Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mi a biztosabb? A gumi vagy a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a biztosabb? A gumi vagy a tabletta?

Figyelt kérdés

Sziasztok nem olyan régóta kezdtem el szexuális életet élni, olyan 1.5 hónapja és eddig gumival védekezünk. Persze folyton aggódok, h kiszakadt e még gumiba se engedem a barátomnak h belém élvezzen, mert félek a terhességtől. A barátom noszogat h irassak tablettát, mert jobb érzés lenne mindkettőnknek meg kényelmetlen neki is a gumi. Gondolkoztam rajta, de félek a hatásaitól meg olvastam olyanokat h valaki rendes szedése mellett lett terhes..

szeretek szexelni, csak nagyon stresszes vagyok emiatt, egyfolytába attól félek h terhes vagyok. Mi a legbiztosabb védekezés?

18L


2015. nov. 30. 00:05
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
A gumi. Azon látszik ha valami baj történt vele az aktus közben és akkor tudod, hogy Kell 72 órás. Amúgy meg ne parázz mert akkor folyton késik majd a menzeszed! Tapasztalatból mondom!
2015. nov. 30. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 szaszaa11 ***** válasza:
68%

Nincs 100%os védelem, vagyis vam, de azok a módszerek véglegesek, és gondolom egyikőtök sem vállalná be hogy soha nem lehet gyereke.

A tabletta biztosabb, mint az óvszer, kb 99.9%os vedelmet nyújt, ha rendesen szeded. De az a kis esély mindig ott lesz, nem tudod 0ra csökkenteni a terhesség esélyét. Hiába nem élvez beléd, előváladéktól is lehetsz terhes.

A tabletta viszont a legbiztosabb megoldás. Ha tablettát is szedsz, és óvszert is használtok, az a legbiztosabb. De ha már gyógyszert szedsz, akkor ne dobd el azt a plusz élményt amit nyújt, ha belédélveznek.

Ha nőgyógyász Írja fel a tabit es ugy szeded ahogy kell, akkor nem lesz tőle bajod. Picit bekever a hormonoknak persze, de semmi bajod nem lesz. Sőt a tabletta sokaknak inkabb segít mint ártana. Ismerek olyan lányt aki nem él szexuális életet de szedi a tablettát, mert segít bizonyos problémákon.

Konzultálj a nőgyógyászoddal!

18\F

2015. nov. 30. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

Azért a" picit bekavar " nagyon enyhe kifejezés. Az én ciklusom teljesen tönkre tette. 1 hónapig szedtem gyógyszert végig megvolt. Aztán mivel nem bírtam a hangulat ingadozásokat meg a folyamatos rosszul létet abbahagytam. Azóta sincs normális ciklusom és ez 2 éve történt.


Nem riogatni akarlak. A tabi és gumi együtt biztos védelem, viszont számodra elõnyösebb az óvszer. Esetleg óvszer+spermicid krém.

2015. nov. 30. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nézz utána a Pear-indexnek, az választ ad a kérdésedre.
2015. nov. 30. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
Használj gumit. A kotton a legbiztosabb módszer, a tabletta nem mindig működik.
2015. nov. 30. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne azért akarj tablettát szedni, mert az kényelmesebb, ami egyébként maximum a fiúkra igaz. A lányok sok esetben eléggé megszívják. Pozitív hatásai, hogy tudsz számolni a menszesszel (mindig 28 napos a ciklusod) és rövidebb ideig tart a vérzés. Sokaknál csökkenti a görcsöket, nekem pl erősítette. Szebbé teszi az arcbőrt, kevesebb pattanás, van akinek pont, hogy kihozza. Kevésbé zsíros a haj, nekem mikor abbahagytam akkor vált iszonyatosan azzá, pedig előtte nem volt annyira. (mármint még kamaszként)


Negatívság még, könnyebben kapsz el fertőzéseket, mint gomba vagy bakteriális hüvelyi fertőzés. Sokaknál hüvelyszárazságot okoz, síkosító kell vagy sokkal hosszabb előjáték, különben jönnek a mikrosérülések, ami egyrészt fájdalmas, másrészt szintén a fertőzésveszélyt növeli.


Legdurvább mellékhatásként a hangulatingadozást és a libidócsökkenést mondanám. Most olyan fajtát szedek, amivel csak néha vagyok hisztis, jellemzően vérzés előtt, de az előzőnél igazi házisárkány voltam nonstop, pedig bizonyíthatóan nem voltam/vagyok egy nehéz személyiség. De az előző fajtánál már saját magamat utáltam a viselkedésemért a végére, hát akkor még barátom hogy érezhette magát.. :D Az egyik fajtánál meg a libidóm az konkrétan megszűnt létezni. Úgy havonta eszembe jutott, hogy hmm, párkapcsolatban vagyunk, nem ártana szexelni. Talán most kedvem is van, máskor inkább csak kötelességből csináltam, mert nem akartam a barátom elhanyagolni de semmi kedvem nem volt hozzá. Pedig gyógyszer nélkül vagy a megfelelő gyógyszer mellett mindennap szeretném fajta vagyok.


