Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Vonzónak találjátok a vak...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vonzónak találjátok a vak és/vagy értelmi fogyatékos lányokat?

Figyelt kérdés
Szerintem azért vonzóak, mert nem játszák meg magukat.
2021. ápr. 13. 21:22
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

5ös vagyok

Nem. Egy 80%-os látássérültet, akinek a nővére vak:D

Igaz, a feleségem gyógypedagógus, de hamarabb volt a párom minthogy kitalálta volna, hogy az lesz:D

Láttam olyan tizenéves vakot aki képtelen volt kinyitni egy ajtót, mert nem ismerte hogyan működik a FUCKIN' KILINCS :D mert egész életében kinyitották előtte az ajtót.

Láttam vak bácsikát a strandon maga alá hugyozni, mert a felesége épp valahol máshol volt és egyedül ugye nem talált el a mosdóig.

Láttam egyetemen vakot, aki hozzá se tudott szagolni az anyaghoz a vizsgán, mondván hogy papírkönyvekben van az anyag és azzal ő nem tud mit kezdeni, miközben pontosan tudja, hogy működik fogyatékosügyi iroda az kampuszon ahol 10 perc alatt digitalizálnak neki bármit ignyen és bérmentve.


És borzadok az ilyentől. Nem akarok ilyen vakká válni.

2021. ápr. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Igen. Csak sajnos láttam ilyeneket csordába verődve és valami hihetetlen paraszt emberek!
2021. ápr. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
52%

#11 Nagyon nem tartozik a tárgyhoz, azaz a kérdéshez, de mi lenne ha nem húznád tovább a vakokat lefelé? Abba nem gondoltál bele, hogy aki lát, aki nem látott még életében vakot, az az ilyen vélemények alapján fogja őket megítélni? Ráadásul egységesen.

Igazán megköszönném, ha ezt abbahagynád, mert nagyon nem teljes képet festesz, nem reális képet festesz ezzel.

2021. ápr. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
#11 Nézd, máris itt van élő példának a #12
2021. ápr. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Aki vonzónak találja őket, kérem írja meg, hogy miért!
2021. ápr. 13. 22:23
 16/21 anonim ***** válasza:

11# vagyok.

Nézd, leírtam milyen esetben tudnám vonzónak tartani, milyen esetben nem. Nem a vakok PR-járól szól, amiket leírtam azok mind egyedi esetek, jellemzően szegregált vagy elhanyagolt élethelyzetekből. Találkoztam "sikertörténetekkel" is, de abban a siker lényegében az, hogy önálló emberként tud élni. Innentől kezdve pedig ugyanannyira tud vonzó lenni, mint bárki más.


Őő valóban nem gondoltam bele, hogy valaki a GYIK anoním válaszai alaján fog véleményt formálni emberekről. Remélem nincs sok olyan ember aki így tesz:D De ha neked ettől jobb...

2021. ápr. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Jó helyre írom a választ? Nem látom a kérdést, bazze. 33F
2021. ápr. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

13

Én spec. pedagógusként mondom, hogy amit ő állít, az valós probléma.

Mozgássérültekkel foglalkozom, közöttük van, akit nem tanítottak meg önállóan enni, mert haladni kell az anyaggal, inkább etetik...

És én is tudok olyan egyetemi hallgatót, akinek a kedvéést indigóval írták a többiek a jegyzetet, mert ő nem akart diktafont használni.

Így leírva jól hangzik, de ha egy féléven át írnád másnak a jegyzetet, neked is teher lenne.

Ezek sajnos a pozitív megkülönböztetés mellékhatásai.

Létező probléma.

A vakokat pedig nem lehet csoportként megismerni,mert emberek.

Ismerek kedves, szeretnivalót, és olyat is, aki született bunkó.

2021. ápr. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

#18 Én meg vakként írom, hogy pont az ilyen szituk miatt kel duplán meg triplán bizonyítanunk, hogy csak vakok vagyunk, de értelmi fogyatékosok nem. Hogy tudunk normális ember módjára élni, hogy nem kell helyettünk megcsinálni dolgokat, elég segíteni...és még sorolhatnám.

Tudom, hogy léteznek sajnos ennyire tehetetlen, segítségre szoruló vakok is, mert vagy túlféltették, vagy mert nem tudott megbékélni az új élethelyzettel, de akkor is...A látó emberek nem találkoznak fogyatékkal élő emberekkel. Azt tudják róluk, amit olvasnak, hallanak. És ha ilyet hallanak, akkor ilyennek könyvelik el a vakokat. Nem azt fogják kiérteni belőle, hogy ilyenek is vannak.

És főleg nem tudom megérteni, hogy egy vakságban ennyire benne élő ember ebbe nem gondol bele. Aki saját maga is látássérült, akinek a testvére vak, akinek a párja gyógypedagógus...

Nem azt mondom, hogy fényezzük a helyzetet, hogy bújtassuk el ezeket az embereket, ne beszéljünk róluk. De ne így, hogy szárazon csak róluk, meg sem említve, hogy ez az éremnek csak az egyik oldala.

2021. ápr. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Az ertelmi fogyatekosokrol annyit, hogy sokuk nem tudja tartani a vizeletet es a szekletet. Pelenkazasra szorulnak.
2021. ápr. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!