Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » A szorongás és a depresszió...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szorongás és a depresszió felszámolja a szexuális életünket. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Én F28, párom L27


Régóta együtt vagyunk már, együtt lakunk, stb.. Tervezzük a közös jövőnket, gyűjtünk saját lakásra, jövőre gyerek lenne, ilyesmi.

Szeretjük egymást, félszavakból is értjük a másikat, támogatjuk egymást. Egymás társai vagyunk, nem tudom elképzelni, hogy bárki jobban megértene nála.


Ugyanakkor a szexuális életünke egy nagy nulla.

Ő szorong, amivel már vagy 6-8 éve jár pszichiááterhez, érezhetően sokat fejlődött (régen nem mert kinézni az ablakon, mert félt attól, hgoy valaki ott áll és néz be, most semmi ilyesmi nincs), de azért még mindig jellemző rá az "elég jó vagyok ahogy vagyok? Nem fogsz elhagyni ha nem sikerült olyan jóra a leves?" meg hasonló... hát.. butaságok na:D Igyekszem támogatni és ha azt látom, hogy szüksége van a megerősítésre megerősítem, ha meg kizökkentésre, kizökkentem.

Viszont a mindennapjaiban azért elég sok energiát elvesz a szorongás, és hát aki látott már szorongó embert az tudhatja, hgoy elég alacsony a libidójuk, merthát éppen rettegnek, nem érnek rá ellazulni. És ez eléggé kimeríti fizikailag is, szóval ha épp nem szorong, akkor fáradt.


Én meg egy gyógyíthatatlan genetikai betegségnek köszönhetően fokozatosan vesztem el a látásomat ami az utóbbi 1-2 évben kezdett el feltűnően zavaró lenni. Nagyon szerettem videójátékokkal játszani meg könyveket olvasni.. most már egyiket sem tudom csinálni és már kihallgattam az összes hangoskönyvet a világon de na, folyton csak ezt csinálni elég unalmas. És hát kevés dolgo van amit tudok csinálni ÉS érdekel is.

És ez az utóbbi időben egyre inkább rámnyomja a bélyeget, sokat alszom, sokat eszek, sokáig fürdök meg úgy általában a depresszió tüneteit mutatom. És baromira nem vágyom intim érintésre, szóval ha a párom épp nyitott is lenne rá, én nem.


Mit lehet tenni ilyen helyzetben?

Oké, az én részemre rá lehet mondani, hogy keressek fel sakembert aki segít elfogadni a tényt, hogy megvakulok (bár önmagában ez is nonszensznek tűnik) de ha el is fogadom, akkor is.. nincs mit csinálnom. Időnként összegyűlünk a haverokkal erre-arra, de ettől még a mindennapokban ha van szabadidőm, egyszerűen nincs mit kezdenem magammal, és amíg ez így van, kétlem, hogy feloldozást találnék.

És ha meg is találom a saját nyugalmam, a párom még mindig szorong, és dolgozik rajta, de ez nem ilyen egyszerű azért.


Nem mondom, hogy amúgy akkkkora libidóm lenne, hogy a falon is lukat ütök, páromnak sincs így, de kb havonta 1-2 alkalomnál tartunk most, az is olyan amilyen. Bennem pedig nő a szexuális frusztráció is, ami csak tetézi a bajokat.


Mielőtt írnátok, igen, már beszéltünk erről, tanácstalanok vagyunk.


Köszi előre is a válaszokat! Trollok kíméljenek, nincs hozzájuk türelmem.



2021. nov. 14. 20:23
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Tyű basszusz, ez durva. Túl sok a rossz, a negatív túl sok a depi.

Nem is tudom mit írjak. Nem lehet a szemedet megműtettni valahogy?

Semmilyen módszer nincs rá?

Ha lenne akkor a te problémád megoldodna. Az nagyon durvaz, hogy egy ember elveszíti a szeme világát.

Plusz egy ilyen pszichiátria beteg barátnő sem könnyít a dolgodon.

Én ha a helyedben lennék, szuneteltetném a kapcsolatot, hogy ő is emberelje meg magát, hogy jusson el oda, hogy tegye le azt a k$&va gyógyszer lt, iszonyatosan kicsinalja az embert. Szexuálisan meg gallyra vagja. Nekem volt olyan barátnőm aki antit szedett, a szex szó szerint megszűnt, egyszerűen - 2 lett a libidója. Először azt kellene letegye, hogy gyógyszer nélkül legalább jusson el oda, hogy tudja uralni ezeket a krízis helyzeteket. Az a baj, hogy mindig számít rád, ha rosszul van, ha nem jól van, ha nem jó akkor kozerzete, ha rajön ez a szorongás, ott vagy és kinyalod a seggetz, konkrétan kihasznál, kényelmes helyzetben van, mert mindig ott vagy neki. Így könnyű az élet neki.

