Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Egyesek tényleg ész nélkül...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyesek tényleg ész nélkül okoskodnak a védekezéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Gondolok itt olyan marhaságokra, hogy a gumi nem biztonságos vagy hogy a fogamzásgátló beállítja a menstruációt..


Sok ilyen választ olvastam már, legutóbb konkrétan 77%-os válaszoló agymenései kapcsán jutott eszembe:


https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..



2018. febr. 25. 12:19
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
33%

Kicsit offolok:


Nekem minden óvszer-fogamzásgátló vitánál szúrja a szemem, hogy kizárólag a férfiakra fogják rá, hogy utálják a gumit, és őket hibáztatják, amiért a nőknek bogyót kell szedni. Én szívemből gyűlölöm az óvszert! Egyszerűen képtelen vagyok úgy szeretkezni a férjemmel, hogy gumi van rajta, mert sem testileg, sem lelkileg nem érzem magamban. Világ életemben így volt. Nem sok fiúval feküdtem le életemben, mindig megbízató partnereim voltak hosszú kapcsolatban, ezért 17 éves korom óta fogamzásgátlóval védekezek. Soha senki nem "kényszerített", én választottam, mert csak így élvezem a szexet. Pár hónapja antibiotikum kezelés miatt 2 hónapig gumit kellett használnunk...katasztrófa volt, kb. nem is bújtunk össze inkább. Senkit nem a gumi ellen akarok uszítani, ha nincs más védekezési forma, természetesen fel kell húzni. De a fogamzásgátló sem az ördögtől való. Egy jó orvos kell, aki lelkiismeretesen megvizsgál előtte, vérvételre küld, nézet trombózis panelt, és nem árt ezeket pár évente újra nézetni. Nekem semmit nem zavart be a tabletta, mikor gyerekeket terveztünk, a tabi abbahagyása után a 2. hónapban sikerült mind a kettő. Sosem híztam tőle, nem lettem szőrös stb. Semmi, de semmi mellékhatását nem tapasztalom, és bármennyire is utálod ilyen formában hallani, de örülök, hogy teljesen szabadon szeretkezhetek a férjemmel. Én pont attól parázok, hogy mi lesz, ha majd abba kell hagynom. A nődokim azt mondta, hogy max. 40-45 éves koromig szedhetem, utána nem javasolja majd. A klimax még bő 10 év lesz onnan, fogalmam sincs, mit fogok helyette alkalmazni, mert nálunk a gumi totálisan ki van lőve.


33/N

2018. febr. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:

"Én nem első sorban a linkelt kérdésre válaszoltam, hanem általánosságban beszéltem erről a témáról. "-> Igen, de én meg annak kapcsán írtam ki a kérdést.

"Emellett pedig általában csökkenti a vérzést, kevesebb a görcs, napra (szinte órára) pontosan tudja az ember, hogy mikor fog megjönni, valamint ha valami miatt nagyon nem lenne alkalmas a menzesz, el tudja tolni. "-> Ezek továbbra is ideiglenes előnyök, és kérlek nőgyógyász-rezidensként ne hívd menzesznek a megvonásos vérzést, mert te is tudod, hogy nem ugyanaz a kettő.

"Ezért hangsúlyozom még mindig azt, hogy KORREKT felvilágosítás kell. "-> Ez az amit nem fog megkapni jó eséllyel, ne magadból indulj ki. Mint írtam néha már az is csoda, ha nem hasra ütésre írja fel a doki, nem hogy maga ellen beszélve, "lebeszélje" a pácienst.

"De nem minden ember egyforma, és nem várhatod el, hogy mindenki hozzád hasonlóan gondolkozzon. "-> Nem várom el, csak szeretném felnyitni a szemüket azoknak, akiket a tudatlan emberek olyan dolgokra biztatnak, amikkel a saját egészségüket kockáztatják. Még mindig a fenti kérdés kapcsán írom, olvasd el a stílust. Gőze nincs miről beszél, de ő majd megmondja a tutit. Na ez az amit, nem szabad hagyni, mert egy tapasztalatlan kis tini még simám beveszi, amit ezek összehordanak..

"Simán lehet, hogy valaki nem hajlandó az óvszerrel szórakozni, mert utálja, de igen is hajlandóságot mutat a tabletta szedésére. "-> Nem arról van szó, hogy simán utálja a gumit, hanem hogy a megszakítást védekezési módnak tekinti.

