Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mi történik a magzattal, ha...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

SisterAbigail kérdése:

Mi történik a magzattal, ha fogamzásgátló szedése közben fogan?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy borzasztó kicsi rá az esély, de mi van, ha megfogan (akár egy elfelejtett tabletta miatt), de a nő ugyebár az első jelekig tovább szedi a gyógyszert?
2015. aug. 5. 14:54
 1/6 RRR ***** válasza:
lehet nem lesz 100-as
2015. aug. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmi.

A modern fogamzásgátlóknál szigorú előírás, hogy nem lehet magzatkárosító hatása.

És mivel gyógyszer mellett viszonylag korán kiderül, így az ember azonnal abba is hagyja.

2015. aug. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
mik a jelei a tabi melletti terhességnek? engem is érdekelne, az én gyógyszerem tájékoztatója azt írja, hogy azonnal abba kell hagyni a szedését.
2015. aug. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért ne hidd hogy annyira kicsi az esélye. Nekem több olyan ismerősöm van akiről tudom, hogy tablettát szed és teherebe esett mint aki nem. :D Elméletileg nem lehet magzatkárosító hatása a tablettának. De elméletileg a nőkre sem káros mégis meghalt egy 21 éves ismerősöm trombózisban :(
2015. aug. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
a beteg tájékoztatóban le van írva az eshetősége a trombózisnak. sajnos ez benne van a pakliban pláne akinek a családjában volt már erre példa.
2015. aug. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Nekem több olyan ismerősöm van akiről tudom, hogy tablettát szed és teherebe esett mint aki nem. :D"


Ez kb. annyit jelent, hogy csupa olyan embert ismersz, akik elfelejtik bevenni a tablettát minden nap ugyanabban az időben, utána pedig fel vannak háborodva, hogy teherbe estek.


A trombózisnál nagyon fontos a kórtörténet, a családban ha volt valakinek, abba kell hagyni, de a felíratás előtti vérvételt sem poénból találták ki. Megfelelő szedéssel, rendszeres vizsgálattal minimálisra csökkenthető mindennek a kockázata.

2015. aug. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!