Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mit kell tudni fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit kell tudni fogamzásgátló szedése előtt?

Figyelt kérdés
Régóta gondolkodtam, hogy elkezdem szedni. Nem túl hosszú időre, csak kipróbálni, egy pár hónapig. Az érdekelne, hogy ezt lehet-e így, milyen tapasztalataitok vannak vele kapcsolatban, később nehezítette-e azt, hogy teherbe ejtsen a partnerem, mikor babát vállalnánk, okoz-e bármilyen kellemetlenséget a használata?

2019. febr. 27. 14:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lebeszelni akarlak róla, csak személyes tapasztalat: 2,5evig szedtem tablettát, októberben hagytam abba. Azóta menstruációm egyszer volt, az is azért mert a nőgyógyász adott gyógyszert rá, de azóta sem. A bőröm tiszta pattanás lett pedig a gyógyszer előtt nem volt problémás. A szedése alatt nagyon ingadozott a hangulatom. Ha még egyszer ujrakezdhetnem hormonmentes védekezés mellett döntenék:)
2019. febr. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Elég ha annyival tisztában van az ember,hogy hormonpótlást ad magának,aminek visszafordíthatatlan következményei lehetnek.
2019. febr. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
36%

Nincs olyan hogy kiprobalod par hónapig, rendszeresen kell szedni ha van parkapcsolatod.

En 4 évig szedtem, semmi problémám nem volt tole. Neha kicsit fajt a mellem, es a fejem, de kibirhato volt. Nem híztam tole, nem voltak hangulatingadozasaim.

Beállította a menstruaciomat, nem vereztem annyira, nem görcsölt a hasam. Nekem jo tapasztalataim vannak vele. Mindenkire máshogy hat a gyógyszer.

2019. febr. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%

Legalább 4 oldalnyi mellékhatásokról szóló rész van a tájékoztatójukban.Épeszű ember nem áldozza fel az egészségét a kényelemért.

Ha hánysz,hasmenésed van,akkor necces a bevétele,mert nem tudod eldönteni,hogy szükséges-e a pótlás és bizonyos antibiotikumok is hatással vannak rá.Ha neadjisten teherbe esel a tabletta szedése alatt akkor azt már csak "későn" tudod meg.Ha viszont a gumi kiszakad,akkor még mindig van lehetőség bevenni esemény utánit.


A tabletta szedése alatt nincs menstruáció.A gyógyszer kikapcsolja a természetes ciklust.A 21 tabletta után megvonod magadtól a hormonokat,hiszen nem szeded onnantól kezdve 7 napig,így megvonásos vérzés jelentkezik.Tehát nemhogy nem állítja be a menstruációt,hanem egyenesen kikapcsolja azt.Gyakorlatilag blokkolja a peteérési folyamatot.Emiatt gyakori,hogy miután leállnak vele,a nők nagy többségének nem áll vissza a peteérése,van ,hogy csak másfél év elteltével.

Összegezve,nagyon nem éri meg szedni azt a mocskot.Rövid ideig szedni,pedig nem lehet,az is nagyon összezavarja a ciklust.

2019. febr. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
36%
1es kamuzik. Nem mindenki lesz pattanásos tőle. Én se lettem az!!
2019. febr. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%

En evek ota szedem, nogyogyaszati javaslatra. Kezdetben nagyon el voltam zarkozva tole, igazabol ahogy 18 lettem mar javasoltak, megis vartam sokat, volt egy nogyogyaszati mutetem, majd amikor ismet kiujult a betegseg, akkor kezdtem el szedni.

Nemmeggyozni akarlak, de ha kivizsgalnak elotte, vesznek vert, stb., akkor kisebb eselye van a mellekhatasoknak. Persze akkor is hizhatsz vagy barmi, de ahogy barmi ilyet tapasztalsz, jelezni kell a dokinak es vagy gyogyszert valtani, vagy abbahagyni.

Abbahagyas utanrol meg nem tudok nyilatkozni, egyelore viszont rosszat se tudok mondani. :)


26N

2019. febr. 28. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok, nem kamuztam mivel nem azt mondtam hogy márpedig mindenki pattanásos lesz:D csupán elmondtam a saját tapasztalatomat mivel a kérdező ezt kérte.
2019. febr. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"majd amikor ismet kiujult a betegseg, akkor kezdtem el szedni"

Ugye tudod, hogy csak elfedi a bajt, de nem szünteti meg?

2019. aug. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!