", ugyanis nem ez a kétféle védekezési módszer van a világon." Valóban nem ez a 2 módszer van a világon, de ez a kettő a legbiztosabb egy fiatalnak pl. Nyilván egy spirált nem raksz fel jó szívvel egy fiatal, még nem szült lánynak..

"Ennyi erővel mi van azokkal, akiknek kiszakad az óvszer, elmegy esemény utániért és mégis teherbe esik? "-> a fogamzásgátlónál nem csak a teherbeesés kockázata van jelen állandó jelleggel, hanem a korábban említett hátrányok is.

2018. febr. 25. 18:24
 23/34 A kérdező kommentje:

"kizárólag a férfiakra fogják rá, hogy utálják a gumit, és őket hibáztatják, amiért a nőknek bogyót kell szedni. "-> Nem írtam sehol, hogy a férfiak bűnösök, a hozzászólásra reagáltam a párcserés mondandómmal, ha erre célzol.

"Egy jó orvos kell, aki lelkiismeretesen megvizsgál előtte, vérvételre küld, nézet trombózis panelt"-> a nőgyógyász-rezidens hozzászóló is elismerte, hogy "ettől még nincs nullár redukálva a kockázat. "

" bármennyire is utálod ilyen formában hallani, de örülök, hogy teljesen szabadon szeretkezhetek a férjemmel."-> hékás, neked mi bajod van? Nem tudtad értelmezni, amit eddig írtam? Örülök, hogy neked bevált, főleg, hogy utálod a gumit, de nem mindenki ilyen szerencsés, és most nem a rosszindulat beszél belőlem.

"fogalmam sincs, mit fogok helyette alkalmazni, mert nálunk a gumi totálisan ki van lőve. "-> na neked, ha ennyire rühelled a gumit, akkor lehet ideális lenne a spirál, ha már úgysem szeretnél több gyereket (a kockázatainak nézz utána). A klimax meg nem biztos, hogy olyan messze van, anyám és a nagymamám az élő példa, hogy jóval előbb is bekövetkezhet, bár ez ugye genetika..

2018. febr. 25. 18:36
 24/34 anonim ***** válasza:
34%

" Igen, de én meg annak kapcsán írtam ki a kérdést."

Elnézést, én úgy gondoltam, hogy ez egy általános kérdés, amit egy példával illusztráltál.


"Ezek továbbra is ideiglenes előnyök, és kérlek nőgyógyász-rezidensként ne hívd menzesznek a megvonásos vérzést, mert te is tudod, hogy nem ugyanaz a kettő. "

Továbbra sem értem, hogy ha valami csak ideiglenesen jár előnnyel, azt miért kell teljesen ignorálni.

Abban természetesen igazad van, hogy megvonásos vérzésről van szó, nem menzeszről, elnézést kérek.


"Ez az amit nem fog megkapni jó eséllyel, ne magadból indulj ki. Mint írtam néha már az is csoda, ha nem hasra ütésre írja fel a doki, nem hogy maga ellen beszélve, "lebeszélje" a pácienst. "

Tény, hogy nem viszik túlzásba a dolgot a kollégáim sem. De a felvilágosítás nem csak az orvosok feladata lenne, hanem a kormányé elsősorban. Nekik kellene úgy megreformálni az oktatást, hogy ez is része legyen.


"Nem várom el, csak szeretném felnyitni a szemüket azoknak, akiket a tudatlan emberek olyan dolgokra biztatnak, amikkel a saját egészségüket kockáztatják. Még mindig a fenti kérdés kapcsán írom, olvasd el a stílust. Gőze nincs miről beszél, de ő majd megmondja a tutit. Na ez az amit, nem szabad hagyni, mert egy tapasztalatlan kis tini még simám beveszi, amit ezek összehordanak.. "

Ez egy nagyon szép dolog, értékelem a szándékodat. Jelen esetben (a kérdésben, amit linkeltél) igazad is volt. De ennek ellenére továbbra is állítom, hogy a nagy jó akarás mellett igen is te is okozhatsz problémákat az egyoldalú felvilágosítással.


"Nyilván egy spirált nem raksz fel jó szívvel egy fiatal, még nem szült lánynak.."

