Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miert nem jo nekem a 2. fajta...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miert nem jo nekem a 2. fajta fogamzasgatlo sem?

Figyelt kérdés

Elozoleg Harmonetet szedtem olyan 7 honapig (1 fazisu, 21 szemes), de az utolso szemeknel barna folyasom volt, de volt olyan hogy mar a 7. szem utan barnaztam...3 honapnyi ciklus ment le ezzel a barnazassal majd elmentem orvoshoz. Adott masikat, Coronelle a neve, ez is 1 fazisu, 21 szemes, csak mas az osszetetele mint az elozonek. Most tartok a 3. levelnel, tegnap este vettem be a 21. szemet, de hajnalban barna folyasom lett ismet...idoben beszedem mindig, es mas gyogyszert nem szedek mellette. Mit csinaljak ? A siras kerulget, parkapcsolatomat teljesen tonkrevagja szexualis szempontbol. Irassak fel a 3. fajta gyogyszert? Vagy kerdezzek ra mas vedekezesi lehetosegekre? ( Ovszerre csak akkor ternek vissza, ha mar minden lehetoseget kilottunk :( )

22/L


2016. dec. 17. 10:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Nuvaring?
2016. dec. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Noblesse Oblige ***** válasza:

A legtöbb kombinált fogamzásgátló tabletta 21 szemet tartalmaz, 7 napos szedési szünettel. Ez alatt a 7 nap alatt a petefészek felszabadul a tabletta „blokkoló” hatása alól, és lassan elindítaná magában a peteérést. Amikor a 7 tablettamentes nap után újra elkezdjük szedni a következő levél fogamzásgátlót, az éppen „éledező” petefészek ismét gátlás alá kerül, és ez a folyamat visszafordul. A petefészek teljes „nyugalomba kerüléséhez” szintén 7 napra van szükség. A maradék 14 további tabletta ezt a „nyugalmi állapotot” tartja fenn. Amikor a levél végén az utolsó szem fogamzásgátlót is bevettük, újabb 7 napos tablettamentes időszak következik, a petefészek újabb, átmeneti aktivitás-fokozódásával (és időközben a nyálkahártya lelökődésével, ami a rendes mensest utánzó megvonásos vérzés).

Leggyakrabban az a baj, hogy nem pontosan szedik, vagy kimarad gyógyszer. AKkor lehet barnás vérzés.

Illetve ha ez nálad nem áll fenn, akkor idegi vagy hormonális túltelítődöttség állhat fent. Az orvosoddal kell konzultálni. (vagy keresni egy jobbat, vérvétel, vizsgálat volt? vagy találomra írja a tabikat?)

2016. dec. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tipikus esete a tanulatlan orvossal való találkozásnak. Gondolom random felírta azt, amelyik cég épp többet fizet neki!

Gondolom /0,02mg dózist ad. Lehet, hogy neked a /0,03mg kellene vagy a mostani adag 3 fázisra osztva vagy csak simán olyan fajta, ami nem 21+7 hanem 24+4 kiosztású!

Ne add fel! Keress másik orvost, aki nem rád néz, majd ad egyet, hanem megnézi a hormonszinted is vérben!

Legalább trombózishajlamot és májfunkciót néztek??

2016. dec. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Semmit nem nez, tablettavaltaskor is annyit mondott, hogy ez egy "kis" hormonproblema...nagyon sokan ajanlottak ezt az orvost, hogy a kornyek legjobb foorvosa, enmeg sulyos 10 ezreket fizetek neki azert, hogy ramnezzem es masik gyogyszert adjon...a mostani gyogyszer egyebkent /0.02mg-s. Nem ertem, nekem miert nem valik be, a masodik fogamzasgatlo se...lassan felek attol baratom azt hiszi, csak kitalalom :(
2016. dec. 18. 22:18
 5/5 Noblesse Oblige ***** válasza:

Elmondom, anyám 50 feletti. És most megint szeretett volna aktív szexuális életet. A gumihoz ő "túl ügyetlen", így elment egy nagyon tuti sokak által ajánlott nődokihoz. Ő is perkálja a 10 ezreket.

Nos a mi családunkban a trombózis hajlam az nyílt titok. Mamám is került a kórházba miatta. Így én ezt figyelembe vettem, mert nekem is volt orvos, aki random felírta a bogyót. :/

Anyám elvileg már csak a kora miatt sem szedhetné. Felírták neki. Mondván, hogy ez a legkisebb hormontartalmú... Idén májusban kaptam egy telefont a munkahelyemen, hogy az anyám az intenzíven fekszik, mert trombózisa volt. Azonnal mentem hozzá, pár megyével arrébb. És tudod mit láttam ott? Hogy minden negyedik női páciens, a tabi miatt van ott, trombózissal, és 40-től a 19 éves korosztályig (igen 19 éves). Mert a nődokinak annyit ér az életünk, mint egy marék tyúkszar! Nem fogja érdekelni ha megdöglesz...


Nem a hormonális fogamzásgátlóval van a baj. Az egy nagyon jó találmány. Maga a fogamzásgátló hatásán kívül is vannak alkalmazási területek, ahol jó szolgálatot tesz. DE(!) fontos, hogy az embert alaposan megvizsgálják, ugyanis nem mindenki szedheti. Vannak kockázatai, és azokat nagyon egyszerűen szűrni lehet, ha az orvos nem egy lusta, nemtörődöm. Van a piacon többféle fajta is, tehát lehet te mással jól ellennél.


De a magyar valóság az, hogy tényleg úgy működnek itt magyar honban az orvosok, hogy a gyógyszergyártók elmennek kampányolni, aztán ha leszerződnek egy orvossal, akkor szinte csak az ő termékeit ajánlja, mert abból neki is haszna van. És úgy írogatják fel a bogyót, mintha szőlőcukor lenne. Se vizsgálat, se vérkép... se semmi. És hidd el, ha belehalsz nem fogják meghurcolni. Mossa kezeit. Nincs felelősséggel az életed iránt.


A mostani orvosajánlgatás meg pont úgy működik, mint az értékelés a vaterán. Elmegy a csóri az orvoshoz, az kedves stb. neki is adja a bogyót... és mák, a másik nőnek kutya baja tőle. De legalább ez a nődoki, nem úgy vágott a pultra mint a hentes, szóval már sokkal jobb doki mint a többi.


Szóval 22 éves lány vagy. Előtted az élet. Nehéz jó és felelősségteljes orvost találni. De nem szabad hagyni magad. Az internet korában, utána tudsz olvasni, mi minden múlik a hormontabikon, milyen vizsgálat kell hozzá, és nem kell orvosi egyetemet végezni. Nem szabad naivnak lenni és feltétlen megbízni a dokikba "mert mások ajánlották". Ha megtaláljátok a neked megfelelőt még pozitív változások is lehetnek az életedben. Ha nem akkor a legkisebb gondod a barna vérzés lesz.


A barátodnak meg mond meg, hogy a tabi nem vicc. Ha nem a megfelelőt szeded, akkor mész te is "negyedik nőnek" az intenzívre.

2016. dec. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!