Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Egy katolikus lány milyen...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy katolikus lány milyen fogamzásgátló eszközöket használhat?

Figyelt kérdés
2010. márc. 24. 20:59
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
83%

Most akkor miért akarsz szexelni?

Ha gyereknemzés miatt akkor hajrá!

Ha csak az örömszerzés-kapás miatt? Akkor "paráználkodtok" így is úgy is, de a legbiztonságosabb ha óvszerrel vagy tablettával. Igazából tök mindegy mivel védekezel, ha 16 évesen szexelni akarsz így is úgy is. Ha már "paráznaságra" hajtod a fejedet akkor az előbbi kettőt ajánlom.

2010. márc. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 A kérdező kommentje:
utolsónak:miért paráznaság?
2010. márc. 27. 10:26
 23/50 anonim ***** válasza:
83%

a katolikusoknál eleve az van hogy házasságig no sex nem?

ha már akarod csinálni így is úgyis bűn lesz az egyház szerint szóval attól nem lesz nagyobb bűn hogy még védekeztek is óvszerrel.ha tényleg hívő vagy akkor esetleg gyónd meg de szerintem természetes dolog ez mostmár ebben a világban.ha szeretkezni akarsz a barátoddal ne ez akadályozzon meg benne.de védekezzetek!mert az abortusz nemis csak az hogy az egyház szemében bűn hanem neked is megrázó dolog lesz ahogy elvégzik.egyik lányismerősömnek volt és hónapokig maga alatt volt miatta.

2010. márc. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
26%
.
2010. márc. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 A kérdező kommentje:
az óvszer mennyire hatásos?
2010. márc. 27. 12:46
 26/50 anonim ***** válasza:
100%
nagyon hatásos
2010. márc. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
80%
Nem hinném, hogy az egyháznak bármi kifogása lenne az óvszer vagy fogamzásgátló használata ellen... már csak azért sem, mert nincs kifejlesztve külön katolikusoknak védekezési eszköz, másrészt ezek a legmegbízhatóbbak, a többi bevett módszer elég kifogásolható, pl. megszakítás és társai. Szóval ha elmész nődokihoz akkor kapsz valami kis hormontartalmú tabit, hidd el az elég jó és humánus, nem ártasz vele senkinek, az óvszerrel meg egyébként is lehetnek gondok, de ezt már te döntöd majd el.
2010. márc. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:

Ha a hited fontos neked, akkor házasságig nincs szex, akár 16, akár 26 éves vagy. Ha nem vagy házas, akkor ELVILEG nem kell hogy a fogamzásgátlással foglalkozz, mert amúgy is csak a férjeddel lehetsz együtt. A TCST-t a házasságon belüli védekezéshez ajánlják, amikor ugyan még nem szeretne a pár babát, ezért ezen a módon védekezik, de mivel amúgy is házasok, ha mégis becsúszik a baba, akkor sincs nagy baj. A TCST megbízható annak, aki ismeri a testét és pontos a ciklusa, de ha nem, akkor elég kockázatos.

Azért paráznaság amit kérdeztél, mert nem vagy házas (gondolom...:)))), tehát az egyház szabályai szerint nem szexelhetsz senkivel.

Döntsd el, hogy betartod a szabályokat vagy nem. Ha szexeltek, akkor pedig szerintem védekezz rendesen (gyógyszer vagy óvszer), akkor már egy törvényt úgyis megszegtél és emellett inkább a védekezés legyen ott "bűnként", mint egy abortusz, ami tényleg gyilkosság.

2010. márc. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
54%

"Nem hinném, hogy az egyháznak bármi kifogása lenne az óvszer vagy fogamzásgátló használata ellen... "


Attól, hogy Te nem hiszed, még van és mielőtt ilet leírsz vagy nézz utána vagy ha nem tudsz róla, akkor ne írd le. Az egyház semmiféle művi eszközt nem fogad el (óvszer, gyógyszer, spirál, pesszárium stb) csak a naptármódszert és a TCST-t. És az hogy megbízható vagy nem, egy másik dolog, mert ha az egyházi előírást betartja akkor úgyis csak házasságon belül szexel és így kicsit más a megbízhatóság szerepe mint 16 éves kamaszként.

Lehet hogy 25 évesen feleségként még annyira nem szeretnék gyereket, de kicsit más ha akkor csúszik be a baba házasságban a férjemtől, mintha 16 évesen a barátomtól, akivel 2 hónapja vagyok együtt....

2010. márc. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
80%

én is katolikus vagyok, de annyira nem hívő, köszönhetően a helyi papnak, aki állandóan politizál...

na mindegy, én fogigátlót szedek, és eszembe nem jutott de komolyan, hogy esetleg ezzel "vétkezek" vagymi :D

nem szeretnék még gyereket, a barátom is hasonlóképpen vélekedik effelől, és így elején óvszer, majd fogigátló, mert ő nem bírta a gumit (őszintén szólva én se szerettem). És manapság akármilyen vallású az ember, annyira nem tartja be a szüzesség dolgot, talán a mormonok... de erről nem akarok beszélni, szóval elég nagy a szex szabadsága, nem hiszem, hogy ebből valamiféle hátrányod származna, főleg ha szeretitek egymást, és a saját biztonságotok-jövő életetek szempontjait nézitek. Ha Isten meg úgy írta meg, hogy neked most egy gyereket akar, akkor úgy is lesz, de én ilyenben nem hiszek, mert szerintem minden saját felelősség...

csak nézetek kérdése, egyébként meg nőgyógyászhoz mindenképp menj el, mert bármi bajod is lehet szex nélkül is, én halogattam 18 éves koromig, és nem is szexeltem, pcos vagyok mint ahogy kiderült... na mindegy, ez már csak mellébeszélés, na minden jót, és döntsetek okosan :)

2010. márc. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!