Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hány fajta 72 órás sürgősségi...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hány fajta 72 órás sürgősségi fogamzásgátló van? Ha több van, akkor mindegy, hogy melyiket/milyet veszi be a csaj?

Figyelt kérdés

Az van, hogy anyum gyógyszertárba dolgozik, és ő elhozhat bármilyen gyógyszert onnan, csak az árát be kell raknia a kasszába. Szóval ha kiszakadna a gumi, vagy hasonló akkor csak kérném, hogy hozzon egy esemény utánit tablettát. De mielőtt bárki megszólna tudom, hogy ezt félévente 1-szer lehet bevenni, tehát odaügyelnénk mi, csak ez mindenkivel előfordulhat.


Szóval mi a véleményetek erről a "módszerről"?


2013. szept. 10. 17:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem mindegy milyen. Gondolom úgyis minden doki másfajtátát ír fel. De vényköteles gyógyszert is elhozhat csak úgy?
2013. szept. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia :)nálunk nem szakadt ki, csak lecsúszott a gumi és emiatt mentünk eseményutáni tablettáért mivel 50%-50% volt az esély :) nekem nőgyógyász írta fel :) szerintem ez egyénenként függ :) nem érdemes a vakvilágba esemény utáni tablettát venni :) 18/L
2013. szept. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én két féléről tudok, az egyikben 2 szem van és 12 óra különbséggel kell bevenni, a másikban 1 szem. Ha már nagyon kicsúszóban vagytok a 72 órából akkor írja fel a doki az egyszemeset, ha még az elején vagytok akkor a kettőt.

Érdemesebb elmenni inkább orvoshoz, mindenkivel történhet baleset, senki nem ítélkezik ilyenkor. Elmondja a lány, hogy mikor volt a gond, hogy mikor menstruált utoljára, és az orvos a szerinte legjobb gyógyszert írja föl.

Nem tudom hogy mennek a dolgok a gyógyszertárban, de szerintem a vényköteles dolgokkal el kell számolniuk. Az orvossal emiatt is jobban járnátok, mert akkor anyukád sem kerülhetne bajba.

De ha ennyire nem akarjátok (amit egyébként nem tartok jó ötletnek, és szerintem anyud sem fogja), és megoldható, akkor akár anyud is elmondhatja, hogy melyik a jobb abban az esetben, mert ha gyógyszerész akkor tudnia kell.


Szóval szerintem inkább akkor már orvos, mert az minden szempontból biztonságosabb. :)

20L

2013. szept. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Gondolom édesanyád nem gyógyszerész, mert ha az lenne, tisztában lenne a gyógyszerekkel...

Egyébként az Escapelle, a Rigesoft és a Postinor van forgalomban tudtommal. Mindegyik ugyanazt tartalmazza, csak valamelyiknl két részre van osztva a dózis, így 2 szemet kell bevenni.

Van még egy 150 órás tabletta is, az az EllaOne.

2013. szept. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!