Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Előfordult már veletek, hogy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Előfordult már veletek, hogy mielőtt lefeküdtetek volna, már elkezdtetek fogamzásgátlót szedni/a barátnőtök elkezdett szedni?

Figyelt kérdés
Jó döntésnek tartjátok az ilyet?
2016. márc. 9. 10:19
 1/6 anonim ***** válasza:
61%

Én kipróbáltam. Életem egyik legrosszabb döntése volt. Teljesen tönkre ment a ciklusom. Mikor szedtem 15 napig tartott abbahagytam kimaradt 3 nap majd megint megjött 1 hétig. Azóta eltelt két év De még csak kb féléve stabilizálódott valamennyire a menzeszem. A barátom kezdettõl fogva ellenezte a dolgot bántam,hogy nem hallgattam rá.

Mi óvszerrel védekezünk, biztonságos, egybõl kiderül ha volt vele valamilyen bonyodalom, lehet próbálgatni Melyik a legjobb, nincsenek benne ártalmas hormonok.

Én csak leírtam a tapasztalatom, másnak lehet mûködik.

19/L

2016. márc. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Uhh sajnálom :/ Nem értem pedig elvileg beállítja a ciklust nem tönkreteszi...
2016. márc. 9. 10:36
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, és nekem kifejezetten jót tett. De előtte kivizsgáltak, a nők szervezete eltérő, nem ugyanúgy reagál a különféle szerekre. Van, akinek jó, van, akinek nem, de nem lehet általános következtetéseket levonni. Nekem tabletta nélkül katasztrófa a ciklusom.
2016. márc. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%

Mivel egy hónapig kell szedni, hogy védeni kezdjen, igen, mindenkinek már előtte el kell kezdenie. :D


Nekem nem volt jó választás azon túl sem, hogy károsnak tartom, mert nem megbízható. Ha csak egyszer van hasmenésed, vagy hánysz nem sokkal bevétel után, vagy felejted el bevenni, már nem véd egy újabb hónapig rendesen, és azért az átlag embernek időnként becsúszik egy-egy hasmenés. Nálam ez minden hónapban előfordult, úgyhogy semmi érv nem maradt mellette.

2016. márc. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
44%

Én is szedtem, engem is tönkretett. Soha többet nem szednék, semmi pénzért se.


Amúgy csak látszólag teszi rendbe a ciklust. Ez egy mesterségesen előállított hormon, ami elhiteti a szervezettel, hogy terhes vagy, így nem jön meg többet. A vérzés amit tapasztalsz, az nem normális menstruáció, hanem megvonásos vérzés. Ha abbahagyod a tablettát, ugyanolyan rendszertelen lesz a ciklusod mint előtte. Veszélyes dolog ez, olvass utána alaposan milyen következményei lehetnek, mielőtt belevágsz. Olvass utána az IR/PCOS jelenségnek is.

Egy barátnőm abbahagyta a gyógyszert több év után, és nem jön meg neki egyáltalán, most már lassan egy éve. És babát tervez. Szóval, tényleg jól gondold át.

2016. márc. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
77%

Én előtte kezdtem el szedni, mert biztonságosabbnak éreztem (de az elején óvszerrel kiegészítve) és akkor se hagytam abba amikor szétmentünk. Szóval én két kapcsolatnak is úgy kezdtem neki, hogy már rég szedem (a dokim se javasolta az abbahagyást, főleg hogy cisztáim is voltak előtte). Viszont ettől függetlenül óvszert használtunk az elején mindig, a betegségek megelőzése miatt. Után vizsgálat és mehetett! :)

Már nem használom, mert babát akarunk, de a hormonjaim helyreálltak (korábban magas volt a tesztoszteronom és pattanásos voltam, elmúltak teljesen).

2016. márc. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!