Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Milyen mellékhatásokat tapaszt...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen mellékhatásokat tapasztaltatok a Cypromix szedésekor?

Figyelt kérdés
Nagymértékű testsúlynövekedés, letargia, ilyesmik előfordultak nálatok?
2009. szept. 21. 12:22
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Lassan másfél éve szedem a Cypromixet, és olyan nagyon negativ dolgokat nem tudok mondani róla..

Az első hónapban volt az, hogy mindent megettem amit elémraktak :D:D:D Állandóan csokit ettem volna, az durva volt :)

A másik az, hogy sajnos amúgy is migrénes vagyok, és a gyógyszerszünetet rendre végigszenvedtem az első pár hónapban, de mostanra teljesen elmúlt az is.

Szóval... nekem bevált :)

A libidóm sem csökkent... :P

Szólj ha kell még vmi :)

L/22

2009. szept. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Wow? Köszi a tartalmas választ!:) Igazság szerint most próbálok először "tablettázni", és elolvastam a betegtájékoztatót, a mellékhatásokkal egyetemben, amitől viszont rendszerint óva intenek:) Az is megkondította bennem a vészharangot, hogy az első szó, ami a szemembe ötlött, a "hormonális" volt. És mint olyan, úgy tudtam, hírhedt "hízlaló" készítmény hírében áll, de a válaszod által úgy érzem, az adrenalinszintem is helyrejöhet:P

Az egyébként igaz, hogy ha 21 nap helyett mondjuk 23 napig szedem egyhuzamban, akkor az semmiféle kárt nem okoz? (A célból kérdezem, hogyha esetleg strandolással ütközne a vérzés)

2009. szept. 21. 13:13
 3/10 anonim ***** válasza:

lehet tovább szedni, igen. ha menzeszt akarsz tologatni.


még vmi. én nem cypromixet szedek, hanem tri-regolt. csak annyit akartam, h a betegtájékoztatókra általában az összes létező betegséget kiírják, mert ugye sose lehet tudni. és ha vkinek véletlenül vmi mellékhatás jelentkezik, vmi komolyabb, akkor ne lehessen pert indítani, merthát a tablettán rajta volt....


és még vmi, énsem híztam egy grammot sem, pedig a triregolban kicsit több asszem hormon mint a cypromixben.

2009. szept. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Értem. Nagyon köszönöm a válaszodat:)
2009. szept. 21. 13:33
 5/10 anonim ***** válasza:
94%
a Cypromix egy olyan hormont tartalmaz amelyikre sok szervezet nagyon érzékeny és Isten a tudója hogy kinél milyen mellékhatást okoz, ez a ciproteron-acetát. azt hiszem eleget mondok azzal hogy a Skandináv országokban és Kanadában be van tiltva ez az összetevő és a gyógyszerek amiben ez van. én Dianét szedtem, ugyanilyen hormon van benne, két hét után kórházba kerültem, beszédzavart okozott, epilepsziagyanús lettem. ha fizetnének se szedném be újra. nem véletlenül kerül annyiba amennyibe... és mielőtt még leszólna valaki urbánus cypromix vagy diane rajongó, elmondanám hogy vajon aki ezt szedi az tudja hogy ez nem is fogamzásgátló, hanem a bőr és menzesz helyrerakására találták ki? csak fogamzásgátlásra "törvényileg" nem alkalmazható, pattanásokra is maximum fél évig szabad szedni. nekem többet ér az egészségem havi kétezer forintnál, inkább korszerűbb gyógyszert szedek, amibe nem halok bele, mert nálam ez szó szerint fennállna. 20L
2009. szept. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ez kemény!:O Szó, ami szó, biztosan nem hasraütésszerűen írták rá olyan nyomatékosan az "aknék kezelésére" kifejezést:S Kitapasztalom, aztán meglátjuk, túlélem-e:D
2009. szept. 21. 19:28
 7/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

én most szedem be a 3.levéllel, de eddig nem emlékszem hogy lett volna ilyen..pár napja tompa nyomást érzek a petefészkeim körül. Nem tudom hogy ez a gyógyszer miatt van-e, de kicsit félek. Érzett valaki már hasonlót a tabi szedése közben?..főleg a levél vége felé olyan 17-18. nap körül.??

