Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mennyire fáj a méhtágítás?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire fáj a méhtágítás?

Figyelt kérdés
Anortuszom lesz, valószínűleg. Aztmondta az orvosom gyógyszerrel történik a tágítás, amelyet csak felhelyeznek a méhembe. Később altatnak. Mennyire fáj?

2015. okt. 2. 09:10
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
B*
2015. okt. 2. 09:10
 2/27 A kérdező kommentje:
Aztmondta, hogy feltesznek egy gyógyszert. A gyógyszeres /kapszula?/ és a laminária között mi a különbség?
2015. okt. 2. 09:24
 3/27 anonim ***** válasza:

Az méhszájtágítás és az előkészítés nem fájdalommentes.

Konkrétan szar. És nem gyógyszerrel csinálják. Hanem mechanikusan.

2015. okt. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Nekem aztmondta az orvosom, hogy felhelyez egy gyógyszert és ennyi. Ne féljek nem fáj.
2015. okt. 2. 09:36
 5/27 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősömnek volt, neki nagyon fájt. Viszont ő még nem szült, lehet azért kellett neki durvább módszerrel. De nem hiszem hogy lenne kíméletes abortusz... Vagy ez már valami új.
2015. okt. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Én se szültem még. Beszéltem az orvossal. Aztmondta nem kell félni, a tágítás gyógyszerrel történik. Felhelyeznek egy gyógyszert, ami ott teszi a dolgát. Nemtudom, hogy most akkor mi van? Esetleg, ha előtte veszek be fájdalomcsillapítót, vagy lehet kérni érzéstelenítőt? Aztán altatnak.
2015. okt. 2. 09:43
 7/27 anonim ***** válasza:

A méhszájat tágítják és nem a méhet. Egy gyógyszeres pálcikát helyeznek fel, ami órák alatt megduzzad és szétfeszíti a méhszájat. És fáj. Nagyon.

Nekem szülés után pár évvel volt egy spontán vetélésem, akkor csináltak küretet, és a tágítás konkrétan a szülésre emlékeztetett (bár annál azért sokkal enyhébb és rövidebb ideig tartott).

Fájdalomcsillapítót saját szakálladra semmiképpen ne vegyél be, egyrészt mert az aneszteziológussal kell mindent egyeztetni, másrészt ennél a típusú fájdalomnál a hagyományos fájdalomcsillapítók semmit nem érnek (szülés alatt sem Algopyrint adnak, hanem epidurális, vagy spinális érzéstelenítést, ami teljesen érzéketlenné tesz).

Néhány órás fájdalmat véleményem szerint ki kell tudni bírni, a terhesség, szülés ennél százszor megterhelőbb.

2015. okt. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Durva, amiket hallottam róla. Pl. itt Szerbiában nincs ilyesmi, legalábbis tuti altatásban, mert eddig mindenki azt mondta, hogy csak elaltatták, és kész.
2015. okt. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Durva hogy teljesen ellenkező válaszokat kapok mint amiket az orvosom és anyukám is mondott. Mostmár nemtudom kinek mit és hogy higgyek :( az orvosom semmilyen pálcikáról nem beszélt. Autmondta gyógyszert tesznek fel. Ez valami modern cucc lehet. Olvastam már mástól is itt a neten, hogy gyógyszeresen tágították és az kevésbé fáj.
2015. okt. 2. 10:41
 10/27 anonim ***** válasza:
Most utánaolvastam, és tényleg létezik egy olyan gyógyszeres megoldás, ami csak fellazítja a méhszájat, és állítólag az kevésbé fájdalmas. (Bár utána még fájhat azért.)
2015. okt. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!