Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Spirált használva milyen...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Spirált használva milyen mellékhatásokat tapasztaltatok?

Figyelt kérdés
Esetleg van olyan fajta amelyik nem okoz különösebb problémákat? Trombózis volt a lábamban és nem szedhetek tablettákat.
2010. jún. 8. 21:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Barátnőmnek volt,Nekem nem.Spirál mellett 2x volt terhességmegszakítása.
2010. jún. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Lekopogom nekem semmi gondom a spirállal. már négy és fél éve használom :))
2010. jún. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Ugyan nem az én tapasztalatom, de azért íme:


"Az egyik legegyszerűbb, viszonylag hatékony (ráadásul nagyon olcsónak számító) módszer a spirál. Az eszközt csak már szült nőknek ajánlják, a nőgyógyász egy egyszerű beavatkozás során helyezi fel a méhbe, ahol évekig-évtizedekig maradhat. Igen ám, csakhogy a spirálnak sunyi, kellemetlen mellékhatásai tudnak lenni. A módszer elve, hogy állandóan ingerli a méh nyálkahártyáját, ezáltal alkalmatlanná teszi a beágyazódásra. Ez a folyamatos, enyhe gyulladás olykor beindul, kiszabadul a kismedence többi szervei közé, ami veszélyes, nehezen uralható betegség. Az sem ritka, hogy maga a spirál épül be a méhfalba, sőt évek lassú, módszeres munkájával át is fúrhatja, ami nemcsak a fertőzésveszélyt növeli, hanem a védekezés hatékonyságát is csökkenti. Végül meg kell említeni, hogy mivel a megtermékenyült petesejt túlélését megakadályozva fejti ki hatását, a spirál elfogadhatatlan azok számára, akik a fogantatástól számítják az élet kezdetét."


(forrás: [link]

2010. jún. 9. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos igaz, amit az előttem lévő írt. Bizony a megtermékenyített petesejt beágyazódását akadályozza meg a spirál, innentől fogva abortuszról van szó! Akármennyire pici is, mégis ez egy megfogant élet!

Hüvelygyűrű esetleg nem jöhet szóba?

Úgy tudom, alacsony hormontartalmú, a hüvelyben szívódik fel a bélrendszert kikerülve.

2010. jún. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!