El tudok képzelni olyan szituációt, amikor még egy kifejezetten nem szült nőknek gyártott hormonos spirál is megfelelő megoldás lehet. Minden viszonyítás kérdése.


"a nőgyógyász-rezidens hozzászóló is elismerte, hogy "ettől még nincs nullár redukálva a kockázat."

Ez így van. De minek nincs kockázata? Ha beveszel egy szem fájdalomcsillapítót a menstruációs görcsödre, benne van a pakliban, hogy anafilaxiás sokkot kapsz. Ha kimész az utcára, benne van a pakliban, hogy elüt egy autó.


"a fogamzásgátlónál nem csak a teherbeesés kockázata van jelen állandó jelleggel, hanem a korábban említett hátrányok is."

nem egészen értem, hogy ez miért válasz a problémára.


A másik kommentelőnek pedig:

35-40 éves kor felett érdemes elgondolkodnod a hormonos spirálon. Kombinált tablettát azért nem javasolunk 35 év felett, mert jelentősen nő a trombózis kockázata. A hormonos spirál csak gesztagént tartalmaz, így nincsenek ösztrogénfüggő mellékhatásai (pl. trombózis, stroke). Emellett nem erősíti a vérzést, mint a normál spirál, hanem pont, hogy gyengíti, sok esetben teljesen megszünteti. Ráadásul menopausa környékén gyakoriak a vérzészavarok és a nyálkahártya burjánzása, ami kezeletlen esetben méhtestrákká is alakulhat, ami ellen kiváló védelmet nyújt a módszer. A sima spirálnak hátránya még az, hogy felszálló fertőzéseket okozhat, de hormonos spirálnál ez sem jellemző, mivel a gesztagén a méhnyaknyákot is megváltoztatja, nehezebben átjárhatóvá teszi a baktériumok számára, így gyakorlatilag nem emelkedik a kismedencei fertőzések kockázata. A hatékonysága pedig a művi meddővé tételével azonos. Szinte az egyetlen veszélye a felhelyezéskor történő perforáció, illetve a kilökődés, elvándorlás, de ezeknek a kockázata elég csekély (és a sima spirálnál ugyanúgy fennáll). Kb. 45 ezer forint az ára, 5 évig lehet fenn.

2018. febr. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:

"te is okozhatsz problémákat az egyoldalú felvilágosítással"-> Továbbra sem tartom 1 oldalúnak, de mondanál kérlek példát, hogy milyen problémát okozhatok azzal, hogy leírom az igazságot?

"El tudok képzelni olyan szituációt, amikor még egy kifejezetten nem szült nőknek gyártott hormonos spirál is megfelelő megoldás lehet."-> Igen, így gondolta a barátnőm főorvos apja is, azért támogatta a lányát anno, pedig nem tini volt már. Tudod mi lett a vége? Ájulás közeli vérzések, rosszullétek, aztán a dokinál kiderült, hogy jó ideje konkrétan csak árt neki a spirál. Most ott tart, hogy lehet, hogy meddővé is tette, ráadásul a levétele óta rendszertelenül önti el a vér. Ő is egy ritka kivétel ugye, de ezért mondom, hogy a kivételek köztünk járnak.

"Ha kimész az utcára, benne van a pakliban, hogy elüt egy autó."-> Ugye nem ezt mondod a pácienseidnek is? Kérlek, ne bagatellizáld el a problémát, leendő orvosként pláne ne!

"nem egészen értem, hogy ez miért válasz a problémára. "-> A guminál ugye kettős szűrő van: normál esetében nem szakad ki, ha kiszakad, akkor 72 órás. Igen, benne van, hogy nem használ, de a fogamzásgátlónál nem is tudod, hogy baj van, és ott nem csak a teherbeesés miatt kell aggódnod.

2018. febr. 25. 19:16
 26/34 anonim ***** válasza:
34%

Azt nem értem miért nézzük retardáltnak azokat akik szeretnének fogamzásgátlót szedni? Igen, tudják a mellékhatásokat, nem kell fogni a kezüket hogy "tessék, ez csúnya gonosz tabletta, vagy itt a szipi szuper óvszer, a sokkal rossza pearl-indexét meg gyorsan a szőnyeg alá söpröm, ne is figyelj"

Igen, egy kis %-nak gondot okoz, ahogy bármelyik másik gyógyszer. Ennyi erővel ha valake mondjuk antibiotikumot szeretne felfázásra elhajtod mert hát jó jó, rossz dolog a húgyúti fertőzés de hát a MELLÉKHATÁSOK, van kerek 1% esélyed hogy rosszabb lesz.

