Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Károsak lennének a fogamzásgát...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Károsak lennének a fogamzásgátló tabletták?

Figyelt kérdés

Több nőnél hallottam hogy okozz tabletta gondokat. Trombózis vagy polip lett nekik.

Szerintem ebben nagyon benne van a gyógyszer lobbi és ezért nem mondják hogy rossz


2019. febr. 28. 11:42
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%

Ha egészséges vagy, a felmenőid között sem jellemzőek bizonyos tünetek vagy hajlamok, az ég egyadta világon semmi bajod nem lesz.

A világon az óvszer mellett a tabletta a legnépszerűbb fogamzásgátlási módszer. A felnőtt nőknek kb a 30%-a ezt használja, amit akárhogyan is nézünk, több 10 millió embert jelent.

De ha nagyon rettegnél tőle, kérdezz meg mindent az orvostól, mondd el neki az aggályaidat, esetleg más orvosokkal is konzultálj az ügyben.

Ha nem óvszerrel védekezik valaki, hanem a nő használ bármilyen módszert, az mind hormontartalmú valamilyen szinten, ezt azért tudni kell.

De nem a szervezet számára idegen hormonokból állnak, hanem olyanból, ami eleve megtalálható benne.

Ennyi erővel ne szedjünk plusz vitamint se, mert túl lehet adagolni, lerakódik, ami meg pont az ellenkezőjét váltja ki, mint kéne. Még egy túlzott C-vitamin bevitel is vesekövet tud okozni, pedig az csak C-vitamin, és vízben oldódik, de attól ugyanúgy túl adagolható.

2019. márc. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Az orvos valószínűleg jobban tudja, mint te.

Oké, ellenzed, megértettük. De tudsz akkor te mondani az ilyeneknek más megoldást, ami bizonyítottan bevált?

És hidd el, az orvos pontosan tájékoztatja, hogy mit kell tudni róla. Meg ott az internet és a betegtájékoztató, amibe külön kitérnek, hogy hogyan működik a tabletta és mit okoz, ha valaki menstruációs zavarokra szedi, szóval a tudatlanság már eleve kizárva, mert bele van írva a gyógyszer papírjába is.

Mért nem fogadod el, hogy valaki szedi, szívesen szedi és semmi kárt nem okoz a szervezetében? Ha valakinek nincsennek hajlamai semmilyen vérrel összeköthető betegségre, akkor bármennyire hihetetlen, a fogamzásgátló sem fogja megbetegíteni. Kivizsgálást kell kérni a dokitól, lehet-e szedni vagy nem. Ennyi.

Az óvszer nem mindenkinek alternatíva, én sem szeretem. És pl a Pharmatex, ami hormonmentes fogamzásgátló, nem túl megbízható, csak kiegészítő kezelésként javasolják inkább. Nem véletlenül terjedt el a Pharmatex-bébi elnevezés. Arról nem is beszélve, hogy ha te szexelni akarsz mondjuk délután, majd mondjuk este, akkor előre fel kell készülnöd, hogy mindkét esetnél x idővel előtte vedd be, helyezd be, attól függ milyet vettél.

Míg egy tablettánál, tapasznál, spirálnál, injekciónál, gyűrűnél tudod, hogy ha jól használod, akkor nem kell ilyeneken gondolkodni, hogy jajj még nem telt le az a 10 perc, már letelt annyi, hogy újra használhassam és szex előtt megint be kell venni, óvszert most fel kell húzni. Ja és a hüvelyi alkalmazású cucc belőle egy csomó mindenkit csíp. Nemcsak a férfit, de a nőt is.

A tabit meg naponta beveszed és nincs gondod ilyenekkel. A tapaszt 4 naponta másik helyre kell ragasztani. Az injekció 3 hónapos védettséget ad. A spirál 3 vagy 5 évig jó, és mivel úgyis kellene járni dokihoz, így mindig meg tudja nézni és ellenőrizni, a gyűrűt pedig 3 hétig használhatod egyhuzamban.

Szerintem mindenki el tudja dönteni, mit használ, mit akar használni, mi neki a kényelmesebb.

Ha hormonmentes cucc, akkor én is azt mondom, hogy óvszer csak és kizárólag. A nőknek valókban nem bízok egyáltalán. Csak ha kiszakad az is és más alternatívát a nő nem használ, akkor lehet menni az esemény utánit kiíratni.

2019. márc. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"Kíváncsi lennék, hogy akinek bármi baja lett, alá van támasztva orvosilag, hogy a gyógyszer miatt? Ha igen, akkor szedhette volna az adott személy egyátalán?"

Úgy, hogy a legtöbb doki még ki sem vizsgálja, sőt még a családi kórtörténetet sem kérdezi meg, csak hasraütészserűen felír valamit..


"beállította szepen a menstruaciom,"

Itt az élő példa, hogy milyen könnnyen kapkodják be a nők ész nélkül a tabit, anélkül, hogy fogalmuk lenne róla.


"De bármi fogamzásgátlási módszert alkalmazod, mindnek van pozitív és negatív oldala, mindnek van kockázata. Teljesen mindegy, hogy az egy óvszer, vagy tabletta, tapasz, spirál, bármi."

Áruld már el kérlek, hogy a guminak egészségügyi szempontból miylen hátránya van?


"Ennyi erővel ne szedjünk plusz vitamint se, mert túl lehet adagolni, lerakódik, ami meg pont az ellenkezőjét váltja ki, mint kéne. "

Azért nem hasonlítsunk már egy C-vitamint egy tabihoz, ami kapásból akkor hormonadag, hogy a természetes ciklust is kikapcsolja.


"Míg egy tablettánál, tapasznál, spirálnál, injekciónál, gyűrűnél tudod, hogy ha jól használod, akkor nem kell ilyeneken gondolkodni, hogy jajj még nem telt le az a 10 perc, már letelt annyi, hogy újra használhassam és szex előtt megint be kell venni, óvszert most fel kell húzni."

Gumi felhúzni 5 másodperc, nem akkora kunszt. A tabinál figyelni kell, jogy mindennap azonos időintervallumban vedd be, és kiegészítő védekezeés kell antibiotikum szedése esetén. De tudom, te vagy a nőgyógyász-rezidens, megismerem a stílusod, évek óta itt osztod az észt. Nyilván pártolod a tabit meg a sprirált, mert neked is érdeked, ahogy a kollégáidnak is. És tudom, belsős infó ez, hogy a jutalék miatt csináljátok.

2019. aug. 19. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Elég sokan allergiásak pl a latexre. Tudom, hogy van latexmentes gumi is, de nem mindig találni minden méretben. És sokszor volt már hasonló helyzet páromnál eleinte. Valamint minden óvatosság ellenére szakadt már ki gumink. Egy élmény volt rögtön nőgyógyászhoz szakadni esemény utáni tablettáért.

Nem vagyok rezidens, még az orvosi pályától is messze állok, akivel összekeversz az nem én vagyok, drága.. :*

Nő létemre nem kedvelem az óvszert, sokkal jobb nélküle az én számomra. Mért baj ez? Ahányan vagyunk, annyiféle dolog jön be mindenkinek. Te az egyiket szereted jobban, én a másikat, a harmadik még egy félét. Fogadd már el. Mindenki úgy csinálja, ahogy akarja és ahogy neki kényelmes. Nekem pl nem okoz gondot mindennap nagyjából ugyanakkor bevenni egy tablettát, akinek igen, nyilván ne ezt válassza.

2019. aug. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!