Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Csajok/nők hogy tudtátok...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csajok/nők hogy tudtátok leküzdeni a teherbe eséstől való félelmeteket?

Figyelt kérdés
Anyukám nagyon rosszul kezelte mindig is a témát, a fogamzásgátlásról nem hajlandó velem beszélni. Ha kérdeztem Rögtön balszerencsés eseteket mondott. Belémnevelte azt h bármit teszek-Terhes leszek. , és ezzel nem tudok mit kezdeni. Rettegek emiatt. Volt hogy kicsit többet ettem a kelleténél és már féltem.2 éve vagyunk együtt a barátommal. Ennyi idő alatt kiismertem és tudom hogy nagyon jó ember. Lassan tervezzük az elsőt. Szerintetek ezt a rettegést hogy lehetne belőlem úgymond "kinevelni"?
2017. máj. 28. 13:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Valamennyire szerintem mindig benne lesz az emberben a félelem, hogy teherbe esik. Kiszakad az óvszer, elfelejt bevenni egy szemet a fogamzásgátlóból... Mindez szerencsére kisebb odafigyeléssel könnyedén elkerülhető. Ne foglalkozz édesanyáddal, csak félt téged. A lényeg, hogy mindig védekezzetek, és ne hagyjátok, hogy a pillanat hevében elmaradjon az óvszer felvétele, mert abból jön a probléma. Olcsóbb ma egy óvszert megvenni, mint felnevelni egy gyereket.
2017. máj. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Magadban kell rendbe tenned a dolgokat. Nyilván semmi sem 100%-os, de ha rendesen védekeztek óvszerrel (egyszerre egy, rendesen felhúzni, megfelelő méret, utáma levenni, következő menetnél új), vagy fogamzásgátlóval (minden nap bevenni, ha szükséges valami miatt kiegészítő védekezés akkor használni) akkor minimális a teherbeesés esélye. Fontos, hogy ne megszakításossal, hőmérőzéssel vag, hasonlókkal védekezzetek. Javaslom, hogy csak akkor feküdjetek le, ha már rendbe tetted magadban a dolgokat, és nemparázol ennyire, különben nem fogod élvezni.
2017. máj. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mintha magamat olvasnàm. Ugyan ennyi ideje vagyok együtt a baràtommal és anyukàm is így nevelt.. szex=terhesség.

Lelkileg ez elég nagy nyomàs így huszonéves fejjel, de ezen felül lehet kerekedni.

Nem véletlenül nem lesz terhes jópàr nő, mivel a 21.sz.ban màr igen nagy figyelmet fordítanak a fogamzàsgàtlàsra legyen szó óvszerről vagy tablettàról.

100%os védelem igaz sose lesz de ha màr valaki előìràsszerūen hasznàl óvszert avagy a nő tablettàt rettentő kicsi esélye van a terhességre.

Ès a szerelem emellett a szex jô dolog és szüksége van rà mindenkinek.

Vagyis fejben kell ezen vàltoztatnod/vàltoztatnunk, de szerintem ez teljesen elérhetô cél. Csak figyelmesnek és felelősségteljesnek kell lenni mind2 félnek.

2017. máj. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 RoseTyler ***** válasza:
100%

Én sose féltem tőle.

De érdemes átgondolnod, hogy ha véletlenül a legnagyobb gondosság mellett is besikerülne, akkor mihez kezdenél. Én pl. nem vetettem volna el 18 évesen sem, mert megvolt a családi hátterem, akik segítettek volna ilyen esetben. De az sem mindegy ám, hogy kivel bújunk ágyba. Én olyannal soha, akitől semmiképp nem örülnék egy gyereknek.

Egyébként pedig egy gyerek nem katasztrófa. Persze, manapság divat betojni tőle, meg a megfelelő háttérre várni hozzá hosszú évekig (ami bizonyos szintig nagyon is helyes), de ez az élet rendje. Hiszen a szex egyik célja, hogy gyerek legyen belőle. És ha épp véletlenül jön össze, úgy is fel lehet nevelni becsülettel, szeretetben. De elvetetni is lehet legálisan, és adott helyzetekben érthető, ha ezt választja egy nő.

Nem mindig alakul terv szerint az élet, és akkor leszel igazán nyugodt, ha ezeket letisztázod magadban. 32N

2017. máj. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Rossz, hogy ilyeneket mond ahejett, hogy elmondaná hogyan tudsz védekezni ellene amiket elöztem írtak jók és biztos jó lenne neked serintem ha majd elmennél esetleg nőgyógyászhoz aki minden kehetőséget el tud mondani. Mondjuk fiatalon egyedül nehéz elmenni meg ugye ha magánba mész nem olcsó sajnos nekem is egyedül kellett mennem. Mivel màr pár éve én gogamzásgátlót szedek ha amellett döntesz tudom javadolni, hogy egy időzítőzt állítcs a telefonodra ha pedig baj van fel lehet hívni a nőgyógyászt. Idővel meg fogsz szerintem kicsit nyugodni. :)
2017. máj. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy ídőt szántatok rám.. és irtatok.. Amennyire így neten keresztül lehetett annyira sikerült megnyugtatnotok. Hálás vagyok.
2017. máj. 28. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!