Az meg hogy ideiglenes.. .naés? Mióta használok fogamzásgátlót nem görcsölök és nem átzatok át egy maxi betétet 2 óra alatt, szerinted mennyire hatna meg hogy miközben épp a saját véremben tocsogva a síráshoz közel a fájdalomtól azt mondják nekem "semmi baj, legyél boldog, a fogamzásgátló csak addig segítene amíg szeded" ettől most örüljek hogy "csak" ideiglenes megoldás van a másik lehetőségemmel szemben ami a nagy büdös semmi? Jupppííí, hol a pezsgő?

Kezdem érteni miért ilyen sok a tiniterhesség ennyire egyoldalú felvilágosítás mellett.

2018. febr. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
0%

#25"te is okozhatsz problémákat az egyoldalú felvilágosítással"-> Továbbra sem tartom 1 oldalúnak, de mondanál kérlek példát, hogy milyen problémát okozhatok azzal, hogy leírom az igazságot?

Mondjuk az az egyoldalú hogy csak a negatív hatásokat súlykolod, azt nem említed hogy amúgy ennek előnyei vannak. Az igazság leírásával nincs baj, csak te nem ezt teszed mert az igazságban az ÖSSZES hatás és mindezek reális esélyei is beletartoznak. Milyen gondot? Pl a kislány elhiszi hogy a tabletta a sátántól van de hopp, nincs itthon gumi, hopp, így nem élvezik a szexet de hopp, más módszer nincs hát jaaaaj akkor mi baj lehet ha egyszer nem hassnálják.

2018. febr. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:

"miért nézzük retardáltnak azokat akik szeretnének fogamzásgátlót szedni"-> Te sem olvastad végig a kérdést, és a hozzászólásaimat, ugye?

"rossza pearl-indexét meg gyorsan a szőnyeg alá söpröm"-> a NEM MEGFELELŐ használata miatt, ezt is tedd hozzá, kérlek.

"Ennyi erővel ha valake mondjuk antibiotikumot szeretne felfázásra elhajtod"-> te is elbagatellizálod a dolgot, ne hasonlítsd már össze a kettőt, csak azért, mert gyógyszer. A fogamzásgátló mellékhatásai sokkal gyakrabban fordulnak elő, mint egy sima antibiotikuménak.

"másik lehetőségemmel szemben ami a nagy büdös semmi?'-> Van másik lehetőséged, pl. hogy kivizsgáltatod magad, és nem a "könnyebb" megoldást választod.

"Kezdem érteni miért ilyen sok a tiniterhesség ennyire egyoldalú felvilágosítás mellett."-> ne viccelj, légy szíves! Akik felelőtlenül szexelnek, azok nem fognak a tablettával szórakozni. Másrészt a nemi betegségekről hallgatunk? Értem, hogy szar a gumi meg minden, de nem lehet egész életünkben megkerülni.. Vagyis lehet, de akkor ráfázunk.. Vagy te minden új kapcsolatodnak csak simán fogamzásgátlóval indulsz neki?

"Mondjuk az az egyoldalú hogy csak a negatív hatásokat súlykolod, azt nem említed hogy amúgy ennek előnyei vannak. Az igazság leírásával nincs baj, csak te nem ezt teszed mert az igazságban az ÖSSZES hatás és mindezek reális esélyei is beletartoznak. Milyen gondot? Pl a kislány elhiszi hogy a tabletta a sátántól van de hopp, nincs itthon gumi, hopp, így nem élvezik a szexet de hopp, más módszer nincs hát jaaaaj akkor mi baj lehet ha egyszer nem hassnálják."-> a kérdést nem hozzád intéztem, de reagálok.

"de hopp, nincs itthon gumi, hopp, így nem élvezik a szexet "-> ha nincs itthon gumi, akkor elszaladnak a boltba, vagy akár kézzel-szájjal megoldják, vagy ez nem játszik? Esetleg kibírják, és legközelebb betáraznak. Nem hiszem, hogy ezen egy alkalom hiányán múlik a kapcsolat. Nem élvezik a szexet? Rajtuk kívül még millióan férfiak és nők képesek gumival szexelni, nem hiszem, hogy annyira borzasztó nekik.

