Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátlótól nem kéne...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátlótól nem kéne beállni a menstruációnak?

Figyelt kérdés
Ha fogamzásgátlót szedek nem kéne beállnia a menstruációnak? Baj, ha nem jött még meg, pedig most kéne neki?
2017. nov. 13. 22:39
 1/5 A kérdező kommentje:
Mármint tudom, hogy megvonásos vérzés van ilyenkor helyette, de mi van akkor, ha nem jött mikor meg kellett volna jönnie?
2017. nov. 13. 22:40
 2/5 anonim ***** válasza:
A 7 gyógyszermentes nap valamelyikén kell jelentkeznie a vérzésnek. Hanyadik napon tartasz?
2017. nov. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Még csak az első. A hét akármelyik napján jöhet akkor? Ha egyik nap se jön akkor ki van?
2017. nov. 13. 23:48
 4/5 anonim ***** válasza:

1. Ahogy írtad, a fogamzásgátló nem beállítja a ciklust, hanem leállítja. Azért jön létre mellette rendszeres vérzés, mert rendszeres időközönként vonod meg a hormont. Ha összevissza szednéd, a vérzés is összevissza jönne.


2. Az elsőből következik, hogy a saját ciklusodat elfelejtheted, pláne az első levélnél. Mivel a hormonmegvonás miatt jön létre a vérzés, ezért az csak akkor fog jönni, ha már megfelelően lecsökkent a hormonszint a szervezetedben, azaz a szünet valamelyik napján. Jellemzően nem az elsőn, hiszen akkora adag hormonnak kell benne lennie, hogy a két szem szedése közötti 24 órában ne jöjjön meg...

Általában egyébként a 4-5. nap körül szokott megjönni, de ez sem törvényszerű.


3. Ha nem jön meg a szünetben, akkor csinálni kell egy terhességi tesztet, és ha negatív, akkor elkezdeni a következő levelet, majd a következő szünetben megjön. Ha akkor se jön, akkor vissza kell menni a dokihoz.

2017. nov. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen a hét nap akármelyikén megjöhet. Az elsőn nem szokott. Nekem azt írta a tájékoztató hogy a 3.napon kell kezdődnie a vérzésnek, de a 4.nap szokott megjönni.

Ha neked a 7.nap jön meg az sem baj. Az orvosom azt mondta ha szünetben nem jönne meg, nem kell a legrosszabbra gondolni, ha szedtem normálisan, hanem szedjem tovább de menjek el hozzá. Vagy ahogy az előttem író is javasolta, csinálj tesztet.

De a tájékoztatót is elolvashatod mert biztos ír a tied is ilyeneket :)

2017. nov. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!