Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Egy katolikus lány milyen...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy katolikus lány milyen fogamzásgátló eszközöket használhat?

Figyelt kérdés
2010. márc. 24. 20:59
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
Lehet, már nem él a topic, de azért leírom a véleményem/tapasztalatom. Elsősorban: orális szex :) Másodsorban nemrég történt, hogy a gyóntatószékben bevallottam vétkemet, aztán a köv kérdés az volt, férjnél vagyok-e (nem), és hogy kivel szexelek (párommal). Erre a pap felvilágosított, milyen tablettát szedhetek: olyat nem, ami nem engedi a beágyazódást, mert az már abortusznak számít, mert megtermékenyült a petesejt, de olyat szedhetek, ami a peteérést akadályozza. A végén még hozzátette, hogy azért emiatt a fiú miatt ne távolodjak el istentől, de én is meglepődtem, hogy nem mondott semmit a házasság előtti szexről...
2011. aug. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 Jani Fater válasza:
Semmilyet,mert a szex az diabolus,és mindenki a pokolra kerül :)Egyébiránt úgy tudom csak naptármódszert,dehát hogy az mennyire biztonságos,hát...mindenki döntse el maga.
2012. júl. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 nagylzs ***** válasza:
Aszpirin, combjai közé szorítva.
2013. szept. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
Odatartod a bibliát...
2013. szept. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:

A természetes családtervezés egy akkor ökörség, hogy még...



"nem fogamzásgátlás, tehát nem bűn"


Ezek a módszerek márpedig arra valók, hogy gyereknemzés nélkül dughassanak. Viszont cserébe nem is biztonságosak.

Innentől kezdve minden mondatot felesleges szócséplésnek érzek. Az egyház álszent, és ilyen koncokat vet oda, hogy csillapítsa azt a lemaradást, ami egyre jobban látszik.


A házassággal kapcsolatos megkötéseik nagy része tisztán gazdasági okkal, vagy szimplán megszokásból rögzült. Soroljam?

2013. szept. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:

Vallásos katolikus jogászként azt mondom, ennek a megítélése ma már nem olyan szigorú. Az Egyházi törvénykönyv is változtatott a szabályozáson.

Mindenképpen védekezzetek, nehogy házasságon kívüli gyermekáldás legyen belőle! A gyónást a Te lelkiismeretedre bízom. Én mindig meggyóntam, ha valakivel együtt voltam és nem gyereknemzés céljából, de a pap annyit mondott, hogy legközelebb gondoljam meg és ne aprózzam el magam. Tulajdonképpen mást nem is mondhat.


Szóval: inkább védekezzetek, mintsem leányanya legyél!

2013. szept. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
meggyónni valami olyat, amit rendszeresen, tudatosan elkövetsz, és még jól is érzed magad tőle nem más, mint bigott, üres vallásosság.
2013. szept. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
Egy katolikus lány nem szexelhet házasság előtt.
2013. okt. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:

Óvszer a legeslegbiztonságosabb. Majdnem 100%-os védettséget nyújt. A Durexet ajánlom. Bár az a legdrágább (3-as kiszerelés 700, 10-es csomag 2790 FT) az a legtartósabb, de a lejárati időn túl ne használd!

A tablettákban hormon van, mely a méhedet károsítja, s mikor gyereket vársz, a magzatot károsítja. A Durexből több fajta is van Kb 20. Kezdd a Classiccal, majd van Ultra Thin, Extra Safe, és az Extended Pleasure XD

2015. júl. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. [link] egy kis ízelítő. :) Sok sikert am a szerelmi életedhez. A Dm-ben, és a Rossmannban veheted meg őket, de az alaptípusokat Coopban és SPARban is megveheted.
2015. júl. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!