Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lehet baj ebből? Kell ilyenkor...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet baj ebből? Kell ilyenkor a 72 órás tabletta?

Figyelt kérdés
Évek óta szedem a gyógyszert, sosem fordult velem elő ilyen. November 7-én kezdtem meg a soron következő levél gyógyszert, vagyis múlt szombaton. Most pénteken elfelejtettem bevenni, és tegnap, vagyis szombat este vettem be 2 tablettát. Aztán ma reggel együtt voltam a párommal. Csak után jutott eszembe a kimaradt gyógyszer. Kell ilyenkor 72 órás tabletta?
2015. nov. 15. 11:36
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Soha egyik gyógyszer se mondja ki, hogy kimaradás után dupla adagot szedj. Sztem nem kell aggódnod, ennyi idő után semmi sem áll helyre.
2015. nov. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az benne van a leírásban, hogy ha kimarad, akkor azt be kell venni, akkor is, ha ez egyszerre 2 tabletta bevételét jelenti.

De köszönöm a választ!

2015. nov. 15. 11:46
 3/5 anonim ***** válasza:
71%
Nem hinném. Nem hiába kell várni tabletta elhagyás után, ha gyereket akarsz. Én ilyen esetben nem terhelném vele a szervezetem.
2015. nov. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
73%

1-es,

jól tette a kérdező, így szerepel a leírásban;

3-as,

nem kell várni egy napot se gyógyszer abbahagyása után. Gyógyszer mellett fogant babára sincs hatással a fogamzásgátló.


Kérdező!

Lehet baj, ez is benne van a tájékoztatóban, hogy az első héten kihagyott tabletta esetén 1 hét kiegészítő védekezés kell, plusz ha a kihagyást megelőző héten is voltatok együtt, még abból is besikerülhet egy baba.

Voltatok együtt?

Ha igen, a 72 órás ugyebár arra már nem hat, csak a maira.

Ugyanakkor megoszlik az orvosok véleménye arról, hogy lehet-e egyáltalán fogamzásgátló mellé még 72 órásat is bevenni.

2015. nov. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Előtte nem voltunk együtt, múlt szombat óta ez volt az első. Szóval én emiatt a mai miatt aggódom kicsit. De reggel felhívom a nőgyógyászomat, az a biztos.
2015. nov. 15. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!