Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 14 évesen lehet fogamzásgátlót...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

14 évesen lehet fogamzásgátlót szedni?

Figyelt kérdés
2010. márc. 17. 17:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Ha az orvos felírja, akkor lehet, de nagyon nem ajánlott. Fejlődésben van a szervezeted, a hormonrendszered sem stabil még, nem ajánlott máris belekutyulni, ártasz vele az egészségednek. A korai szexuális élet is ártani fog, nem most, hanem később. Ismertem ilyet, tehát nem csak elméletben láttam a dolgot, az egyik barátnőm ugyanígy járt, ma már azt mondja semmi nagy szám nincs a szexben, várhatott volna vele.


Azonban ha a fogamzásgátlónak egészségügyi okai vannak, akkor vedd tárgytalannak, amit fent mondtam, akkor természetesen az orvos fel fogja írni. Ilyenre például ok lehet, ha 2 hétig folyamatosan megvan a menstruációd.


Fogamzásgátlás céljából nem hinném, hogy felírják egy 14 éves gyereknek a fogamzásgátlót.

2010. márc. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

én is csak 16 évesen kezdhettem el szedni..

akkor is betegségre

és ez az állapot már 1 éve fennállt és igy is megvárta mig 16 lettem

szóval egyértelmű h még 16 évesen is csak betegség esetén írnak fel

2010. márc. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Pedig felírják.

Még szülő sem kell hozzá.

2010. márc. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
31%

elég szomorú...

sok a felelőtlen orvos...

2010. márc. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Inkább írják fel a 14 éves gyereknek fogamzásgátlót, mint hogy sorba terhes legyen az összes. Neki legalább szándékában áll védekezni (ha nem betegségről van szó, mert arz teljessen más dolog)
2010. márc. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát szerintem meg 14 évesen ne írják fel. Ha későbbi meddőséget vagy májpanaszokat szeretnének, illetve örökös endokrinológiai betegségeket, akkor nyugodtan, de tanuljon meg 14 évesen ha már szexel óvszert húzni.
2010. márc. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2010. márc. 17. 19:07
 8/11 anonim ***** válasza:
C-vitamint szedjél 14 évesen, ne fogamzásgátlót!!
2010. márc. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Legalább védekezik...
2010. márc. 18. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
Egy szóval sem mondta, h ő most rögtön fogamzásgátlót akar szedni, csak feltett egy kérdést. Elég gáz, h rögtön jönnek a prédikációk... Egyébként meg a többség sehogy sem védekezik, és mivel egyre hamarabb kezdik a szexet a fiatalok, örülni kéne neki, h őt legalább érdekli. Egyébként meg az is érthető, ha tabi mellett nagyobb biztonságban érezné magát, mint óvszerrel...
2010. márc. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!