Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lehetek terhes vagy a gyógysze...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetek terhes vagy a gyógyszer szedése miatt nem akar megjönni?

Figyelt kérdés
Diane 35-t szedek,már harmadik éve PCOS-ra.Egy éve voltam felülvizsgálaton,akkor még megvoltak a cisztáim.7 éve van barátom.Az egyhetes szünet útán,az első tablettát elfelejtettem bevenni.Aztán az ovuláció után elmentem a tengerreahol nagyon nyugis hetet töltöttem,reggel este együtt voltunk a barátommal,megszakításos módszerrel védekeztünk.Majd az utolsó tablezta bevétele után bevettem azt,amit kifelejtettem.Most újra a 7 napos szünetem van,ma kellene beteg legyek,de semmi előjel.Nem fajtak a melleim,nagyon puhák,nem görcsöl a hasam,nem ízzadok,mit ahogy szoktam.Nagyon aggódok,legfőképp a szüleim miatt,22 éves vagyok.
2018. szept. 8. 10:45
 1/4 A kérdező kommentje:
Tehát két hétre rá voltunk együtt a barátommal,ahogy kihagytan az első tabelattám.
2018. szept. 8. 10:53
 2/4 anonim ***** válasza:
A megszakítás továbbra sem védekezés. Menj el a nőgyógyászodhoz. Mi hiába találgatunk, hogy az vagy e vagy sem.
2018. szept. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ácsi! Tabi mellett nincs peteérés. A megszakítás nem védekezés, és a mentruáció nem betegség, de ugye a tabi mellett mentruáció sincs, csak megvonásos vérzés.
2018. szept. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha a levél 1. szemét kihagyod, akkor a szünetben lévő aktusból terhes lehetsz. Az 1. szemet kihagyva minimum 2 hétig kiegészítő védekezés kell(ett volna).


Milyen ovuláció? Fogamzásgátló szedése alatt nincs menstruáció. Pont ezért nem lehet teherbe esni, ha szeded, mert blokkolja a peteérést.


A megszakítás NEM védekezés. Ha rendesen szeded a fogamzásgátlót, nyugodtan beléd élvezhet a párod. Ha meg kihagytál egy szemet, akkor húzzon gumit.


Az utolsó tabletta bevétele után tök felesleges volt bevenni a kimaradt szemet. Így most 1 nappal később kell mindig kezdened a következő levelet. Nem így kellett volna cselekedni.


A szünetben megvonásos vérzésnek kell jelentkeznie. SEM A MEGVONÁSOS VÉRZÉS, SEM A MENSTRUÁCIÓ NEM BETEGSÉG!!! Felejtsd el ezt a beteg legyek kifejezést!


Ha 1 szünetben nem jelentkezik a vérzés, az nem jelent semmit. Akkor kell dokihoz menni, ha 2 egymás utáni vérzés marad ki. Csinálj egy tesztet a szünet utolsó napján. Ha negatív, kezdd el a következő levelet. Ha pozitív, ne kezdd el a következő levelet, hanem menj orvoshoz.


Egyébként pont az ilyen embereknek nem való a fogamzásgátló tabletta. Azt se tudja, hogy működik, mit csinál a szervezettel, hogyan kell eljárni, ha kimarad egy szem, stb. Ne csodálkozz, ha egyszer bekapod mellette a legyet...

2018. szept. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!