Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátlót hány évesen...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátlót hány évesen lehet szülöi beleegyezés nélkül iratattni? És hogy vesz mintát, mit kell csinálni?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel elszeretnénk menni fogamzásgátlót felírattatni, és hány éves kortol lehet szülői beleegyezés nélkül? mert ez lenne az első sex nekem, és a barátomnak (3 év 4 hónapos a kapcsolatunk) és nem hiszem, hogy előszőr menne az óvszer.

És hogy működik ez az egész?

Viccet kerüljétek!

Köszönöm


2010. jan. 3. 14:57
 1/7 anonim ***** válasza:
nincs limit
2010. jan. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem 16-17 éves kor körül felírja az orvos. Egyébként nem korhoz kötött, de egy 14 éves gyereknek például jogosan nem írja fel. Ha még fiatal vagy 15-16 körül akkor nem ajánlom, mert még fejlődsz és fejlődésben lévő szervezetbe nem szabad belepiszkálni. Dícséretes, hogy védekeztek, nameg tényleg régóta együtt vagytok ahogy látom. Van más módja is a fogamzásgátlásnak, nézz utána mindenképp, de ha maradsz a tabletta mellett, akkor szerintem 16 alatt nem fogja felírni az orvos, szülői beleegyezésről pedig nem tudok hogy kellene, az orvos maga dönt, hogy felírja-e vagy sem.

A dolog annyi, hogy bemész, elmondod mit szeretnél, ha nem voltál még nőgyógyásznál, akkor megvizsgál, tabletta felírása előtt pedig elküld egy hormonvizsgálatra, hogy szedheted-e.

2010. jan. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
16
2010. jan. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ha már elmúltál 15, jobbesetben 16 akkor nyugodtan elmehetsz szülő nélkül is. 14 évesen is, csakott furán néznek majd rád és jobb ha ottvan az anyuka is olyan fiatalon.

naszóval nemírtad a korod, deha több mint 3 éve vagytok együtt feltételezem már 16 is elmúltál.

úgyműködik h bemész, elmondod h szeretnél tablettát. vesz kenetet a hüvelyből és megnézi h nincs e gyulladásod vagy elváltozásod belül. tulajdonképpen rákszűrést csinál. a melleidet is megnézheti. aztán vagy elküld vérvételre, vagy nem. a vérvételt azért szokták h a májfunkciót nézzék meg, ugyanis a foggátló a májban bomlik le, és akinek beteg a mája annak nemajánlott a foggátló tabletta. és ezmellett még a vérvétel kimutathatja aztis h van e vmi belső gyulladásod a szervezetedben.

viszont jólenne utánaérdeklődnöd, hogy volt a családban trombózisos megbetegedés, mertha volt, akkor kérned kell egy trombózis génvizsgálatot is, ahol aztnézik h örökölted e a trombózisra való hajlamot. ez halálos is lehet, azért fontos. viszont csakúgy nemcsinálják meg oknélkül, mert nem olcsó vizsgálat.

ha vannak extra igényeid, pl erősek a menzesz görcseid, nagyon pattanásos vagy, rendszertelen a ciklusod, akkor ezeket elmondhatod az orvosnak és akkor ő ezek függvényében kitalál egyet h melyik jó még ezekre a problémákra is.

2010. jan. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

17 múltam amikor felírattam és kellett szülűi beleegyezés, sőt még azt is tudnai kellett a szülőmnek hogy szexelek, mert elvileg nem arra kértük hanem mert nagyon fájt mindig a hasam. Volt vérvizsgálat és vizeletvizsgálat is, meg kézzel is megvizsgált. Most pedig rákszűrésen is votlam nála. És szerintem ez így volt helyes! Én biztonságban érzem magam mert lelkismeretes orvosom van! Persze biztos találsz olyat aki felírja szó nélkül csak aztán ha baj van...

Aki elég nagy szexelni az ehhez is legyen nagy.

18L

2010. jan. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
a fogamzásgátlóhoz semmikor nem kell szülői beleegyezés.
2010. jan. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

15:7 köszönöm a bő információt :) igen 16 éves vagyok, csak bizonytalan voltam.

mindenkinek köszönöm aki segített.

2010. jan. 3. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!