Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Nőgyógyásszal fel lehet vajon...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nőgyógyásszal fel lehet vajon iratni előre 72 órás tablettát?

Figyelt kérdés

Még nem élek szexuális életet, fogamzásgátló tabletta és társai nem jöhetnek szóba. Szóval marad a gumi, pesszárium meg ilyenek,hüvelytabi.

De nyilván bármikor történhet baleset. Arra gondoltam, meg lehetne arra kérni az Sztk-s dokimat, ha pl. megyek éves szűrésre, írjon fel egy ilyet, hogy lehessen otthon? Hogy ne kelljen ügyeletre rohangászni és hallgatni a szöveget, hogy milyen "felelős" ember vagyok? Eüs-nek tanulok (orvosnak), ezt tudja a dokim, tehát tudja, hogy nem ezzel tömném magam. Köszi a válaszokat!



2015. dec. 6. 07:22
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Meg lehet kérni, persze, feltehetőleg meg is teszi. De sok értelme szerintem nincs. Ha nem váltod ki, akkor a recept csak 3 hónapig érvényes, tehát 3 havonta mehetnél újért. Ha kiváltod, akkor meg a szavatossági időt kell nézni, hisz ugye nem áll el örökké. Az ára viszont elég borsos, 5-6 ezer forint.

Hacsak nem a puszta közepén laksz, ahonnan macerás bejutni egy kórházba, akkor szerintem felesleges előre felíratni. Tény, hogy minél előbb veszed be, annál nagyobb a hatékonysága, de azért 1-2 órán nem múlik semmi. Ha kiszakad a gumi, akkor fogod magad, aznap bemész az ügyeletre, vagy akár megvárod a reggelt, kiíratod, kiváltod.


Egyébként lassan 10 éve használok gumit rendszeresen, de még soha a büdös életben nem szakadt ki:)

2015. dec. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Ha eüs-nek készülsz, pontosan tudnod kellene, hogy az orvosi vény 3 hónapig érvényes, ergo az éves szűrésen felírt gyógyszert 3 hónapon belül ki kéne váltanod. Másrészt nem, nem írják fel előre, harmadrészt meg az ügyeletek 99%-án nem papolnak, elővesznek egyet a száz előre megírt vény közül és hozzád vágják. Eü-s vagyok, szóval pontosan tudom.
2015. dec. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!