság okozta sérüléseket helyre lehet hozni egy nőben?

Figyelt kérdés

Párommal lassan 5 éve vagyunk együtt.

Már a kapcsolatunk elején észrevettem hogy előttem bántalmazhatták, ezért próbáltam odaadó, figyelmes, gyengéd lenni vele.Ezt ő észre is vette és többször meg is jegyezte, milyen gyengéd vagyok vele, és hogy ez milyen jól esik neki.

Ha pedig szexre került a sor, többszor volt úgy hogy előtte megkértem hogy nyugodtan szóljon hogy ha fáj neki, vagy ha nem jól érzi magát.

Volt hogy ezzel élt is és azonnal leálltunk.

Tényleg, mindig odafigyelek rá és minden tőlem telhetőt megteszek azért hogy szex közben is jól érezze magát mellettem, élvezze, és hogy biztonságban érezze magát.

De pár napja szex közben, mikor épp egy (viszonylag) új dologra kértem meg, félelmet láttam a szemében.

Azonnal abbahagytuk és megkértem hogy mondja el mi a baj.

Kiderült hogy rossz élmények törtek fel belőle.Félt hogy újra át kell élnie azt a bizonyos dolgot.


...és most azon gondolkozom, vajon helyre lehet ezt hozni, vagy ez már mindig benne marad?



2023. márc. 26. 13:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Mindig benne marad. Sajnos lesznek helyzetek amik felerősítik ezeket az érzéseket.
2023. márc. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Engem 13 éves koromban ért szexuális bántalmazás, ma 40 éves elmúltam.

Ám a mai napig tartok a férfiaktól, képtelen vagyok egy normális kapcsolatot összehozni.

Biztosan van olyan nő, aki képes ezeken átlendülni. De olyan is van bőven, akinek élete végéig nyomot hagy a lelkén.

2023. márc. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
57%
Nem képese többé normális kapcsolatra ,2 ilyen barátnőm van az egyik iszik a másik szenved folyamatosan
2023. márc. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Engem lelkileg bántalmaztak, illetve kényszeritett az exem olyanra amit nem szerettem, es még ki is oktatott hogy csinaljam.


Bár még csak 1 éve vagyok normális kapcsolatban, de erre egyszerűen képtelen vagyok. Illetve bizonyos helyzetektől kis híjan pánikba jövök, annyira feljönnek a rossz emlékek.


Pedi velem nem sérülékeny kamaszként történtek. Lehet hogy ezeket valóban nem lehet soha teljesen kiheverni :(

2023. márc. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Félreértés ne essék!

Maga a kapcsolat működik, és úgy általában nincs is semmi baj.

Imádom őt, és ő is elmondja szinte minden nap, mennyire szeret.


Ahogy a 2es írta, ő is élt át hasonlót, kb ugyanilyen korban.

Utána meg még kifogott ilyen gyökereket, akik még tovább ronthattak a helyzeten.

Előttem senkivel nem is akart kapcsolatot.

Viszont bennem megláthatott valamit aminek nagyon örülök.

Tudja hogy sosem bántam, úgy érzem teljesen megbízik bennem.

2023. márc. 26. 14:35
 6/15 anonim ***** válasza:
97%
A rossz emleket sohasem tudja mar elfelejteni szegeny, de ha tekintettel vagy arra, mire erzekeny, akkor veled kepes lehet teljes erteku kapcsolatra es boldogsagra, es ez a boldogsag, ha el nem is torli, de hatterbe fogja szoritani a rossz emlekeket. Az a legfontosabb, hogy bizni tudjon benned, mert a korabbi bantalmazas hatasara eppen a bizalomra valo kepesseg rendult meg benne.
2023. márc. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
5%
Nem. Hagyd ott. Magaddal foglalkozz és keress egy normális egészséges lelkű be csajt.
2023. márc. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
96%

Szintén bántalmazottként és szakmabeliként én hiszek benne, hogy meg lehet gyógyulni, illetve élhető, boldog életet lehet élni. A szex-el nem csak bántani lehet, hanem gyógyítani is, mégpedig úgy, hogy tudatos gyakorlatokat végeztek szexuálterapeuta segítségével. Így szépen ki lehet oltani régi rosszul kondicionálódott ingereket.

Nálam tipikusan partner váltásnál jöttek elő újra a tünetek addig a pontig, amíg teljesen biztonságban nem éreztem magam vele.

2023. márc. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Már hogy hagynám el, kedves 7-es??!

Egy nagyon rendes, hűséges, odaadó, erős, talpraesett, kívánatos és szerethető nő.

Igazi társ, aki támogat, aki szeretetre és megbecsülésre vágyik.

Megismerkedésünkkor látszott rajta hogy egy összetört, meggyötört nő, akinek szüksége van valakire aki szereti.Jól éreztem magam vele és úgy éreztem hogy én meg tudnám adni neki azt amire vágyik.Ezt ő is látta bennem, ezért esélyt adtunk egy kapcsolatnak.


Lehet egyesek azt hiszik az ilyen nőkre hogy menthetetlenek, képtelenek többé bárkiben is megbízni, alkalmatlanok a kapcsolatra stb...

Valamiért én nem így látom.

Hiszem hogy szeretettel, türelemmel, gyengédséggel és kedvességgel nagy mértékben orvoslható ez.

Tudom hogy teljesen nem fog begyógyulni az a seb amit ezek a dolgok okoztak.

De 5 éve együtt vagyunk, szeretjük és tiszteljük egymást.

Én csak annyit szeretnék, hogy maximálisan meg tudjon bízni bennem, hogy szex közben, félelmet többször ne lássak a szemében.

Már idáig is sokat javult a helyzet.

Nem rég, kíváncsiságból rákérdeztem hogy engedné-e hogy a kezét hátrakössem, megbízik-e bennem annyira?

Hezitálás nélkül azt mondta igen, megbízik bennem ennyire, ami jól esett.

Abban bízom hogy ha látja hogy egy ilyen kiszolgáltatott helyzetben sem élek vissza a lehetőséggel, nem bántom, semmi olyat nem teszek ami neki rossz lenne, nem alázom meg stb., akkor utána az eddiginél is jobban meg fog tudni bízni bennem.


Számomra ő egy csodálatos nő.Megérdemli hogy valaki őszintén szeresse, tisztelje, megbecsülje, és ne bántsa.

Élvezi a szexet és szereti is.Szexen belül is vannak olyan dolgok amiket kifejezetten élvez, csak eddig hiányt szenvedett belőle.

Viszont vannak olyan pillanatok, mint a legutóbbi is, amik rossz emlékeket idéznek, és fél hogy újra ez fog történni.

Szóval én próbálok minden tőlem telhetőt megtenni azért, hogy teljesen el tudja engedni magát, és hogy maximálisan meg tudjon bízni bennem, mert én nem akarok, nem tudnék ártani neki.

A boldogság, a szeretet és az élvezet pedig neki is jár.

2023. márc. 26. 22:21
 10/15 anonim ***** válasza:
68%

Helyre


De te nem tudod. Ezt csak ő maga tudja. Nyilván egy szakember segíthet rajta, segíthet végig menni a folyamaton, de megoldani senki nem fogja helyette, ezt magának kell megtennie.


A szakember meg két okból fontos, egyrészt ez nem megy józan paraszti észből, másrészt egy hozzá közelálló embernek egyébként is más a nexusa, mint egy terapeutának, nem véletlen nem dolgoznak a szakemberek sem a saját családjukkal.

2023. márc. 27. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!