Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Milyen sűrűn szexeltetek,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen sűrűn szexeltetek, mikor elkezdtetek/a barátnőtök elkezdett fogamzásgátlót szedni?

Figyelt kérdés
A barátom az utóbbi időben többször felhozta, hogy milyen jó lenne, ha szednék, mert akkor lehetne óvszer nélkül. Csakhogy én nem akarok gyógyszert szedni. Nem zárkózom el teljesen, de inkább nem, mint igen. Viszont nincs is, ami "motiváljon"; nagyjából heti 1x szexelünk, előjátékkal együtt fél óra, és azért a havi 2 óráért szedjek fogamzásgátlót? Még ha heti 3x, akkor azt mondanám, megéri a vesződséget, de így nekem még ez is "ellene szól"... Nálatok hogy volt?
2016. aug. 15. 14:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
1 fontos dolog: ha te nem akarod, semmiképp se menj bele. Csak akkor, ha már te is biztos vagy a dologban. Az is idő, amíg a tabletta kifejti a hatását. Nem lehet játszadozni, és nagy felelősség időben bevenni, stb. Én szinte naponta élek nemi életet a barátommal, és bár most már együtt vagyunk 10 hónapja, nem szedek fogamzásgátlót, mert nem akarok. Jobban bízom a gumiban, mert ott látjuk, ha gond van, azonnal. Ne hagyd, hogy bárki is rád erőltesse a dolgot.
2016. aug. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Meg lehet mondani a párodnak hogy te nem akarod hormonális fogamzásgátló tablettával bombázni a szervezeted csak azért mert neki kényelmes lenne gumi nélkül.. Nagyon betudja kavarni a ciklusod és a hormonszintedet a fogamzásgátló tabletta. Sőt valakinek még a libidóját is csökkenti. Mi mondjuk együtt éltünk párommal heti 5x szex de nem azért mert fogamzásgátlót szedtem hanem mert kívántuk egymást. Én hormonális probléma miatt szedtem nem azért mert párom fel hozta hogy milyen jó lenne... 22 / L
2016. aug. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Elég nagylány vagyok, szerencsére nem fog senki semmit rám erőltetni, csak hát ahogy egyre többször mondja, elgondolkoztam rajta, és most gyűjtöm magamban a pro és kontra érveket, és ahogy írtam, a heti 1 szex nem épp mellette szól..
2016. aug. 15. 14:27
 4/12 anonim ***** válasza:

Az nem opció, hogy óvszer nélkül gyakrabban lenne?


Egyébként előző barátnőmnél kicsit gyakoribb lett gyógyszerrel (heti 6-8 helyett 10-12 akár, fiatalok voltunk)


mostani már szedte mikor megismerkedtünk, de tuti kevesebb lenne kicsivel ha gumizni kellene

2016. aug. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

13 évnyi szexuális élettel a hátam mögött az a tapasztalat, ha a férfi tényleg ismeri saját magát annyira, hogy tudja, mikor kell megállni, a megszakításra esküszöm.

SOHA nem volt még belőle baj. De ez csak akkor működik, ha 100% megbíztok egymásban.

Én szedtem fog.gátlót életemben 1 dobozzal (mert felborult egy időben a ciklusom). Nekem úgy kiirtotta a libidóm, hogy nem volt értelme szedni.

Meg $zarul is voltam tőle. Nem ér annyit az egész. Amelyik pasi erőlteti, az önző.

2016. aug. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
63%
Mekkora egy szemét, önző hozzáállás ez a pasiktól, hogy ha a nő szed tablettát, akkor több a szex, de ha nekik kell gumit húzni, akkor kevesebb. Mert ugye a nő legyen mindig az önfeláldozó, és ő viselje egyedül a terhet és felelősséget, a férfinek meg csak az élvezet jár! A szexuális vágynak nem attól kellene nőnie hogy nem kell gumit húzni, hanem attól hogy tényleg kívánjátok azt a nőt!
2016. aug. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ennyiért felesleges szedni, elég a gumi vagy más módszerek kombinációja (spermicid+naptár+megszakítás). Ha nem akarod akkor főleg nem! Ez a te tested, a te döntésed hogy vállalod-e a kockázatot, felelősség szedni, rád hárul az egész.

Kérdezd meg tőle hogy tudja-e hogy 5-12x-esére növeli a trombózis kockázatát? És ez még annak akinek nincs semmi rizikófaktora. Illetve hogy elmegy-e ő is egy STD vizsgálatra mielőtt gumit elhagyjátok? Vagy fizeti-e a felét, ez 3 havonta olyan 3-4ezret jelent neki.

Nálunk heti 3-4 (hétvégén találkoztunk csak) volt aztán összeköltözés után lett 4-5, aztán csökkent a gyógyszer miatt, teljesen kiszáradt a hüvelyem... Váltani kellett és csak a hüvelygyűrű vált be, ami 3 havonta 12ezer FT, de azért maradtunk ennél mert helyrejöttem. Ha heti 1 lenne akkor letenném teljesen. A párom amikor meghallotta hogy trombózis kockázatot növel (nem tudta előtte) azonnal elküldött vizsgálatra és azt mondta hogy ha le akarom tenni akkor megérti teljesen és elfogadja 100%ban! Önként ment STD-re amikor mondtam hogy lassan nem fog kelleni a gumi, a felét pedig magától beteszi a közös kis perselybe, amikor kiváltom, egyszer se kértem, de ő azt mondta hogy így érzi fairnek.

2016. aug. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat, főleg anak, aki a kérdésre válaszolt :) Nem erőlteti a pasim, attól ki is borulnék. Gondolkozom a dolgon, de tovaábbra is a nem felé hajlok.
2016. aug. 16. 08:41
 9/12 anonim válasza:

Néhány hónappal azután, hogy elkezdtem szedni a fogamzásgátlót, a libidóm NULLÁRA csökkent = semennyit sem szexeltünk. Ráadásul olyan kedélyingadozásaim lettek, hogy alig lehetett megmaradni a környezetemben. Majdnem teljesen tönkrement a kapcsolatunk.


A fogamzásgátló mindenkire másképpen hat, lehet neked semmi bajod nem lenne tőle. De nyugodtan megmondhatod a párodnak, hogy akár frigid sárkánygyíkká is változhatsz tőle (mint én). Szerintem nem éri meg.

2016. aug. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Azért nem egy cián kapszula az a fogamzásgátló, mint ahogyan itt néhányan beállítják. Elismerem, vannak mellékhatásai, mint minden más gyógyszernek, de azért meghalni nem fogsz tőle :) Mi is csak heti egy max két alkalommal vagyunk együtt a párommal (nem azért mert nem akarnánk többször, hanem mert messze lakik) de ettől függetlenül azt mondom ezerszer jobb gumi nélkül! Nem csak maga az aktus, nekem beállította a ciklusom, percre pontosan tudom mikor jön meg, kevesebb vérzés, görcsök elmúltak, nincs pattanásom és még sorolhatnám. Ettől függetlenül megértem azokat is akik ellenzik, mert nekik nem vált be. Azt tanácsolnám, hogy próbáld meg, kezd el szedni (vagyis előbb írasd fel) és lehet hogy mégis csak bejön. Ha mégsem akkor pl abba is hagyhatod. :)
2016. aug. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!