Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Tud nekem segíteni az, aki...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tud nekem segíteni az, aki már régóta él szexuális életet?

Figyelt kérdés

Szeretnék segítséget/tanácsot kérni.


Van egy barátnőm. Nekem ő az első nő az életemben.

Több, mint fél éve vagyunk együtt és már megtörtént az aktus a második hónap után.

Mindig védekezünk rendesen. Igazából a legdrágább óvszert veszem meg. Eddig még semmi baj nem volt vele. De mindig félek attól, hogy esetleg kilyukad.

Legnagyobb félelmem a nem tervezett terhesség. Mert még, csak 20 éves vagyok a barátnőm meg 19. Karrierünk kezdetén állunk. És tudom, hogy még felelőtlenség lenne egy baba. Szeretem a párom nagyon. De ettől tartok mindig. És, amikor szeretkezünk utána mindig attól parázok, hogy mikor jön majd meg neki. Szerintetek túl parázom a dolgokat?

Mert ilyenkor mindig elgondolkozok azon, hogy vannak az egy éjszakás kalandok. Pl a bulikon és azoknál az embereknél se szokott lenni baba (általában), ha védekezés is van.

Nagyon véresen komolyan gondolom ezt az egészet?


Köszönöm annak, aki válaszol nekem!


2016. jún. 13. 19:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
46%

Ha ennyire izgulsz ez miatt,miért nem egyeztek meg másféle védekezési módba?

Ha mar regota egyutt vagytok szerintem o is belemenne es sokkal egyszerubb lenne mint az ovszerrel bajlodni :)

2016. jún. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
40%
Én akkor kezdtem el fogamzásgátlót szedni, amikor egyszer - fél éve voltunk együtt - kimaradt és 56 napra jött meg. Egészen addig drága óvszerrel védekeztünk. Na de akkor, amikor azt hittük, hogy terhes vagyok megettünk annyi ideget, amit el se tudsz képzelni. Amint megjött és elmúlt egyből elmentem fogamzásgátlót íratni. Szerintem nem reagálod túl, jogos a félelmed, az óvszer hibaszázaléka viszonylag magas, szóval én is váltanék másféle védekezési módra a helyetekben. A fogamzásgátlót fizethetnétek felesben, így nem lenne olyan nagy kiadás a barátnődnek.
2016. jún. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátló és az óvszer hibaszázaléka egyezik.

Pont most volt osztálytalálkozóm, az egyik lány stroke-ot kapott a fogamzásgátlótól, nagyon megrémített.


Szerintem kicsit túlreagálod, ha félsz nagyon, akkor töltsd meg a használt gumit vízzel, és ha gáz van, akkor elmehettek esemény utánit íratni.

2016. jún. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
49%

Nézd, a nem kívánt terhességet időben észreveszi kulturált csaj, ha nem jön meg neki időben boltban vesz otthoni terhességi tesztet. 5-6 héten is egy magzat még csak akkora mint egy almamag, orvos által gyógyszeresen simán elhajtható, ez sem fizikailag sem lelkileg nem olyan nagy megrázkódtatás még.


Persze ha a csaj nem megbízható, akkor már jobban kell félni...

2016. jún. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Utolsó: na ez nem igaz. Az óvszer Pearl-indexe sokkal magasabb, mint a fogamzásgátlóé.


Kérdező szerintem guglizz rá, és meglátod, hogy igazam van.

2016. jún. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Egy ilyen teszt jellemzően 1000 Ft alatti.
2016. jún. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek ezeket a válaszokat! Nagyon kedvesek vagytok. Igen utolsó azt szoktam.

Viszont a fogamzásgátlót azért nem akartam, mert úgy hallottam hogy az nem egészséges annyira. Mert felboritja a rendszert a szervezetben. És nem akartam rosszat a páromnak.

2016. jún. 13. 19:47
 8/15 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem a mai korszerű fogamzásgátlókkal már nem kell aggódni. De inkább menjetek el együtt egy nőgyógyászhoz és kérjétek, hogy adjon tanácsot ezzel kapcsolatban.
2016. jún. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem túlgörcsölöd de ha ennyire aggódsz védekezz több szinten.

Tabletta, pesszárium, krém... De akár felhúzhatsz 2 v 3 óvszert is.


Végezetül pedig ha végeztél esetleg chekkolhatod hogy lyukas e de azért szerintem ez már elég demoralizáló is lehet.


Remélem segítettem!

2016. jún. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Több óvszert semmiképoen ne húzz fel egyszerre, úgy sokkal hamarabb kilyukad, mert dörzsölődnek egymáshoz!
2016. jún. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!