Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Esélytelen a terhesség?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esélytelen a terhesség?

Figyelt kérdés

Bár mindent megtettem, hogy elkerüljem és szerintem feleslegesen idegeskedek, remélem valaki tud segíteni és megnyugtat. Kicsit hosszú lesz, de remélem valaki végig olvassa


10 hónapja rendszeresen szedem a fogamzásgátlót, múlt hónapban viszont egy szem kimaradt és nem tudtam időben pótolni, következő nap viszont közösültünk és a párom belém élvezett, utána jöttem csak rá, hogy kimaradt egy szem, és kb 18 órával később pótoltam, majd folytattam rendesen a szedését- mindez ovulációnál történt

Másnap azonnal felkerestem a nőgyógyászomat aki vonakodva, de azt mondta felesleges a 72 órás, nem lehetek terhes- utánaolvastam neten és 3 másik online nőgyógyász javasolta a 72órást, ezért már annyira ideges voltam és képtelen voltam aludni, hogy muszáj volt bevennem - 48 órán belül történt

a 72 órás után elvileg véreznem kellett volna - legalábbis a patikus ezt mondta - de nálam semmilyen mellékhatása nem volt, ezen kívül 4 tesztet is elvégeztem (ilyen Pepino csíkokat, ami elvileg pár nap után is kijelzi) és az összes negatív lett, teljesen megnyugodtam, viszont ma kellett volna megjönnie és még mindig nem érzem úgy, hogy egyáltalán meg fog


Tudom a 72 órás és a fogamzásgátló hatalmas hormon adag egyszerre a szervezetnek és felboríthatja a ciklusomat és simán lehet emiatt - most jönne a miből áll tesztet venni hozzászólás- körbejártam az egész várost, mármint ami még este nyitva volt és sehol sem kaptam egy szem tesztet sem

Valószínűleg az idegesség miatt még annyira sem fog megjönni, mint anélkül kéne, de szerintetek ezek után van még bármilyen esély terhességre?



2015. júl. 10. 23:02
1 2
 1/12 La femme fatale ***** válasza:
jajj istenem ne parázz már :'( nem lesz semmi...hány éves vagy?
2015. júl. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
tudom, szerintem is igazad van, csak nagyon kell, hogy valaki végre megnyugtasson :D szerintem minden létező cikket elolvastam már a neten erről a dologról, pedig reménykedtem,hogy nem én leszek a következő szerencsétlen 16 éves aki ezt ide írja
2015. júl. 10. 23:13
 3/12 anonim ***** válasza:

Mi gumival védekezünk és sokan mondják, hogy azzal csak elrontjuk, szedjek fogamzásgátlót, mert úgy sokkal jobb. Nyilván jobb érzés gumi nélkül, de pontosan ezért, mert félek, hogy kihagyok egyet és elfelejtem, vagy nem tudom hamar bevenni akkor aggódhatok mint te.


Mikor szimplán beteg voltam akkor is sokszor elfejeltettem a gyógyszert bevenni. napi 3x1 helyett 2x1-et vettem be, és volt, hogy reggel helyett már délután 1-kor. Oké a fogamzásgátlóra jobban odafigyelnék, de nem akarok emiatt stresszelni.


Tuti, hogy nem vagy terhes, nekem sem jön meg még mindig pontosan. Volt, hogy a melegtől, a tanulás okozta idegeskedéstől késett, de idővel mindig megjött.


Tudom, hogy ilyenkor mások nyugtató véleménye hatással van rád és hamarabb megnyugszol. :)

2015. júl. 11. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Én sem szerettem volna tablettát szedni, de a barátom folyton parázott, hogy kiszakad a gumi és mindkét módszerrel védekezni kéne. Egy ideig úgy is volt, az utóbbi időben viszont nagyon kellemetlen volt óvszerrel szúrt, fájt és viszkettem tőle, szóval mellőztük. Na meg sosem engedtem, hogy belém élvezzen, nem értem most miért voltam ennyire hülye :D

Valóban segítenek mástól a biztató szavak, köszönöm :)

2015. júl. 11. 10:05
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha jól értettem múlt hónapban maradt ki 1 szem fog.gátló és be is vettél 72 órásat.


Ha ennek már több,mint 3 hete, akkor a TESZT biztosat mutatott,tehát nem vagy terhes...

2015. júl. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

igen, pontosan holnap lesz 3 hete :)

köszönöm a válaszokat, közben meg is jött már :D

2015. júl. 11. 11:55
 7/12 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de te normális vagy? Én pont azon csodálkoznék, ha ekkora hormonadag mellett még úgy az életben megjönne valaha a menzeszed rendesen (meg azon is csodálkozom, hogy találtál valami agyhalottat - akinek diplomáját azonnal vissza, onnan ahonnan kapta! - aki felírta neked a 72 órásat fogamzásgátló mellé!). Szóval, ha netaláltán a következő három hónapban megjönne valamikor, akkor utána én a helyedben azonnal orvoshoz mennék teljes kivizsgáltatásra, hogy mennyire csesztem szét a testemet a meggondolatlanságommal. És utána pedig felelősségteljesen szedném tovább a tablettát...
2015. júl. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
És nem, még nincs tablettaszedésnél ovuláció. Pont azért szeded a tablettát, hogy ne legyen ovulációd, amit nagyon is jól tudnál, ha nem gondatlanul dobálnál mindenféle tablettát a szervezetedbe.
2015. júl. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

3 orvos is javasolta, hogy vegyem be és nem lesz tőle semmi bajom, sőt még 2 gyógyszertárban is érdeklődtem, ahol szintén azt mondták bevehetem, lehetnek mellékhatásai és ennyi

képzeld, rendesen megjött és semmi bajom nincs tőle, ráadásul egyetlen mellékhatás sem jelentkezett, emellett a mostani fogamzásgátlóknak igen alacsony a hormontartalma, tudtommal még senki sem halt bele a kettő kombinációjába, vagy lett tőle valamilyen halálos életreszóló betegsége, egyébként nem javasolták volna orvosi diplomával rendelkező emberek :D de nyilván te jobban tudod, mint x év tapasztalattal rendelkező orvosok

de fogadok, hogy jöttél volna oltogatni hozzászólásban ha majd pár héttel később azt írtam volna ide, hogy terhes vagyok és nem tudom mit csináljak...

2015. júl. 11. 20:37
 10/12 anonim ***** válasza:

Én nem támadni akartalak, sajnálom, ha úgy jött le, és elhiszem, hogy ennyi orvosnál meg mindenkinél jártál, de őszintén fogalmam sincs, hogy miért javasolták ezt. Az egészségeddel játszottak. Magánorvosnál voltál? Én rájuk voltam kiakadva inkább, nem pedig rád, mert ahogy látom, most hogy ezt úgymond megúsztad, nem igazán jött le, hogy ez veszélyes, hiába vannak a mai tabik alacsony tartalmúnak kikiáltva. Nekem például ez volt az első, amit a nőgyógyászom elmondott, hogyha bármi van, akkor őt hívjam, de ügyeletre rohangáljak 72 órásért, mert tilos bevenni tabletta mellé, a hormonok mennyisége miatt. Elég, ha csak rákeresel ilyen fórumokra, ott rengetegen leírják a tapasztalataikat. Most megúsztad, de kérlek legközelebb légy figyelmesebb, és legalább olvasd el, hogy mit csinál a tabletta a testedben.


Egy szintén tabi szedő

2015. júl. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!