Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Milyen fogamzásgátló módszerek...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen fogamzásgátló módszerek vannak még?

Figyelt kérdés

Hormon tartalmú készítményeket nem szedhetek,ne is kezdjetek általatok bevált,új tablettákat,gyűrűt ajánlani.Nem szeretnénk mindig óvszerrel együtt lenni,ezért lenne jó valami más.Neveket tudtok mondani,esetleg tapasztalatokat?

L



#f9gát
2015. aug. 3. 15:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
pesszárium, spirál,
2015. aug. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék ilyen évekig tartó dolgokat :D Csak 19 vagyok.
2015. aug. 3. 15:14
 3/12 anonim ***** válasza:

Tudod egyáltalán mi az a pesszárium? Én is most azon vagyok, hogy beszerezzem.

19/L

2015. aug. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én sokat szórakoztam azzal, hogy megtaláljam a megfelelő, nem hormonos megoldást, de arra jutottam, hogy bizony a gumi a legegyszerűbb.

A spermicidek önmagukban megbízhatatlanok, minimum megszakítás kell melléjük. Emellett nekem rossz tapasztalatom volt, annyira csípett a Pharmatex, hogy szex sem lett a végén.


Rendeltem lea contraceptivumot, az a pesszáriumhoz hasonló. Az ötlet király lenne, de felhelyezni is elég nehézkes, levenni meg kész rémálom. Attól féltem néha, hogy a méhem is kijön vele. Emellett annak ellenére, hogy elvileg nem lehet érezni, nekem és a páromnak sikerült (pedig a helyén volt). Párszor használtuk, de inkább a fiókban porosodik.


Pesszáriumot barátnőm rendelt, de azt mondta, hogy pont ugyanolyan szar levenni, mint a leát, így végül inkább nem is rendeltem.


Lehet, hogy a gumi kényelmetlennek tűnik, de szerintem nem az. 3 mp felrakni, bárhol beszerezhető, nem kell utána takarítani sem. Én még csak különbséget sem érzek a gumis és gumimentes szex között, persze párom jobban kedveli anélkül. De hát amíg nem akarunk babát, ez van.

2015. aug. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A gumit nem szeretem,kényelmetlen,nem érzem a barátomat, (mármint közvetlenül)soha nem volt a kedvencem. Magamnak meg nem szeretnék műanyagokat feldugdosni,nekem ez elég morbid és undorító megoldás. Valakinek esetleg vált be valamilyen krém,kúp vagy ilyesmi?
2015. aug. 3. 15:55
 6/12 anonim ***** válasza:
Hát akkor sok választásod nem maradt. Próbáld ki a Pharmatexet, de önmagában ne alkalmazd, ha nagy gond lenne egy gyerek.
2015. aug. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Úgy néz ki nem sok maradt, mert a legtöbbet kizártad, hogy nem akarod. Ráadásul pont azokat amik a megbízhatóbbak. A maradék:


Erről ugyen már volt szó, de azt hiszem csak az egyiket említették, tehát a lokálisan alkalmazható kémiai szerek (spermicidek)

- spermaölő anyag (krém, gél, spray, hüvelygolyó, tabletta, tampon, kúp) elpusztítja a spermiumokat, Pharmatex, Timidon, Delfen, Patentex

- Leginkább kombinálva használják például a pesszáriummal, önmagában nem sokat ér.


Ezen kívül - figyxelemmel azokra amiket kizártál - már csak a természetes fogamzásszabályozás marad, de ezek eléggé megbízhatatlanok:

- Ogino-Knaus naptármódszer - cikluskontroll

- Hőmérőzés - Hillebrant-módszer

- Billings módszer (nyákpróba)

- Symptothermális módszer (kombinált módszer)

- Megszakított közösülés (coitus interruptus)


Ha valamelyik érdekel részletesebben írj privit, de én nem javasolnám önállóan egyiket sem, legfeljebb olyanoknak, akik ugyan nem terveznek még gyereket, de nem baj ha mégis "beesik"!

2015. aug. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Eddig megszakításossal voltunk együtt nagyjából másfél évig.2 éve vagyunk együtt, a maradék fél évben (összesen a kapcsolatunk alatt) gumival szexeltünk,még az elején,és próbálgattam a fog. gátló bogyókat. A megszakításossal semmi gond nem volt,csak szeretem érezni magamban a történet végét :D és így ez nem megoldható.+ előfordult párszor hogy babára gyanakodtunk,mert késett elég sokat a menzeszem.
2015. aug. 3. 19:57
 9/12 anonim ***** válasza:
pesszárium-ezt te helyezed fel magadnak,és semmi hormon nincs benne! amikor szexelsz,felveszed,egyébként nem kell állandóan!
2015. aug. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kérdező:


tudom az óvszer ellen vagy,de biztos, hogy mindenfélét kipróbáltatok?


mi a párommal,találtunk olyat,amiben tökéletes a szex,s korábban volt, hogy én sem úgy éreztem őt, ahogy kellett volna!


(durex feel thin,vagy ultra thin,real feel ezek most újabbak,és szinte nem is érezni komolyan..legalábbis nálunk!egy lehetőséget adj még egyszer a dolognak)

2015. aug. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!