Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Gumi vs. Tabletta, avagy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gumi vs. Tabletta, avagy miert van ennyi begyoposodott ember!?

Figyelt kérdés

Folyamatosan azzal a jelenseggel talalkozom itt, hogy a fogamzasgatlokat fikazza mindenki, helyette pedig az ovszert ajanljak. Nem ertem hogy miert? Ha annyira karos lenne mint ahogy sokan irjak, mar reg betiltottak volna. Ovszerrel szexelni hosszu tavon meg milyen mar?? De ha ezt leirod le vagy pontozva, mert sokan meg mindig azt hiszik hogy uguanolyanok a gyogyszerek mint otven eve...


Velemeny?


2015. aug. 15. 12:40
 1/9 anonim ***** válasza:
62%

Én nem vagyok a gyógyszer ellen, viszont én magam nem szedhetem. Anyum sem bírta, az ő testvérei sem, a családból egy nő van, aki bírja a fogamzásgátlót. Illetve mivel volt a családban vérrög-probléma, így én eleve nagyobb veszélyben vagyok, mint mások. Ugyanis a fogamzásgátló növeli az esélyét a trombózisnak, vérrögképződésnek.

Ezek után nem mondom, hogy rossz a gyógyszer, de erősen meggondolandó!


Gumival meg igen, elég gáz egy életen át szexelni, de van még ezenkívül épp elég módszer a nem kívánt terhesség elkerülésére.

2015. aug. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

gumi :) aki jól tud szexelni,jó a mérete és jóféle óvszert választ, azzal meg sem érzed, hogy óvszer van rajta!


(sajnos akinek kicsi a farka,azzal érezni fogod bizony)

2015. aug. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az a helyzet hogy fiu vagyok....
2015. aug. 15. 14:54
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

Igaz hogy a modern gyógyszerek másabbak, de akkor is van bennük egy akkora adag hormon ami ahhoz kell, hogy a terhességet megakadályozza, nekem nőgyógyász ismerősöm is mesélte, mi mindent okoz. Nincs betiltva, hisz minden gyógyszernek van mellékhatása, csak nem mindegy mennyi ideig kell szedni.

Én is trombózis hajlamos vagyok és semmilyen hormonális gátlót nem szedhetek. Óvszerrel csináljuk és semmi gond vele, a partnerem megérti és nem várja el, hogy kockáztassam az egészségemet. Ez így fair.

2015. aug. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

"Ha annyira karos lenne mint ahogy sokan irjak, mar reg betiltottak volna."

Te vagy kb. 15 éves vagy, vagy egy primitív egoista tuskó.

Tudod, hány dolog van, ami baromira egészségkárosító, mégsem tiltották még be?

Azért kíváncsi lennék, hogy ha a saját egészségedet kéne kockára tenned, akkor is ennyire kardoskodnál-e a fogamzásgátló mellett. Úgy könnyű pofázni, ha legfeljebb a csajod szívja meg.

2015. aug. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
27%

4#: van hormon benne,ez igaz,de vannak már nagyon modern gyógyszerek,amikben kb már nincs is.Csak tudja az ember megfizetni..ez nem a 3-4ezres kategória,hanem 10ezer körül vannak,sőt..


Én speciel kb 3 éve szedek fogamzásgátlót.Mindig védekeztem gumival.Nekem semmi bajom nem volt vele.

VIszont 1x az előző párommal elszakadt-és jó minőségű volt-,persze utólag vettük észre.Nah,akkor 72órás bogyó,és tömény szenvedés.Borzasztó volt,görcsöltem eszméletlenül,rosszullétet okozott,emellett stresszeltem a terhességen is persze,a havimat is felborította.


Utána kezdtem szedni fogamzásgátlót.Nálunk mondjuk nincs vérrög problémás a családban.

Gondolkodtam a spirálon is,de 1részt ilyen fiatalon,másrészt meg édesanyám úgy esett velem teherbe.


Nálunk anyu is,valamint nővérem is évekig szedte.Utána ugyan ugy simán teherbe estek,ha akartak..abbahagyták,és rá 1 kicsire sikerült is a baba.


Nekem bevált,szerencsére.Mint nő,nekem csak pozitiv hatása lett: szebb bőr,kisebb vérzés,nem görcsölök.A páromról nem is beszélve:)


Minden védekezési módnak van negatív oldala.

Nekem stabil párkapcsolatom van (és volt is),tehát nem kell félnem a nemi betegségektől sem.


Ízlések és pofonok.

20/L

2015. aug. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%

Természetesen mindenkinek szíve joga eldönteni. Én antibiotikumot sem nagyon szedek be, érthetően jobban aggódom az egészségem miatt. A nekem érkezett privátra is válaszolva: bár a modern gyógyszerek hormon tartalma csökkentett, azért ne feledjük el, hogy nem kb zéró mint ahogy előttem írták mert akkor nem védene a nem kívánatos terhesség ellen.

Az orvosom azt mondja, továbbra is nagyobb a mellrák, a trombózis és a kóros hüvelygomba előfordulása azon nők között akik szedik. Ő maga sem a feleségének, sem a lányának nem ajánlja.


De ez csak egy vélemény a sok közül. Mindenesetre úgy gondolom, hogy mindenki maga dönt az egészségét illetően és egy szerető partner ebben maximum támogathat. Ez nem begyöpösödött, ez elővigyázatos és logikus döntés.

2015. aug. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
87%

Az a probléma, hogy az emberek nincsenek tisztában a fogamzásgátló tabletták VALÓDI előnyeivel és hátrányaival, veszélyeivel. Pl. te sem.


Orvosként úgy gondolom, hogy a fogamzásgátló tabletta alapvetően egy jó találmány, nagyban hozzájárult ahhoz, hogy az abortuszok száma csökkenjen.

Viszont számos kontraindikációja és veszélye van, amiket sokan nem vesznek figyelembe.


Ez a "szinte már nincs is benne hormon" is elég érdekes. Persze, jóval kevesebb hormont tartalmaz, mint az első, 50 évvel ezelőtti tabletták, így BIZONYOS mellékhatások sokkal ritkábban fordulnak elő.

Viszont a hatásmechanizmus ugyanaz: teljesen leállítja a nő ciklusát, kikapcsolja a peteérést, megszünteti az ovulációt. És ez nem veszélytelen.

Az is érdekes, hogy a legmodernebb készítmények között vannak olyanok, amelyek mellett gyakoribb a vérrögképződés, mint mondjuk a 15 évvel ezelőtti tabletták esetén.


Egyébként én pont azt látom, hogy manapság egyszerűen ciki a gumi. A férfiak már alapnak veszik, hogy a nő szedjen tablettát, és a nők közül is sokan úgy gondolják, hogy csak akkor lesznek igazi nők és odaadó partnerek, ha szedik.

A csapból is az folyik, hogy a gumi szar, kényelmetlen, "olyan, mint zokniban lábat mosni" stb. Sokszor már azelőtt leírják az emberek, mielőtt kipróbálnák.

2015. aug. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
87%
Utolsó vagyok. Az pedig már külön vicc, mikor olyan férfi várja el a nőtől, hogy fogamzásgátlót szedjen, aki egy fejfájáscsillapítót nem hajlandó bevenni....
2015. aug. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!