"mi baj lehet ha egyszer nem hassnálják"-> Akkor nem védekeznek. Ennyi a válasz. Ha a tablettáról is megfeledkezik, akkor ugyanúgy nem lesz védett, mint ahogy ha antibiotikumot szed, akkor is kell kiegészítő védekezés.

2018. febr. 25. 20:02
 29/34 A kérdező kommentje:

"miért nézzük retardáltnak azokat akik szeretnének fogamzásgátlót szedni"-> Te sem olvastad végig a kérdést, és a hozzászólásaimat, ugye?

"rossza pearl-indexét meg gyorsan a szőnyeg alá söpröm"-> a NEM MEGFELELŐ használata miatt, ezt is tedd hozzá, kérlek.

"Ennyi erővel ha valake mondjuk antibiotikumot szeretne felfázásra elhajtod"-> te is elbagatellizálod a dolgot, ne hasonlítsd már össze a kettőt, csak azért, mert gyógyszer. A fogamzásgátló mellékhatásai sokkal gyakrabban fordulnak elő, mint egy sima antibiotikuménak.

"másik lehetőségemmel szemben ami a nagy büdös semmi?'-> Van másik lehetőséged, pl. hogy kivizsgáltatod magad, és nem a "könnyebb" megoldást választod.

2018. febr. 25. 20:03
 30/34 A kérdező kommentje:

"miért nézzük retardáltnak azokat akik szeretnének fogamzásgátlót szedni"-> Te sem olvastad végig a kérdést, és a hozzászólásaimat, ugye?

"rossza pearl-indexét meg gyorsan a szőnyeg alá söpröm"-> a NEM MEGFELELŐ használata miatt, ezt is tedd hozzá, kérlek.

"Ennyi erővel ha valake mondjuk antibiotikumot szeretne felfázásra elhajtod"-> te is elbagatellizálod a dolgot, ne hasonlítsd már össze a kettőt, csak azért, mert gyógyszer. A fogamzásgátló mellékhatásai sokkal gyakrabban fordulnak elő, mint egy sima antibiotikuménak.

"másik lehetőségemmel szemben ami a nagy büdös semmi?'-> Van másik lehetőséged, pl. hogy kivizsgáltatod magad, és nem a "könnyebb" megoldást választod.

"Kezdem érteni miért ilyen sok a tiniterhesség ennyire egyoldalú felvilágosítás mellett."-> ne viccelj, légy szíves! Akik felelőtlenül szexelnek, azok nem fognak a tablettával szórakozni. Másrészt a nemi betegségekről hallgatunk? Értem, hogy szar a gumi meg minden, de nem lehet egész életünkben megkerülni.. Vagyis lehet, de akkor ráfázunk.. Vagy te minden új kapcsolatodnak csak simán fogamzásgátlóval indulsz neki?

"Mondjuk az az egyoldalú hogy csak a negatív hatásokat súlykolod, azt nem említed hogy amúgy ennek előnyei vannak. Az igazság leírásával nincs baj, csak te nem ezt teszed mert az igazságban az ÖSSZES hatás és mindezek reális esélyei is beletartoznak. Milyen gondot? Pl a kislány elhiszi hogy a tabletta a sátántól van de hopp, nincs itthon gumi, hopp, így nem élvezik a szexet de hopp, más módszer nincs hát jaaaaj akkor mi baj lehet ha egyszer nem hassnálják."-> a kérdést nem hozzád intéztem, de reagálok.

"de hopp, nincs itthon gumi, hopp, így nem élvezik a szexet "-> ha nincs itthon gumi, akkor elszaladnak a boltba, vagy akár kézzel-szájjal megoldják, vagy ez nem játszik? Esetleg kibírják, és legközelebb betáraznak. Nem hiszem, hogy ezen egy alkalom hiányán múlik a kapcsolat. Nem élvezik a szexet? Rajtuk kívül még millióan férfiak és nők képesek gumival szexelni, nem hiszem, hogy annyira borzasztó nekik.

"mi baj lehet ha egyszer nem hassnálják"-> Akkor nem védekeznek. Ennyi a válasz. Ha a tablettáról is megfeledkezik, akkor ugyanúgy nem lesz védett, mint ahogy ha antibiotikumot szed, akkor is kell kiegészítő védekezés.

2018. febr. 25. 20:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!