Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hogyan lehet leküzdeni a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet leküzdeni a teherbeeséstől való rettegést? Hogyan lehet rávenni egy pasit, hogy benne legyen a felelősségtudat? Hogyan lehet higiéniára nevelni egy pasit?

Figyelt kérdés

Nagyon rányomja szexuális életünkre a bélyeget, hogy parázós vagyok. Nem tudom teljesen elengedni magam, mert folyton azon kattog az agyam, hogy mi van, ha baj lesz. Gumival védekezünk.


A másik problémám az, hogy úgy látom a párom egyáltalán nem érdekli a dolog, pedig szerintem a teherbeesés hatalmas felelősség és 2 ember kell hozzá. Úgy érzem, ha baj lenne, ő mosná kezeit és kibújna a felelősség alól. Lehet felelősségtudatot nevelni egy pasiba? Ő 24, én 23 vagyok.


Valahogy úgy érzem, abszolút érdektelen az egészségem számára. Arra is alig tudom rávenni, hogy mosson kezet, mielőtt mondjuk ujjazni kezd. Nagyon unom már, hogy szinte könyörögnöm kell neki és ilyenkor ki van akadva teljesen, duzzog, mert lusta megmosni a kezeit. Persze (számomra is) kellemetlen, hogy amikor beindultunk már és a bugyim felé kalandozik, akkor kell kizavarnom kezet mosni. Tudom hogy én is kicsit túlzásba viszem az aggódást, de egyszerűen félek, nehogy vmi betegséget elkapjak. Úgy gondolom, nagyon gyerekesen viselkedik. Próbáltam már sokszor elmagyarázni neki, milyen következményei lehetnek, ha piszkos kézzel turkál bennem. Hiába próbáltam elmagyarázni neki, hogy nekem a szexben a legfontosabb a higiénia és a biztonság, de úgy látom, nem akarja felfogni. Ti voltatok már ilyen helyzetben? Sikerült megoldani a problémát?


2009. márc. 14. 08:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
55%

Szia,


26hetes kismama vagyok, amíg nem Manókáztam, addig sem aggódtam azon, hogy jaj teherbe eshetek, pláne, ha rendesen védekeztünk, mikor a naptármódszerrel csak úgy voltunk együtt, akkor sem agyaltam azon na most becsúszhat egy picike. Élveztük az együttléteket, és nem azzal ment el az idő, hogy ugye nem jön le a gumi, elolvadt a hüvelykúp, biztos nem lesz...

Ha egy picike jönni akar, akkor jönni is fog, ha nem nem.


Ha folyamatosan azon agyalsz, Terhes lehetek, védekezés mellett, akkor baromira elrontod azt a jót, amit egymásnak adhattok.


Ami a kézmosást illeti, meg a higéniát, igen picit túlzásba viszed. Mikor épp arra felé kalandozik előtte zuhanyoztál, esetleg intim lemosóval megmostad magad? Ugyanis mi sem vagyunk patyolatok. Persze mosson az ember lánya fia kezet, de nem minden 5percben. Ha hazaér a munkából mossa meg, ha wczet megint, ha mosogatott utána is, ha cicult/kutyult/kisállatkázott megint.

Azzal, ha ezek után megmossa a kezeit, akkor nyugodtan hozzád nyúlhat, semmi bajod nem lesz


Terhesen sokkal fogékonyabb az ember lánya a fertőzésekre, mégis, ha hozzám ér nem küldöm el fertőtleníteni a kezét, és mégsem vagyok beteg, lett gombám........... és a sok nemkívánt egyéb nyavaja.

2009. márc. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Erdekes kis tortentet, hisz majdnem en is gyan ezekkel a problemakkal kuzok, vagyis hogy terhes maradok vagy leszek vagy mi lesz? Nos, igaz hogy semmi sem 100%-os! De ha megis biztosra akarsz menni, es sex kozbe teljesen elaluzni, akkor hasznalj huvelykupot+gumit. En is igy hasznalom, es mar elmult minden retegesem, es felelmem! Azert ez a ketto mar szerintem 100%os vedelmet nyujt, mivel ha a gumi kiszakad ott a huvelykup. A kezmosassal viszont, szerintem a baratod nem turkal semmivele fertozot stb stb dolgokban. Es lehetseges hogy aktus elott o mindig megmossa a kezet feltetelezem ha wc-ni megy elotte. Tehat lehet hogy neki ezert teher mindig kimenni s megmosni a kezet. Tarts otthon nedvese pzs-t es max add oda neki, hogy torolje meg azzal a kezet. Es ne mindig szaladjon kezet mosni. Remelem segitettem keveset.