Valamint jobban kell figyelned az esetleges, hányás-hasmenés témakörre. Az antibiotikum szedésre, az orbáncfűre (ez meg sok gyógynövényes teában benne van, de teljesen kilövi a hatását). Arra, hogy időben vedd be mindennap. Tehát ha elrontod a szedést és emiatt csökken a hatása azt csak akkor veszed észre ha már a pozitív tesztet tartod a kezedben.


És a legnagyobb bullshit, hogy olyan jó élmény mikor a pasi belénk élvez. Tényleg nincs is annál jobb, amikor még másnap is folyik ki takonyállagúként a produktum és büdös. Igen, ki lehet öblíteni irrigátorral, de nem egészséges naponta használni, meg roppant romantikus, hogy utána úgy mászkál az ember, hogy térdig összeszorított lábakkal, mert folyik a bokájáig a cucc.



Tehát ez egy olyan téma, amit komolyan körbe kell járnod és meg kell fontolnod és nagyon fontos a megfelelő kivizsgálás, úgymint endokrinológus, vérvétel. Nem szabad úgy elkezdeni szedni, hogy bemész a nőgyógyászhoz, tablettát kérsz és felír valamit és elkezded szedni. Amelyik így csinál, főleg, hogy először kezdenéd szedni azt ott kell hagyni a fenébe. Nagyon komoly egészségügyi következményei vannak ha ilyen felelőtlenül vág bele az ember. Lehet, hogy trombózis hajlamod van, akkor kb az életeddel játszol. Lehet, hogy teljesen gatya a hormonháztartásod és a folyamatos tabletta szedéssel kinyírnád és most tök jó, aztán 10 év múlva mikor gyereket szeretnél járhatsz majd meddőségi kezelésekre, mert nincs menstruációd, képtelen vagy teherbeesni, stb.


De, hogy pozitívat is írjak. Egy komoly, felelősségteljes kapcsolatban, ha átgondolva, utána járva kezded el szedni és megtalálod a neked tökéletes tablettát (se libidócsökkenés, se hangulatingadozás, se egyéb mellékhatások), pontosan szeded, figyelsz rá, stb. Akkor jelenleg a piacon a fogamzásgátló tabletta a legbiztosabb védekezési módszer a végleges megoldásokat és az önmegtartóztatást nem számolva.

2015. nov. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 szaszaa11 ***** válasza:
Kedves 3. Nos az érdekes, az biztos, hogy jó ötlet volt abbahagyni? Az a baj, hogy ha valami történik, megijedsz, önkényesen cselekedsz, és sokszor rosszul. A ciklust pont hogy normalizálni szokta, mintsem felborítani.
2015. nov. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 szaszaa11 ***** válasza:
4: Hát a gumi sem... :) nagyobb esélye van hogy kiszakad egy gumi mint hogy teherbe esik tablettaszedés mellett. Kb 100x akkora. Mondjuk guminál 1% (kiszakad, visszafolyik, kireped) tabinál 0.01 vagy más 0.1 :)
2015. nov. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

53%-os: A tabletta hatásmechanizmusából adódik, hogy AMÍG SZEDI AZ EMBER, addig rendszeres lesz a vérzése. Nem a saját ciklust rendezi, egyszerűen a saját ciklust kikapcsolja, és helyette szabályos időközönként megvonásos vérzés jelentkezik a hormonmegvonás miatt a tablettaszedés szünetében.

Ha az ember abbahagyja, akkor újra a saját hormonrendszerének kell működnie. Az esetek jelentős részében pár hónap alatt helyreáll a ciklus, de bizony van egy kisebb %, aki megszívja. Én is ismerek olyat, akinek tökéletes, 28 napos ciklusa volt a szedés előtt már 9 éves korától kezdve, majd pedig mikor 4 év szedés után abbahagyta a tablettát, összevissza menstruált.


Kérdező: mérlegelni kell az előnyöket és a hátrányokat, utána pedig dönteni. Nem lehet egyértelműen azt mondani, hogy a tabletta "jó" vagy "rossz", mert teljesen egyéni, hogy kinek válik be és kinek nem.


Itt egy kis segítség a döntéshez:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szexualitas__fogamzasgatlas__7..

(7. válasz)

2015. nov. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!