Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szerintetek mitöl lehetett ez...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barbara1207 kérdése:

Szerintetek mitöl lehetett ez a folyamat? Többi lent.

Figyelt kérdés

Elsö sorban véleményeteket szeretném kikérni,vagy hogy inkább volt-e valaki ilyen helyzetbe és tudja mitöl történtek a dolgok...

Fogamzásgátlót szedek már 7 hónapja.Belarát...

Márciusban szedett levélböl egyet elfelejtettem bevenni...az utolsó vasárnapi napon amit nem is pótoltam...elkezdtem hétfö reggelre vérezni minimálisan majd barna folyás szerüvé alakult át az egész szedtem rendesen utána még hétfö kedd szerda a gyógyszert a megszokott idöben.szombaton éjszaka ismételten minimálisan elkezdtem vérezni...azt hittem megjött ,de ez csak 2-3 napig tartott és inkább kevés volt nagyon a vérzés...és több ideig inkább a barna folyás tartott ,de éppen hogy csak....voltunk együtt a párommal....a két jelentkezö 'vérzés' közt.azóta elkezdtem ugyan ugy szedem tovább a gyógyszert a 7 nap szünet után ,de azóta nem tudom folyamatosan feszül a hasam alja mintha ki akarna szakadni...meg mintha menstruácios kisebb görcsöket érzek hol egyik oldalt hol másik oldalt a hasam aljában....hol nincs étvágyam vagy keveset eszek teltség érzetem van...hangulat ingadozásaim vannak...hol van kedvem hol nincs semmihez..szerintetek az az egy alkalom elég volt ,hogy terhes legyek ?és ilyen hamar jelentkezhettek tünetek vagy valami összefüggés?Vagy már csak rá parázok nem tudom....egyébként van két gyerekem ,de egyiknél sem voltak jelei...nem éreztem mikor terhes lettem velük csak hogy kimaradt a vérzésem és utána mentem orvoshoz...mind a kettö tünet mentes volt szinte végig...semmi panaszom nem volt ezért is kérdezem...vagy lehet ,hogy mindezt az egy kimaradt szem gyógyszer okozná..?



#terhesség #fogamzásgátló mulasztás
2017. ápr. 5. 12:26
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat még a végéröl lemaradt ,hogy folyamatosan pisilési ingerem van sokszor megyek ,de keveset pisilek... van hogy az éjszaka is 2-szer háromszor felkelek...meg nap közbe is és szerintem az a folyadék amit fogyasztok nincs ilyen sok ,hogy ez végett lenne vagy nem tudom....
2017. ápr. 5. 12:29
 2/8 anonim ***** válasza:
Lehet fel fáztál. De ha Szexeltél a kihagyott napon Védekezés nélkül akkor még baba is lehet
2017. ápr. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Csinálj egy tesztet, biztos, ami biztos.

De szerintem gyógyszert kéne váltanod. A Belara nekem se vált be. (A húgom évek óta szedi gond nélkül.) Mindenesetre dokihoz érdemes elmenni, nekem ez hormonális eredetű gondnak tűnik.

2017. ápr. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem.Hát nem pont azon a napon voltunk együtt a párommal amikor kihagytam hanem rá 4 napra....Hát tervezem a jövöhéten elmegyek az orvoshoz...gondoltam én is a tesztre csak nem tudom...nem korai még?:/
2017. ápr. 5. 16:21
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha a legutolsó szemet hagytad ki, akkor a védelem nem csökkent - feltéve, hogy a következő levelet is egy nappal korábban kezded szedni, de mivel hét napos szünetet írtál, ez gondolom így van.

Ha azonban a szokásos napon kezdted szedni az új levelet (azaz jelen esetben a 9.-en), akkor lehetsz terhes, mert az előtte lévő hét napban voltatok együtt.


Tehát: a lényeg az, hogyha a harmadik héten felejtesz el bogyót, akkor két megoldás van. Beveszed, mikor eszedbe jut, és nem tartasz szünetet az adott hónapban, folyamatosan szeded tovább az új levelet, ha a végére értél az aktuálisnak. Vagy nem pótolod, abbahagyod a levelet, és megtartod a hét napos szünetet. Te elvileg ezt tetted, a kérdés csak a szünet hossza.

2017. ápr. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igazság szerint ez a 3 héten volt hogy kihagytam azt az egy szemet nem pótoltam viszont tartottam de még akkor abból a levélböl hátra volt nekem kb 3 szem a 3. volt amit kihagytam vasárnap.igy szerdáig szedtem tovább nem keddig.utána tartottam a hét napos szünetet és igen ujból elkezdtem szedni a következö levelet.
2017. ápr. 11. 11:37
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor teljes káoszt csináltál tulajdonképpen, kihagytad a szemet, és se nem pótoltad, se nem egyéb módon nem ellensúlyoztad a hibát, ha jól értem. Ebben az esetben bizony akár a terhesség is fennállhat.

Legközelebb mindenesetre, ha ilyen baleset fordul elő, kapd elő a betegtájékoztatót. Attól függően, hogy melyik héten hagyod ki a szemet, más és más az eljárás, de semmiképp sem az, hogy nem is pótlod, meg szeded tovább, mintha mi sem történt volna.


Dokihoz azért nézz el, mert ha nem csúszott be gond, akkor megkavarta a szervezeted a bogyó, és azt mindenképp ellenőrizni kell.

2017. ápr. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem.Rendben köszönöm szépen a válaszokat.Kérek idöpontot a jövöhétre,mert a hétre már ugye ugyse kapnák a holnapi napra.:/
2017. ápr. 12. 08:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!