Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Miért nem elfogadott a teltség...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem elfogadott a teltség? Más is találkozott már ezzel?

Figyelt kérdés

Telt barátnőm van, jelenleg 109 kiló, 170 cm.

Viszont gyönyörű vékony arca van, tökéletes bőre, megfelelő méretű cicik, arányosan van rajta a felesleg. Sokkal szexibb - legalábbis számomra - mint bármelyik karcsú nő. Viszont mindenki úgy kezeli, mintha ez baj lenne. A barátaim nem kimondva, de néha úgy viselkednek, mintha úgy érzenék megnyerték a párválasztás versenyét, mert vékony barátnőjük van. A barátnőm barátnői (akik kb modell alkatúak) pedig néha arra céloznak, hogy szerencséje van velem, mert másnak nem kellene ilyen kövéren, plusz úgy viselkednek, mintha bármikor elszedhetnének engem tőle, csak azért, mert vékonyak. Azt is megkaptam már, hogy nem nézték volna ki belőlem, mert én sportos vagyok..

Más is találkozott már ilyen mentalitással? Kezdem már nagyon unni.


2022. máj. 9. 23:36
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
75%
20: azzal, hogy egyből egészségtelennek van titulálva, silányabb minőségűnek mondják, ez bár nem explicit, de nagyon egyértelmű. Nyilván az egészség érték, és mivel az esztétikai különbségre elenyészően világítottak csak rá, feltételezem, az egészség-betegség kettősébeb látják a különbséget a vékony és a kövér között. Ebben a párhuzamban meg egyértelműen az egészségtelen jár értékvesztéssel, tehát minőségében igenis lejjebb valónak tekintik a kövéret.
2022. máj. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz. Az ember értékét társként (is) az emberi kvalitásai szabják meg elsősorban, másodsorban a külseje, de az kizárólag annak a szemszögéből, aki őt partneréül választja. Én így látom, ezért merem feltételezni, hogy az ide kommentelők közül sokan mások is. A húspiac szemléletből ki lehet nőni.

Te úgy gondolod, hogy egy tényleges, már diagnosztizált betegség létezéséről tudomást venni degradálása a másik embernek? Ha nem (mert miért is gondolnád), annak a belátása, hogy elhízottként még ha perpillanat nem is beteg valaki, jó esélye van később azzá válni, mitől lenne az?

2022. máj. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
75%
Én azt gondolom, az a degradálása az embernek, hogy már feltételezzük, hogy rosszabb az életminősége, beteg, lusta stb., mikor még csak annyit tudunk róla, mekkora a testtömeg aránya. Én értem, hogy az elhízás kockázatokkal jár, de a kockázat azt jelenti, hogy nagy esély van rá, nem azt, hogy mindenképp bekövetkezik vagy már meg is történt. Emiatt nem elfogadni azt, hogy vannak férfiak, akik számára a teltség esztétikai érték, illetve, hogy ezek emberek, akiknek ugyanakkora joga van élni, szeretni, szeretve lenni stb. Mint egy vékonynak, elég degradáló szerintem. És képzeld, az, ahogy itt a kommentekben ezt a témát kezelik, vagy azt, ahogy a kérdező leírta, mind azt bizonyítja, hogy ez nem egyszerű aspektus, amin az emberek képesek átlépni.
2022. máj. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%

Én javarészt korrekt hozzászólásokat látok, de ez valószínűleg annak köszönhető, hogy amikor valaki az "egészségtelen túlsúly" kifejezést használja, én azt feltételezem, hogy egészségre nézve veszélyes mértékű túlsúlyt ért alatta, te meg azt, hogy szerintük a kérdező barátnője már ebben a pillanatban is beteg. Még a 12-es (akinek a hozzászólása a legközelebb áll ahhoz, amiről beszélsz) sem magát a kövérséget titulálta betegségnek, sőt, nem is azt mondta, hogy törvényszerűen betegséget von maga után, hanem azt, hogy valamiféle betegségből eredeztethető (ezzel az állítással egyébként lehetne vitatkozni, de nem fogok). De majd kijavít, aki úgy érzi, hogy félreértettem a mondanivalóját.

Akikről a kérdező írt, azok bunkók, ennyi. Nem mondom, hogy nem létezik az a fajta hozzáállás, amit vázoltál, csak azt, hogy én nem értem tetten ebben a kommentszekcióban, sokkal kulturáltabb válaszok születtek, mint amire számítottam más kövér nős topicok alapján.

2022. máj. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

23-as

Nekem is van túlsúlyom, feleslegesnek tartom az előítéletet.

Kockázattal csak meggondolatlan emberek nem foglalkoznak. Minden kockázat beárazható.

Az esztétikai értékkel pedig az a bajom, amit már kifejtettem, hogy a teétség olykor ad, olykor elvesz. Lesznek nagyon jó szögei, és rosszak is. Úgy egyébként én is igényelem, hogy legyen valaki kicsit husis, ez az egyik zsánerem.