De te, aki szó szerint megvakulsz, teljesen atrendezodik az életed, ezt feldolgozni, ezt átélni, megélni stb, ehhez rohadt nagy erő kell. És neked ki segít? Szóval értem, hogy szeretitek egymást, ertrnz, hogy ezzel együtt boldogtalanok is vagytok, de ez így nem élet. Gyereket meg egy ilyen nőre valallni....szerintem nem szabad. Ha helyrejott csak azután, neked meg a szemed az talány.

2021. nov. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Mindenkinek megvan a maga keresztje, igazából nem ismerek olyan embert, akivel szívesen cserélnék életet.:D It's something:D


Egyébként az antidepit sem vég nélkül szedi (bár elképesztő, hgoy 100 szem kb 500 forint, nem csodálom, hgoy sokan rajtamaradnak a cuccon). A terápiájának a része és a pszichiáter úgy számol, hogy kb márciusra kivezeti. Akkor szexuálisan valamelyest jobb lesz valószínűleg, bár én meg a szorongás erősödésére számítok majd a gyógyszer elhagyása miatt.


Hogy nekem ki segít? Hát ő!:D Teljesen hétköznapi számára, hogy pl ha valamit feliratoznak egy filmben, akkor azt felolvassa nekem (moziban fülemre súgja), a papírt amit a kezébe nyomok felolvassa, ha keresek dolgokat megtalálja stb... nagoyn könnyebbé teszi az életemet. Ahogy én is az övét. Mellettem könnyebben elalszik, meggyőzöm arról, hogy nem utálják a barátnői, meg ilyen apróságok:D

És arról sincs szó, hogy elkényelmesíteném, gyakran keresztkérdéseket teszek fel amivel kifogm a szelet a szorongás "logikájából"


A gyerektémát offoljuk, ha kérhetem. Nem hiszem h bárhova is vezetne. De a félreértések elkerülése végett: nincs szó semmilyen vak csecsemőről. Ha beleesik abba a 10%-ba, akkor a látása kamaszkortól kezdve romlik valamilyen tempóban. Én is és a nálam sokkal vakabb testvérem is egyetemet végzett, mindkettőnknek olyan munkája van amivel havi 350et hazaviszünk, van párunk, baráti társaságunk, tömött nyári programjaink, szóval ez is élet, sok szempontból sokkal szerencsésebb, mint másoknak. De nyilván, vannak nehézségek, amiket időről időre le kell gyűrni.

2021. nov. 14. 22:53
 13/20 anonim ***** válasza:
De nem lehet sehogyan sem, semmilyen módszerrel helyrehozni a szemedet? Műtét, terápiák stb - vel?
2021. nov. 15. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Addig örülj amíg ennyire készséges a barátnőd. Más nők fele ennyi gondot nem viselnek el egy férfiban… nekem a hátam szokott fájni, exem meg annyit mondott rá, hogy idézem: “Szánalmas vagy.”
2021. nov. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

14, azigen XD Hát igen, amikor azt mondom, hogy "senki nem ért meg úgy, ahogyan ő" abban ez is benne van. Ehhez persze kellett az is, hogy anno amikor összejöttünk még alig volt gond a látásommal, nomeg ő is szociálisan érzékenyebb az átlagnál (tőlem függetlenül is).


13, nem, sajnos nincs semmiféle megoldás jelenleg. Már dolgoznak génterápián, ami esssssetleg adhat valami megoldást, illetve az Elon Musk féle Neuralink és az ahhoz hasonló projektek, ahol chipet ültetnek az ember agyába és kameraszemüveget az fejére és az megkerüli az egész látószervet-idegeket.

De mindkét megoldás még szerintem nagyjából 10 év mire használható lesz. Vagy 15. Szóval lesz megoldás, de addig még élni kell valahogy az életet.

2021. nov. 15. 10:35
 16/20 anonim ***** válasza:
0%
Azon kellene elgondolkodnotok, hogy ilyen előzménnyel szabad-e szaporodni. Te beteg vagy, a párod beteg, és ezeket jó eséllyel örökölhetik a gyerekeitek is. Az egyik tűrhető megoldás az lenne ha a pároddal vállalnátok gyermeknevelést. Főfoglalkozású anya/apa. 2-3-4 gyerekkel el lennétek foglalva, kapnátok segítséget az államtól lakhatásra. És mindenki boldgog lehetne. Ha érdekesnek találod, folytathatjuk privátban is!
2021. nov. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:

