Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Károsak lennének a fogamzásgát...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Károsak lennének a fogamzásgátló tabletták?

Figyelt kérdés

Több nőnél hallottam hogy okozz tabletta gondokat. Trombózis vagy polip lett nekik.

Szerintem ebben nagyon benne van a gyógyszer lobbi és ezért nem mondják hogy rossz


2019. febr. 28. 11:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%

Sosem volt egészséges a fogamzásgátló, sőt a gyógyszerek nagy része nem az. De mégis, honnan jön az embereknek ez? Régebben nem volt ilyen fejlett ez a dolog, de a mai világban már mások a tabletták. Én 2 éve szedem, és környezetemben több nő is. Volt, akinél voltak tünetek, de gyógyszert váltott és azóta rendben van. Az orvosom folyamatosan vizsgál, és el is mondja, hogy ha szerinte valami nincs rendben, nem írja fel a gyógyszert. Illetve elküldött vérvételre, az eredményt ő kapta meg, ez alapján kaptam gyógyszert. Kíváncsi lennék, hogy akinek bármi baja lett, alá van támasztva orvosilag, hogy a gyógyszer miatt? Ha igen, akkor szedhette volna az adott személy egyátalán?

Sosem volt egészséges ez a gyógyszer, nem is bíztatok senkit, és nem is mondom hogy szedjetek mert ez nagyon jó, viszont nem ekkora mumus mint mostanában olvasok itt. (Nekem muszáj szedni, és az orvosom nem magán. Mielőtt valaki azt mondaná hogy a sz@r orvosok.)

2019. febr. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
57%

"és ezért nem mondják hogy rossz"

Dehogynem mondják,hiszen fel van tüntetve a betegtájékoztatóban az összes lehetséges mellékhatás.

Sok az agymosott nő,akik csak azt látják,hogy milyen kényelmes bevenni napi 1 bogyót,de a következményekkel nem számolnak.

Én azt mondom,akinek annyira kevés esze van,hogy hormonokat szedjen,az meg is érdemli,hogy pórul járjon.

2019. febr. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem ebben nagyon benne van a gyógyszer lobbi és ezért nem mondják hogy rossz"


Még az is le van írva a betegtájékoztatóban, hogy mennyivel emeli a trombózis kockázatát.

Mindennek vannak előnyei, hátrányai. Mérlegelni kell. Fogamzásgátló tablettát szedni nem kötelező, mindenki eldöntheti, hogy szedi-e vagy sem.

2019. febr. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
36%
En csak a sajat tapasztalatokat tudom mondani. Évekig szedtem sose volt tole semmi bajom, beállította szepen a menstruaciom, nem voltak fájdalmaim, nem végeztem annyira. Fel evente jártam vérvételre, ha baj lett volna idoben eszre veszem.
2019. febr. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
63%
Én ellenzem.Akárhogy veszed,gyógyszer,ráadásul hormontartalmú.A másik amiért ellenzem,mert kicsit megalázónak tartom,hogy azért jàtszanak a nők az egészségükkel,mert a férfi nem hajlandó gumit húzni.Persze van aki nem azért szedi a fogamzásgátlót,mint amire eredetileg lett tervezve,de most nem azokra az esetekre gondolok. Egyszer szedtem,1 hónapig menstruáltam,azt mondta az orvos,hogy normàlis...Hát azóta sem szedtem. Viszont esetemben közrejátszik az is,hogy hiú vagyok ,féltem hogy egy kg-t is meghízok,+ a természetes életmód híve vagyok.
2019. febr. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
35%

Aki eleve hajlamos bizonyos betegségekre, azoknál az előfordulás kockázatát növelheti, igen. De ahhoz meg kell legyen a hajlam a betegségre. De ez tök ugyanaz, mint a cigizésnél, piálásnál, genetikai öröklődés esetében.

Full egészséges szervezetben nem fog kialakítani betegséget.

Nem véletlen, hogy orvos írhatja csak ki, és nem véletlen, hogy egy csomó mindenre rákérdeznek, illetve vizsgálatokat végeznek, hogy egyáltalán szedhet-e a nő tablettát és ha igen, akkor milyet.

Ahány ember, annyiféle válthat be. Ami az egyiknek nem jó, az jó a másiknak.


Utolsó! Mi az, hogy azért tegye tönkre egy nő a szervezetét, mert a férfi nem képes gumit húzni? Én nőként is utálom a gumit. Senki sem kényszerített, hogy tablettát szedjek, párom sem, de én inkább szedek, mert utálom a gumit. Ezt mindenki maga dönti el. Azért, mert valaki nem szedne, attól van, aki meg pont, hogy ezt használja szívesen. Egyébként is tucatnyi fogamzásgátlási lehetőség van ma már, nemcsak ez a kettő.