2009. nov. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

utolsó hozzászólónak: én is most szedtem be a 3. levéllel, és nekem is a petefészkemnél fájdalmaim vannak... nem tudom mitől, tök megijedtem hogy terhes vagyok, bár mindegyik tabit beszedtem... majd kiderül ha nem jön meg akkor gáz van :S egyébkén nekem úgy a levél fele körül volt ilyen fájdalmam, és néha hányingerem is van, de csak enyhén, és el is múlik, meg semmi rosszullét. remélem elmúlik...

egyébként nekem a mellékhatásokból annyi volt csak hogy az első levélnél végig barna folyásom volt :S a második levélnél má nem, viszont kevésbé vagyok már szőrös(nekem ezért is írták fel), és megnőttek a melleim, ami talán nem is baj :D hát és most ez a petefészeknyomás :S

18/l

2009. nov. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

sziasztok



De ez FOGAMZÁSGÁTLÓ


és egy mellékhatása a fogamzásgátló funkció, de ez a mellékhatás jótékony és mindenkinél jelentkezik, attól még véd a terhesség ellen, hogy a pattanásokra vagy a petefészek cisztákra írják fel, annyi, hogy sima antibébi céljából nem írható fel senkinek, mert ez egy erős bogyó, de ettől függetlenül, hogy a betegek (hormonzavarosok pl PCO-sok szedhetik csak, attól még ugyanolyan védelmet nyújt) de csak akkor ha nem iszunk rá alkoholt és egyes antibiotikumot, amik közömbösíthetik a hatását, esetleg hasmenést okoznak még mielőtt felszívódna és hatna a gyógyszer. Aki kifelejt szemeket, vagy rókázik annak persze h nem hat.

Amúgy meg aki szedett közvetlen előtte más bogyót, annak a menstruáció ötödik napjától kell szedni, aki nem szedett, annak a havi első napjától, és csak annak hat az első szemtől , akinek a vérzés első napján kell szedni. Akinek az ötödiken KELL annak várni kell egy levelet :) kb


és a gyógyszermentes héten is véd, csak akkor szoktak közbe bogyót szedni, ha ki szeretnék tolni a vérzést, amúgy akinek első pár héten hónapba nem áll be, az nem jelent semmit, csak hozzá kell szoknia a szervezetnek a bogyóhoz ennyi.

Szal' első levéltől ne várjunk csodát, meg mindenki szervezete másként reagál. Akinek szednie kell ezt a bogyót, az alapba olyan problémával közd, h nehezebben esne teherbe, de a kúra után mindenki termékenyebb lesz elvileg, de csak utána és nem közben. A hasatok meg azért fáj, mer ez szétpukkasztja a cisztákat, felszívódnak.

Nekem nem volt peteérésem, de ha majd abbahagyom a gyógyszert, akkor már lesz ha minden igaz.

Amúgy nekem eddig minden más fogamzásgátlótól letisztult az arcom, most hogy ezt szedem (igaz nekem nem patikra írták fel) több pattanás lett az arcomon, de nem a bogyó okozza a pattanásokat, hanem szimplán csak NEM szárítja le.

Pedig most sokkal szárazabb a bőröm meg a hajam mint szokott lenni, mivel vízhajtó hatású, hízni híztam, de csak mert jobb lett az étvágyam és tényleg zabálok, az hogy kinek megy cicire kinek máshová a tabitól ez szintén genetikai adottság. De több folyadékot kell inni és hidratálókrémet használni, máris meg van oldva a gond. Csak a gyulladások miatt ne írassuk ezt fel, csak ha hormonális nőgyógyászati gondok állnak a háttérben. Ez NEM GYEREKJÁTÉK! Nekem endokrinológus írta fel!!!!!!!

Akinek nincs rá szüksége annak a hormonháztartását tönkre is teheti, főleg fejlődésbe lévő szervezet esetében nem tanácsos szedni. Vannak dokik akik felírják, de azok felelőtlenek!!!!!!!!! Még a házi doki sem írhatja fel, akkor sem ha van róla papírom h azt szedem, csak szakorvos írhatja fel.


egy 24 éves lány

2010. jún. 10. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A ciproteronacetát és etinilösztradio kombinációja szabályos menstruációs ciklust biztosít és kivédi a terhességet,



A Cypromix tabletta megakadályozza a terhesség létrejöttét. Amíg Cypromixet szed, más fogamzásgátlót nem szedhet.

2010. jún. 10. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!