Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló abbahagyásával...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló abbahagyásával kapcsolatban leírjátok a tapasztalataitokat?

Figyelt kérdés

Volinát szedek már lassan 5 éve. most 2 okból hagyom abba. A dokim azt mondta ezt a gyógyszert ki akarják vonni a forgalomból, sok a mellékhatása. Emellett babát szeretnénk lassan.

Máj 27.-én szedtem be az utolsó szemet, rákövetkező csütörtökre meg is jött, ahogy szokott. Általában vasárnapig szokott tartani, hétfőn pedig még 1-2 folt. Na ma már kedd van, és még mindig vérzek. nem nagyon, de még megvan.

Nektek mi a tapasztalatotok ezzel?


2018. jún. 5. 12:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én más fajtát szedtem, de ez teljesen normális. Nálam azért múlt el a vérzés mindig, mert elkezdtem a következő levelet, így amikor már nem vettem be újabb szemeket, akkor tovább is tartott a vérzés. De kellett 3-4 hónap ahhoz, hogy megbízhatóan tudjam, mikor jön majd meg.
2018. jún. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem szedted be a következő tablettát, így elmaradt a hormonadag, ami megállítja a vérzést. Idővel visszaáll az igazi menstruációd a megvonásos vérzés helyett, az pedig simán tarthat 6-7 napig is, nem szabályszerűen 5. A babával azért én várnék fél évet.
2018. jún. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hát remélem hamar abbamarad :( pont nyaralás elött vagyunk, így nem lenne szerencsés :(

a babával várunk, nem egyből szeretnénk (bár az orvos szerint egybl lehetne) én egy 3-4 hónapra gondoltam.

2018. jún. 5. 13:28
 4/7 anonim ***** válasza:
14%
3-4hónap alatt nem ürül ki a szervezetedből 5 évnyi fogamzásgátló, és valószínűleg nem is jönne ennyi idő után könnyen össze a baba. Az meg neki sem tenne jót ah ilyen gyorsan a tabletta abbahagyása után foganna meg, ha jól tudom egy évet szoktak javasolni.
2018. jún. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem kell semennyit várni fogamzásgátló szedése után,pláne nem 1 évet. Semmi baja nem lesz a gyereknek.
2018. jún. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 4-es!

Ha így lenne, ahogy te írod, akkor nem lenne nagy gond, ha valaki kihagy egy szemet. A mai fogamzásgátlók annyira kevés hormont tartalmaznak, hogy mindösszesen kapaszkodj meg, egyetlen nap alatt képesek kiürülni a szervezetből! Ezért hangsúlyozzák, hogy nem szabad kihagyni egy szemet sem, mert fennáll a terhesség esélye.

És nem kell hónapokat várni. Ahogy abbahagyja az ember, rögtön teherbe lehet esni. Amiért mégis javasolni szokták, hogy legalább az első hónapot várják meg a babatervezéssel, hogy ahhoz viszont lehet, hogy kell egyes embereknek kis idő, mire rendesen beindul a természetes ciklusuk, mire minden visszaálljon a korábbi kerékvágásba.

Amúgy én nem ilyet szedtem anno, de minden egyből helyreállt. Én több, mint 4 év szedése után döntöttem úgy a férjemmel, hogy jöhet a baba. 1 hónapot vártunk, hogy megjön-e rendesen a menzeszem, megjött, bő fél év alatt jött össze a baba.

2018. jún. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es... én nem tudom te ezt hol hallottad, nagy hülyeség. De köszi.

Többieknek köszönöm. úgy vagyunk vele, 1 rendes mensit mi is tuti megvárunk, ha nem lesz gond, nekiállunk a babának. nem görcsölünk rá, mert úgy vagyunk vele, hogy ha akar had jöjjön, ha nem, akkor meg még biztos ráér :)

2018. jún. 6. 09:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!