Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Ez pszichés ok lehet vagy a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez pszichés ok lehet vagy a gyógyszer?

Figyelt kérdés

Mostanság fáj az együttlét, fogamzásgátló tablettát is váltanom kellett mert közti vérzéseim voltak rendszereseb

A fájdalmas együttlétet befolyásolhatta az hogy a tabletta valószínűleg már nem volt jó?

Igazából nem megy az orgazmus és az utóbbi hónapokban hatalmas kudarcként éltem meg, sírtam és szorongtam utána

A párommal sokat beszéltünk erről, de egyedül se tudok elmenni, ritkán maszturbálok

A doki szerint vagy pszichés ok vagy nem izgulok fel rendesen

1 éve vagyunk együtt, mindig is szorongóbb voltam


Mindennél jobban szeretem a barátom és nem akarom hogy emiatt tönkremenjen a kapcsolat, mert nagyon minőségi a párkapcsolatunk

Hatalmas szerencsétlennek érzem most magam..



2021. nov. 26. 10:44
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Még annyit hozzátennék hogy a mostani baratom az elso, es az aki nemcsak lefektetni akart. Mindig nagyon jol bant velem

Korabban rengetegszer probaltak kihasznalni, volt aki nem tudott lefektetni es soha tobbet nem keresett. Jopar dolog van ami lehet ennyire beepult tudat alatt, az orgazmus kudarc de igazabol nem tudom mi a baj


Az elejen huvelyi uton is eltudtam menni

2021. nov. 26. 10:57
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha eleinte minden oké volt, akkor könnyen lehet, hogy valami pszichés ok van mögötte és nem izgulsz fel kellően és emiatt fájdalmas az együttlét.

Gondolom eléggé rá is parázol a helyzetre, aztán ez meg csak ront mindenen.

Ez a mindig is szorongóbb voltál dolog elég aggasztó ilyen szempontból: érdemes lenne erről beszélned valakivel, barátoddal először mondjuk, hogy mikor is kezdődött ez az egész és akkoriban mi történt, ami rosszul érintett, felerősítette a szorongásaidat, stb., de nem ártana pszichológust felkeresni, mert meg lehet minden ilyesmit oldani és a leírásod alapján még nem tűnik túl súlyosnak a helyzet, így könnyebben is ki tudsz belőle jönni :)

2021. nov. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Generalizált szorongásom van, csak mindig abbahagytam a pszichológust (ritkán kaptam időpontot)

Az életben és a párkapcsolatban is nagyon jól funkcionálok, de eléggé túlaggódós, szorongós típus vagyok, a párkapcsolat is nagy lépés volt, az elején még a közelség is nagyon furcsa volt, meg az, hogy ő nem akar kihasználni

Elmennék szakemberhez, de irdatlan drága

2021. nov. 26. 11:13
 4/19 anonim ***** válasza:
Van valami ötleted, elképzelésed, hogy mi változhatott meg, ami miatt nem élvezed a szexet, vagy a szorongásod felerősödött az utóbbi időben, mert alapvetően ingadozó és most egy rosszabb állapotban vagy?
2021. nov. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Az a kudarc, hogy nem sikerül az orgazmus

Most volt az évfordulónk, nagyon szeretjük egymást

A szorongásom mostanság alábhagyott

2021. nov. 26. 11:23
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Pszichés ok is lehet, meg az is hogy nem izgulsz fel rendesen. Mindez lehet a hormon tabletta miatt!! Gondolj bele, gyakorlatilag nincs peteérésed. A tested (amúgy nagyon okosan) ilyenkor nem vágyik szexre, mert olyan állapotok vannak mintha terhes lennél.


Ilyen ez. Pl ezért elmentem a hormonális fogamzásgátlást+ intim egészségednek (hüvely) sem tesz jót

2021. nov. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
remélem hogy tényleg ez lehet a hiba, és igazad lehet! az amúgy se stabil lelki állapot sem segít rá, de minden hónap 3.szeménél véreztem, nem volt normális, biztos hogy ártott a gyógyszer
2021. nov. 26. 11:43
 8/19 anonim ***** válasza:

Egyértelműen pszichés okai vannak az esetedben. Kár volt abbahagynod a terápiát, keress akkor egy olyan terapot akivel az időbeosztásod jobban össze tudod egyeztetni.

A kudarcélmények tudnak negatív önbeteljesítő jóslatként működni. Ráparázol nem fog menni -> stressz -> nem működik -> a kudarcélmény csak még jobban megerősíti (kondicionálja) a félelmeidet -> a következő alkalommal már benned van "a múltkor sem sikerült" -> még nagyobb stressz, szorongás. Egy negatív spirált eredményez ebben vagy most benne. Nem könnyű kitörni belőle, de nem is lehetetlen. Ha egyedül nem megy akkor kérj segítséget (szakembertől).

2021. nov. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
11:48-as, ez tipikusan ilyen "Szexológus" felhasználóra utaló színvonal, tájékozatlanság és mantra
2021. nov. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

De fura, kb ugyanezzel a problémával küzdök (már a következményt tekintve, mert se gyógyszert nem szedek, se szorongásom nincs) és épp ma kezdtem a neten szakembert kutatni, mikor itt hopp szembejött a kérdés...


8-as ahogy írta - én is erre gondoltam, hogy ez így indul: negítív érzés, sikertelenség, szégyen, ráparázás - legközelebb már nyilván nem megy, ez csak lök lefele. Aztán szép lassan kihal a vágy is, már azt érzem, csak ne kelljen szexelni... Én aki, imádtam a párommal lenni és most sem benne van a hiba, imádom, midnent megtesz és nekem többynire nem jó... és a vágy is elhalt. Nem iránta, zusammen a szexet se kívánom.


Hogy lehet ezt a folyamatot visszafordítani...??? Most készülünk az esküvőnkre, olyan klassz minden, én meg....:(((

2021. nov. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!