Aki rendesen szedi, valamint rendszeresen el is megy vizsgálatokra, annak nem lehet félnivalója.


Arról nem is beszélve, hogy van, akinek pont, hogy a menstruációs zavarai miatt kell szednie fogamzásgátlót. Szóval nyilván nem káros.

Valamint annyira minimális hormontartalmúak ezek a tabletták már, hogy biztonságosan használhatóak.

2019. febr. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Arról nem is beszélve, hogy van, akinek pont, hogy a menstruációs zavarai miatt kell szednie fogamzásgátlót. Szóval nyilván nem káros.


Igen, pont hogy arra kell szednie. Ezt hívják tüneti kezelésnek. Ugyanis semmiféle menstruációs zavart nem javít meg, egyszeruen leállítja azt. Meg ettől még nem javul.

Igen, nyilván ettől lesz nem káros, mert tüneti kezelésre használják. Miután abbahagyod ugyanúgy visszajön.

2019. febr. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Igen, tudom, hogy tüneti kezelés. De ha nem vagy egy olyan lány/nő helyzetében, aki össze-vissza menstruál, nem áll be egy rendszerbe neki vagy iszonyatos görcsökkel jár a menzesze és van lehetőség arra, hogy ezt kezelni lehessen tablettákkal, nyilván szedni fogja, csak legyen már vége a szenvedéseinek.

Egy fejfájás csillapító is tüneti kezelés, mert nem az okot szünteti meg, hanem csak kikapcsolja a fájdalom érzékelő receptorokat az agyban.

Annyi de annyi gyógyszerről el lehet mondani, hogy nem a valódi okot szünteti meg, nem értem miért ezen vannak kiakadva az emberek, hogy ha valaki menstruációs zavarra vagy csúnya pattanások ellen szed fogamzásgátlót vagy arra, amire való, nem kívánt terhesség ellen.

Inkább tabletta, mint valami komoly, nőgyógyászati műtét, ami amúgy szintén tönkrevághatja a szervezetet és a hormonháztartást. Akkor inkább ez, mert ez abbahagyható, de egy műtéti beavatkozás végleges.

De mindegy, ki mit mond. Aki elvből elítéli azt, hogy tablettát szedjen, annak csak az árnyoldalak vannak a szeme előtt, arra nem gondol, hogy sok mindenkinek az életét könnyíti meg az, hogy szedi őket.

De bármi fogamzásgátlási módszert alkalmazod, mindnek van pozitív és negatív oldala, mindnek van kockázata. Teljesen mindegy, hogy az egy óvszer, vagy tabletta, tapasz, spirál, bármi.

Ezért is kell olyan szakemberhez fordulni, aki alapos vizsgálat után ír fel akár tabit, akár injekciót, vagy ajánl behelyezhető eszközöket. Mert nyilván mindenkinek máshogy reagál a szervezete a különböző márkák tablettáira. De van, aki nem is szedhet fogamzásgátlót. De a megfelelő tabival vagy módszerrel semmi gondja nincsen a szervezetnek, csak azt meg kell találni.

Illetve nemcsak a férfiak körében, de a nők körében is rengeteg az olyan, aki ki nem állhatja a gumit.

Szerintem mindenkinek joga van arra, hogy eldöntse mit használ. Ha nem jön be, más módszert kell alkalmazni, olyat, ami hatásos és kényelmes mindkét fél számára. És ez a lényeg.

2019. febr. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Lehet rákerdez az orvos sok betegségre meg vizsgálatokat is csinál de sokat nem és sok olyan hajnalban amit nem is tud megnézni ha valakinek menstruáció miatt írja fel például mert az más, annak fel kell írnia ez érthető de szerintem is Egy egészséges embernek akinek nincsen baja nem biztos hogy jót tesz egy hormon tartalmú gyógyszer még a kevés hormon is van benne
2019. márc. 1. 06:25
 10/14 anonim ***** válasza:
72%

nem értem miért ezen vannak kiakadva az emberek, hogy ha valaki menstruációs zavarra vagy csúnya pattanások ellen szed fogamzásgátlót


Mert elhiszik, elhitetik velük, hogy ez a megoldás. Megoldásnak nevezik, a tüneti kezelés helyett. Nem annak nevezzük, mint ami. Ez a probléma vele. És nyilván ettől még nem lesz nem káros, mert erre használják. Ennyi csak a probléma.

Nők ezrei szedik például, akik azt sem tudják hogy működik. Jönnek a beállítja a menstruációt meg ilyenekkel. Semmit nem állít az be,maximum le. Hormonokat szed, de nem tudja. Másik probléma a tudatlanság. Sajnos.

2019. márc. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!