Kérdező a társadalmon nem tud változtatni, de el tud beszélgetni az említett emberkékkel. Nem értem egyet a teljes body-positivity szemlélettel. Úgy gondolom, hogy ha minden klappol akkor szuper, mert fogyni bármikor lehet, annál már csak nehezebben változtatható dolgok vannak egy emberben. És kell is fogyni, bármennyire is meg van elégedve a mostani helyzettel. Gondolkozzunk ésszerűen! Jót is tesz egy kapcsolatnak, ha látod, hogy a másik elhivatott egy olyan cél érdekében, amely mindkettőtök számára fontos, és esetleg ebben te is tudsz segíteni. Ez egy tök jó dolog tud lenni.

2022. máj. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 Dzsoki ***** válasza:
77%
Kedves Derniére! Az a logika,hogy az életkor előrehaladtával,lassul az anyagcsere. Ezért van az,hogy ismerettségi körömben elfogadott,hogy 10 évenként feljön 10 kiló. Tehát,aki 20 évesen 70 kiló,az 30 évesen 80,40 évesen meg 90 kiló. Másrészt én férfiként vastagbél tumor,hasi sérv,hasi tályog és bélelzáródások után,melyek általában 3 órás műtétek voltak,meg egy 1 órás achilles műtét után,nekem nem jelent gondot,még 1500 méter gyaloglás sem. 173 centi magas vagyok ,de közel 100 kiló és 58 éves férfi.
2022. máj. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%

#26

Szomorú, hogy szerintetek 30 éves kortól már próbálkozni sem érdemes, mert onnantól lejtő, ha törik, ha szakad. Káros üzenet ez az erre járó túlsúllyal élőknek, főleg, hogy nem igaz, középkorúként bőven lehet fogyni. De örülök, hogy te jól érzed magad a bőrödben.

2022. máj. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 Dzsoki ***** válasza:
75%
Bizony,hogy le lehet fogyni,csak nem feltétlenül előnyös. Ugyanis,kb 160 centis,olyan 80 kilós hölgyismerősöm,elhatározta,hogy lead néhány kilót. Meg is tette,le is ment 10 kiló. Csakhogy,nem találta a helyét,hisztizett,mindenféle,lelki baja lett. Szépen,lassan visszahízta,így most életvidám és kiegyensúlyozoot.Vagyis,ilyen is van. Ettől még nem vitatom,hogy a túlsúly,kedvezőtlenül hat a szívre,vérnyomásra,lábakra,térdekre stb. Az ellenpéldát,már feljebb leírtam. Vagyis,aki túlsúly mellett érzi jól magát,az ne akarjon mindenáron lefogyni,mert annak is lehetnek káros hatásai! Akár a mentális zavarok károsabbak lehetnek,mint a testiek! Szóval,tartom,hogy nincs általános recept.
2022. máj. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%

#28

Finoman szólva meredek kijelentés, hogy a -10 kilója tette mentális beteggé(!), amiből rögvest ki is gyógyult, amint a BMI-je visszaugrott 30 fölé. Ha valaki kiegyensúlyozatlanná válik a fogyástól, annak legtöbbször a nem megfelelő módszer az oka, jellemzően az esztelen koplalás, az esszenciális tápanyagok megvonása a szervezettől. Ezt megtapasztaltam a saját bőrömön, amikor a szintén 160 centim mellé szintén közel 80 kilóról lementem 53-ra a hírhedt 1200 kalória/nap módszer segítségével (bár a vége felé inkább csak 1000 volt), és baromira nem volt szempont nálam, hogy azt miből viszem be. Szóval ha mást nem, annyit elhihetsz, hogy nem a levegőbe beszélek.

Illetve ne felejtsük el azt se, hogy 80 és 109 kiló között van egy nem elhanyagolható különbség, még akkor is, ha a szóban forgó női ismerősöd 10 centivel alacsonyabb a kérdező párjánál (170 centihez 109 kiló nagyjából úgy aránylik, mint 160 centihez 97 kiló).

2022. máj. 11. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 Dzsoki ***** válasza:
50%
29-es! Nem kijelentést,tettem. Tényt közöltem. Boltban dolgozom,mindennapos vevő,a hölgy. Az tény,hogy fogyása alatt,önmagához képest problémás vevővé vált. Időnként elnézést kért a viselkedéséért. Majd visszahízta és az a normális vevő lett,aki volt. Az lehet,hogy véletlen egybeesés,de a testsúly változásával hoztam összefüggésbe a tetteit. Valóban,lehet menopauza is,de egy negyvenes évei végén járó nőnél,ez nem korai? Egyébként,időnként még rákérdez,hogy Dzsoki,hogy bírtatok ki? Úgy,hogy nálad van problémásabb vevőnk is,aki mindíg hisztis. Valami biztosan nem teszik neki. Tehát,ha rákérdez a pénztáros kolléganő,hogy van-e Supershop kártyája,akkor az a gond,ha nem kérdez rá,akkor az a gond,hogy miért nem kérdezte? Így birtunk ki.
2022. máj. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!