Hű, én teljes mértékben átérzem a problémád. Sajnos biztos tanácsot én sem tudok adni, de leírom a véleményem. A szorongás az nem normális dolog, de létezik, viszont leküzdhető. Hogy hogyan? Én évek óta keresem a választ a "furcsaságokra" magamban, de még igazából csak most jöttem rá, hogy szorongok. Minden problémám alapja a szorongás. Mindentől rettegek, akkor is, ha épp ez nem tudatosul a fejemben. Csak így utólag belegondolva, minden tevékenységem félelemmel teli. Én járok pszichológushoz (gyógyszert nem szedek), de minimálisan tud csak segíteni. Sokféle "segítséget" próbáltam már, de mindegyik után rájövök, hogy csak én magam tudok ezen segíteni. Se egy másik ember, se egy videó, se egy könyv, se egy szakember.. senki nem tud igazán segíteni, mert senki nincs a fejemben, csak én magam.

Ha itthon vagyok, egyszerűen semmihez nincs kedvem, csak arra várok, hogy bizonyos emberek írjanak, és egész nap a telefonom nyomkodom. De muszáj keresni a motivációt minden nap.

Viszont a keresésem nem állt meg. Mindenfelől azt hallom, hogy a meditáció a megoldás mindenre. Eddig nem igazán próbáltam, mert úgy éreztem ezzel kapcsolatban is, hogy nem megy. De azóta olvastam róla több mindent, hogy hogy kell csinálni. Csak ülsz csendben, és figyelsz magadba. Figyelsz a légzésedre. Ha feljön egy gondolat, akkor tudatosítod, hogy elkalandoztál, majd újra figyelsz a légzésedre. Ennyi. Ezt minden egyes alkalommal így, amikor elkalandozol. Ne hibaztasd magad, ha rövid ideig tudsz a légzésedre figyelni. Minél többször térsz vissza újra és újra, annál tovább fog tartani a koncentráció. Legalábbis nagyon sokan ezt mondják. Joe Dispenza azt mondja, ő minden nap két órát szán a meditációra, mert ha kevesebbet szánna, akkor már úgy állna az egészhez, hogy "sietni kell". Csak adj magadnak időt, amikor semmi mással sem foglalkozol, csak a saját légzésedet figyeled.

Egyébként ha érdekel a valódi önismeret, javaslom keress rá youtubeon Csattos Ilonára, vagy Tóth Nerellára. Számomra ők voltak azok, akik elindítottak engem az önmegismerés felé, és hogy mi miért történik bennem és körülöttem.

Egyébként a sportot is sokan mondják, hogy segít,biztosan javít a helyzeten.


Sok sikert kívánok nektek, nem vagytok egyedül. Ne hidd, hogy a betegséged az okozója ennek a depresszív hangulatodnak. Bár nekem is vannak betegségeim, de emellett egy kifejezetten szép- és csinos nőnek tartanak mások, van normális fizetésem és munkám, és mégis úgy érzem, hogy belül romokban vagyok. Szóval nem a külső körülményeid az okozói a hangulatnak.

Ha bármit szeretnél, nyugodtan írj privátban.

2021. nov. 18. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Már írtam hozzászólást, aminek eredménye a pökhendi flexelés lett.

A testi-lelki szükséglet nem arról szól, hogy megveszed neki az új ájfont (amit most még meg tudsz tenni, pár év múlva már nem fogsz ennyi pénzt keresni várhatóan Asszony is kiesik a melóból mert mama-maci üzemmódba vált. Beüt a krak).


Szóval a testi szükséglet nem abból áll, hogy veszel neki enni, inni, ruhát stb. A nyomor sem csak az anyagi szűkösségből eredhet, hanem abból a beteges légkörből, ami nálatok van, és méginkább lesz. Bocs, nem akartam bunkó lenni de így talán megérted: Ne csináljatok gyereket. PLEASE DON'T !

2021. nov. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

#18-nak igaza van.


Gyereket csak mentálisan, fizikálisan egészséges környezetbe szabad vállalni. Nálatok ez nagyon nincs így, a pénzzel meg hiába flexelsz, az nem oldja meg helyettetek a gondokat, amik nem kicsik.

2021. nov. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Figy, hagjyátok már a gyerektémát, baromira nem ez a központi probléma amiről szó van:D fókuszáljunk a problémára és annak megoldására, ne pedig arra, hogy a probléma mit okozhat évek múlva mások számára:D A gyerekkel kapcsolatos válasozk egyszerűen nem a kérdésre válaszolnak.


17, köszi a választ, ránézek majd az említett csatornákra.

A meditációt amúgy már próbáltam, tényleg leég jó tud lenni, bár talán 8-10 másodperc volt amit el tudtam tölteni így lebegve:D de az elég jó 8-10 másodperc volt:D

Köszi a válaszod:)

2021. nov. 18. 09:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!