Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Egy katolikus lány milyen...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy katolikus lány milyen fogamzásgátló eszközöket használhat?

Figyelt kérdés
2010. márc. 24. 20:59
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
10:10-es, minek kell egyből belekötni az emberbe? Ez az én személyes véleményem volt, ennyi. Egyébként az egyház elfogadhatná nyugodtan az óvszert meg a tablettát, mivel nem ölsz embert, nem teszel senkiben kárt. Ha el akarja valaki (pl egyház) kerülni a nem kívánt terhességet és az abortuszt, akkor kénytelen kicsit a 21. században élni. A másik módszer persze az, ha valaki nem szexel, és a vallás szerint ez lenne elfogadható, de ha valaki nem végletekig vallásos, akkor simán megbeszélheti a szex kérdését a szüleivel, és nem lesz semmi baj. Az egyház sem mindenható, és mindenki maga dönti el, milyen szabályokat tart be vagy hág át.
2010. márc. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
60%
Semmilyet, nem is dughatsz házasság előtt, és akkor is csak a gyereknemzés miatt, ergo nem kell fogamzásgátló. Ha meg arra vágysz, hogy a világtörténelem legnagyobb manipulativ szektája ( az egyház) szabályai határozzák meg a hátralevő életed, akor hajrá. De számolj azzal, hogy folyamatos bűntudatod lesz csupán azért, mert engedtél a vad, és mocskos ösztöneidnek, és a testedet örömszerzés céljából használtad, nem pedig azért amire az úristen megteremtette. Az egyház szerint már bűnösök vagyunk, már éva meg az alma incidense óta, akkor meg nem tökmindegy mit teszünk?...
2010. márc. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:

"és akkor is csak a gyereknemzés miatt"


Honnan veszitek ezt a baromságot? miért ír választ az, akinek fogalma sincs a dologról? Lehet hogy egy-két kis szekta szerint ma is így van, de a történelmi egyházakban ez a középkorban volt így, ma már köze nincs ehhez. Oké, házasságig nem, de utána nem csak a gyerek a cél. Vagy nézz utána mielőtt butaságot válaszolsz, vagy keress másik kérdést, van elég.

2010. márc. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
Igaza van az előttem szólónak, szentségi házasságban nemcsak gyermeknemzés céljából lehet szeretkezni.
2010. márc. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
6%
ti szent marhák
2010. márc. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:

Ez már lerágott csont de ide tényleg passzol:

Csakis a az ánuszrózsád ajálnhatod fel!

Abból gyerek sem lesz és az apácák és a papok is így csinálják, Isten virágoztassa fel kicsiny és kevéssé pszichopata lelküket ÁMEN!

2010. júl. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:

Hát, ha nagyon vaskalaposak akarunk lenni: katolikus LÁNY (== hajadon) miért akar fog. gátló eszközöket használni??? Ez azt jelenti, hogy van szexuális élete. Ez ugyebár tilos.


Ha meg asszony, akkor csak a naptármódszert, illetve az önmegtartóztatást engedélyezi az egyház. Ha jól tudom.

2010. aug. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:

én katolikus vagyok,de nem tartom ezt be. Nehogy már az egyház mondja meg nekem hogy hogyan szexeljek!! (Vagy ne szexeljek...)ez hülyeség.Ezt csak ők találták ki... És ha úgy döntök, hogy nincs kedvem férjhez menni,akkor soha életembe ne dgjak? Hmm???

Isten szeret minket és nem hiszem, hogy azért teremtette a nemi szerveket hogy használaton kivül legyenek :D

azért adta a szexet meg az orgazmust hogy élvezzük!! Legyen egy nagy örömforrásunk az életben,az csak plusz hogy ebből lesz a gyerek! De ha csak a gyerek lenne a cél,akkor nem úgy teremtett volna minket,hogy vágyjunk rá,akkor semleges érzés lenne! Erre még nem gondoltatok?

28/L

2010. aug. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
59%
Én meg arra gondoltam, hogyha egy nyáj szexuális szokásait irányítod, akkor a nyájat is irányítod.
2010. okt. 12. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
87%
Nem a szexualitás a bűn, hiszen ahogy előttem is leírták, azt is Isten teremtette. Valójában az számít bűnnek, ha félreértik Isten szándékát a szexualitásra vonatkozóan és csak testi élvezet hajszolása lesz az elsődleges és szépen lassan kialszik az Isten utáni vágyódás és szeretet a lélekből. Az önmegtartóztatás pedig ugyanúgy ahogy a hús evéstől való tartózkodás önmagában nem jelent semmilyen erkölcsi értéket, csak ha valami magasabb cél érdekében történik pl. áldozatvállalás Isten iránti hála ill. szeretet jeleként. Egy biztos Isten nagyon szeret minket és sohasem utasít el senkit, aki hozzá fordul.
2010. okt. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!