Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A Nőknél a spirál fogamzásgátl...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A Nőknél a spirál fogamzásgátló mennyire biztonságos?

Figyelt kérdés
25F
2015. aug. 9. 17:28
 1/7 anonim ***** válasza:
20%

Ott kezdődik a dolog, hogy csak annak helyeznek fel spirált, aki már szült, ergo ezeknek a nőknek már van eszük is.

Biztonságos, sokféle van, olyan is, ami hormonális is, az a legbiztonságosabb, esély a terhességre 1-2%.

2015. aug. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
barátnőm 30 éves és van egy 5 éves kisfia
2015. aug. 9. 17:48
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
#1 Tevedsz, nem csak szult noknek helyeznek fel.
2015. aug. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
20%
1-es vagyok, de, csak szült nőknek helyezik fel, ugyanis rengeteg szövődménye lehet, amit egy még nem szült nő méhe nem bír el. Tudom, mit beszélek, mert nem szedhetek fogamzásgátlót, de spirált egyetlen orvos sem akart felhelyezni nekem.
2015. aug. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1-es: nem csak olyanoknak helyezik fel, akik már szültek. Nekem is van, pedig nem szültem még. A dokim egy olyan spirált ajánlott, amit lehet gyerek előtt is.


Kérdező: az egyik legbiztonságosabb módszer. Nekem bevált, szeretem. Kényelmes, és praktikus.

29N

2015. aug. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
#1 Azert, mert neked nem helyzeztek fel, nem azt jelenti, hogy masnak sem...csajomnak is az van, bevalt, csokolom.
2015. aug. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nos, régebben tényleg csak olyan nőknek raktal fel spirált, akik már szültek, de ma már vannak modernebb ilyen eszközök, melyek nem okoznak később esetleges meddőséget.


Szóval van a spirál, ami mechanikusan akadályozza meg az amúgy megtermékenyült petesejt beágyaződását a méhnyálkahártyába, azzal, hogy nem engedi megvastagodni.

És van a méhen belüli hormonális eszköz, ami küllemében és felhelyezésében hasonlatos a spirálhoz, de ez lokális hormonkibocsátással előzi meg a terhességet.


A spirál hatásfoka nagyon jó, a nejem nőgyógyásza szerint 1000-ből 1 esetben lehetséges mellette teherbe esni. Sajnos a nejem volt az az egy az ezerből! :)

Utólag bevallva most már nem sajnos, mert örülönk neki, hogy egy újabb gyaládtaggal bővültünk, de igazság szerint már nem terveztünk több gyereket! :)


Azóta (immár 11. éve) az említett másik fajta méhen belüli hormonális eszköz lett felhelyezve neki, amivel semmi gond nincs, jól mőködik. Igaz ezt is cserélni kell 5 évente és drágább mint a spirál, de tényleg nagyon hatékony.

2015. aug. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!