Majd ird meg, hogy ra tudtad e venni vagy sem. :D

2009. márc. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

van nagyon sok megoldás...

pl: intim törlőkendő az ágy mellet abba megtörli a kezét és kész...

vagy gumi mellet valami kiegészítő... fogamzásgátló...hab kúp stb...

2009. márc. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia

szerintem beszélnetek kéne!

Lehet azért áll így hozzá a dologhoz a védekezéssel kapcsolatban, mert ő tudja hogy jól használja a gumit és pont, vagy pedig ha úgy alakulna simán vállalná veled a babát (miből gondolod, hogy lelépne? ha ilyennek gondolnék egy pasit, hát tudod, akkor nem is lennék vele. Ennyi emberség minimum legyen abban akivel vagyok...)

Ha tényleg így van, akkor ő csak bízik gumiban és kész, te viszont... akkor viszont jobb lenne neked a tabi.Ha rendesen szeded, nem lehet gond.

Én most tettem le a tabit, 6 éves a kapcsolatom, most krémet használunk, de csak mielőtt ha épp úgy szeretnénk, hogy belém élvezzen a párom... ez most kockázatatás, de tudatosan, mert szívesen vállalnánk babát, megbeszéltük ha úgy jönne ki, örülünk, de direktbe még nem merjük.

Ezzel csak azt akarom mondani a kockázatos, kevésbi bizti védekezést csak olyannal szabad, akivel bevállalnád már.

Te még nem tartasz itt, szerintem a párod meg bízik a gumiban, ha te nem, tabit szedj.(Figyu, ez még mindig jobb ám, én ismerem pasit, aki fel nem húzná a gumit...)


Kézmosás: szerintem is túlzol, ha amikor amúgy szükséges megmossa, akkor előtte éppen nem kell, nem kell annyira kímélni magad. Még nekem is az elején lehet ez miatt volt egy kis több folyásom, de mindig intim mosakodót használok már, meg szerintem a testem is ellenállóbb lett, és nem okozhat gondot. És ennyi kell, hisz más fertőzést szerintem akkor csak mégkönnyebben elkapnék. Remélem érted.


A kéztörlő az ágyad mellé különben nem rossz ötlet, ha mindenképp úgy jobban érzed magad.


Minden jót

2009. márc. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
hat azert nem ugy mukodik, hogy ha a gyerek jonni akar, akkor jonni fog. Ezt meg kell beszelni, mert egy normalis kapcsolatban kompromisszumot kell kotni a vedekezessel kapcsolatban. Ha ennyire parazol, szedj tablettat, vagy hasznalj huvelygyurut vagy kupot es ovszert egyutt. Igaz, hogy mindket ember felelossege, de a nonek mindig vlamilyen szinten nagyobb, mert vele tortenik a dolog es amugyis, amig azt erzed, ha baj lenne, ott hagyna, akkor hol van nalatok a szerelem??
2009. márc. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy volt olyan szitu 1x, amikor teherbe eshettem. Rá 2 hétre csináltam tesztet, de a párom teljesen leteremtett, hogy minek, úgyse vagyok terhes, viszont a körülmények okot adtak, hogy gyanakodni kezdjek. Utóbbi időben egyre több terhességi tünet jelentkezett és azt hittem, az 1. tesztet nem jól csináltam és mégis babás vagyok. Úgy gondoltam, veszek még 1 tesztet. El is mondtam neki. Erre megint nekem támadt, hogy van neki elég gondja, nem kell, hogy még ilyenekkel is idegesítsem. Úgy gondolom, hogy nem ez a helyes viselkedés ebben az esetben.

Mellesleg időközben tabit kezdtem szedni (2. levél végén járok), de többször beteg voltam, antibiotikum stb., ezért a védelem sem 100 %-os. A mellékhatások miatt úgy tűnik, nem biztos, hogy használhatok majd hormonális fogamzásgátlót. A tüneteim a tabinak is betudhatók, de akár terhességi tünetek is lehettek volna. Ezért gondoltam a biztonság kedvéért csinálok megint tesztet. A 2. teszt is negatívat mutatott, így már megnyugodhatok. Magam is úgy gondolom, túl aggódó típus vagyok, de a körülmények annyira kuszák voltak, hogy nem tudtam, mi lehet. Így viszont tudom, hogy minden tünetem a tabi okozza.

