Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Nok akiknek van/volt spiralja?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nok akiknek van/volt spiralja?

Figyelt kérdés

A felhelyezest kovetoen volt nektek valami valtozas?

Verzes, mensi problem, fajdalom, gorcs etc...

Mennyire volt normalis az orvos szerint?

Levettek vagy maradt?


2018. jan. 27. 13:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Mensi problema annyi, hogy eleinte volt hogy kesett vagy epp hamarabb jott. Azonkivul rohamosan hiztam tole.
2018. jan. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Spiraltol hizni ?
2018. jan. 28. 08:40
 3/6 anonim válasza:

Szia,

En eleg fiatal vagyok (17) és 15 eves koromban tettek fel a spiralomat. (Negativ velemenyek, vagy hogy igy is eleg fiatal vagyok, nem erdekelnek es igen, anyukam tud rola, sot az o tanacsara valasztottuk ezt a modszert!)

Tehat, amikor feltettek akkor az kimondottan fajt, kibirhato, de nem tudom semmihez sem hasonlitani. Utana kisse fura erzes volt, de megszokhato. Nem fajt. Nem volt semmi problemam, habar kb 2hetig pecsetelo verzesem volt ami teljesen normalis az orvos allitasa szerint. Aztan eljott a kovetkezo menstruacio es ugyan ugy gorcsoltem mint elotte. Ez a gorcsos fajdalom a menstruacio ideje alatt kb 3-4honapig tartott. Aztan utana mar szinte nem is menstrualtam. Sot a mai napig 5-6 havonta jon meg es nem faj plusz egy tisztasagi betet is eleg hozza, annyira keves.

Mindent osszevetve en nagyon szeretem.

Pozitvumok:

Nem faj a hasam

Nem mestrualok

Nem erzem hogy “bennem lenne valami”

A baratom sem panaszkodik hogy erezne

Nem kell minden nap foglalkozni vele, sot evente egyszer kell csak megnezetni nogyogyasszal

3evig nincs gond a fogamzasgatlasra


Negativum

Amikor felteszik, faj es utana a verzes


En egyebkent nem vagyok hive a fogamzasgatlonak, hiszem mergezi a szervezetunket, es 6-7 even at tarto folyamatos tabletta utan kevesebb a teherbeeses eselye es azt hiszem en ezzel nem kockaztatnek.

Remelem kielegito valaszt irtam, ha meg lenne kerdesed nyugodtan irj privit szivesen valaszolok!:)

2018. jan. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen en hiztam. Nogyogyaszom mondta, hogy a spiral miatt elofordulhat
2018. jan. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

51%-os: A válaszodból számára az jön le, hogy neked nem "sima" spirálod van, hanem ún. IUD-d, azaz hormont kibocsátó eszközöd (Jaydess, Mirena, Levosert).

A két eszköz között jelentős különbségek vannak mind a hatásukat tekintve, mind a mellékhatásaikat nézve.

Kérdező: Melyik típusú spirál érdekel? A hagyományos, azaz réz vagy nemesfém tartalmú spirál, vagy pedig a hormonos?

2018. jan. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Gold lily van fent.


De halistennek megoldodott a problemam :-)

2018. jan. 31. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!