A kézmosásról meg annyit, hogy tömegközlekedési eszközzel utazik hozzám, mosdóra elmegy és még ezek után sem óhajt magától kezet mosni, csak ha rászólok. Szerintem jogos, hogy megkövetelem a kézmosást. Még soha nem volt semmi nemi betegségem és ha 1 mód van rá, szeretném elkerülni ezt.

2009. márc. 14. 10:30
 7/15 anonim ***** válasza:
37%

Hisztis vagy, magadat és a párodat is tönkre fogod tenni.

Ha meg valaki alapvetően tiszta, minek rohangásszon még külön kezet mosni, amikor be van indulva? Ha autószerelő lenne és épp a műhelyben akarna elkapni, akkor megértem.

2009. márc. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

"A kézmosásról meg annyit, hogy tömegközlekedési eszközzel utazik hozzám, mosdóra elmegy és még ezek után sem óhajt magától kezet mosni, csak ha rászólok. Szerintem jogos, hogy megkövetelem a kézmosást. Még soha nem volt semmi nemi betegségem és ha 1 mód van rá, szeretném elkerülni ezt."


Imádom, amikor egy válaszoló mond valamit, és az összes többi elmondja azt százféleképpen. Talán azt is el kellene olvasni, amit a kérdező ír. Ebből azért világosan látszik, hogy nem alapvetően tiszta a párja...

Én sem küldöm ki ötpercenként a barátomat, mielőtt bármire sor kerülne, de csak azért, mert tudom, hogy ő van annyira igényes, hogy mindig kezet mos, amikor kell(ene). Nem tudom, ki örülne, ha a párja a metróról összeszedett, temérdek kosszal összemocskolt kezével nyúlkálna. (az autószerelésről meg annyit, hogy az azzal összeszedett kosz nem igénytelenség, hanem a kétkezi munka eredménye...)


Egyszer szerintem egy jobb pillanatában beszéljetek erről, vagy ahogy előbb is javasolták, tarts az ágyad mellett nedves kendőt. De ezzel még nem oldódik meg az alapvető probléma...Másban is ilyen igénytelen?

2009. márc. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Utolsó, jól sejted a dolgokat. Úgy gondolom az alapvető higiéniával van a baj. Ő elég bevállalós a szexben. Nem zavarja az anális szex sem (ha engedném, gumi nélkül csinálná), az sem, hogy ott ujjazzon, és esetleg olyan lesz az ujja, de még a nyelvét is bedugná oda, ha engedném. Még a pisi szexet is kipróbálná...

Számomra ez elég rémisztő. Engem zavar a tudat, hogy olyan lesz, arról nem is beszélve, hogy esetleg utána figyelmetlenségből a hüvelyem környékére merészkedhet. Mert szerinte ami szemmel nem látható, az tiszta... Az sem zavarja, ha 2 napig nem fürdik, mert lusta. Ha találkozunk az 1. az, hogy "megfürdetem" és csak aztán jöhet a móka :) Nem is értem, hogy miért nem törődik a higiéniával. Nem győzöm neki elégszer elmondani, hogy tűnés kezet mosni testi érintkezés előtt és ha összekente magát, utána is és hogy nagyon vigyázzon az anál - hüvelyi dolgokkal. Ezek a dolgok mindig nagyon feszélyeznek és nem tudom elengedni magam, mert állandóan résen kell lennem, nehogy elkalandozzon az ujja / pénisze a fenekemből a hüvelyembe.

2009. márc. 14. 13:33
 10/15 anonim ***** válasza:
Ez teljesen érthető. Na erre mondja valaki, hogy normális dolog. Biztos, hogy nagyon szereted Őt? Amiket itt leírtál, az alapján találnál nála sokkal, de sokkal jobbat. Megváltozni sajnos nem fog, ha ez már rendszeressé vált, hogy gyakorlatilag "fürdetned" kell, akkor ott tényleg nagy probléma van. Igénytelenség; ha esetleg mégiscsak becsúszik egy baba, akkor Őt is így fogja nevelni... kell az Neked? (utolsó voltam.)
2009. márc. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!