Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mit tegyek hogy ne féljek...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek hogy ne féljek ennyire? Elég az 1 hónap várakozás?

Figyelt kérdés
2 éve kezdtem először szedni fog.gátlót a Milligest tablettát. Nem szedtem túl sokáig, mert 3 héten együtt voltam a párommal, és a tabi alatt beteg is voltam és pontosan nem tudjuk hogy a betegségem miatt nem voltam védett, vagy pedig kevés volt a 3 hét amit vártunk. Nos ebből terhesség lett. El telt lassan 2 év, és ma megint elkezdtem szedni ugyan ezt a fajtát. Új kapcsolatom van,lassan 4 hónapja. Még nem került sor együttlétre. De nagyon félek hogy teherbe fogok esni. Persze egy hónapot várni akarok, addig mindenképp gumival fogunk védekezni. De mennyire bizhatok meg a tabiba? Elég 1 hónapot várni? 23 éves vagyok
2010. márc. 3. 16:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia! Természetesen elég. A nőgyógyászod mit javasolt? Nem ismerem annyira a milligestet, de tudtommal első szemtől kezdve véd. Na most ha te még vársz is egy hónapot akkor nem lesz baj :) Ha antibiotikumot szedtél az első tablettázásod alkalmával akkor valószínű az volt a gond és ezért estél teherbe. Babát megtartottátok? Hogyan vetted észre hogy terhes vagy? Ne haragudj ha illetlen vagyok, csak kíváncsi vagyok, hogy jelentkezett-e nálad menstruáció a terhesség alatt, mert a tabletta provokálja a vérzést.
2010. márc. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

szia. Köszönöm a válaszod. Egyéb okok miatt nem lett megtartva a baba, amit mai napig nem tudok feldolgozni. Az utolsó pillanatban kellett megszakitani :'(

Nem vettem észre időben a terhességet, vérzésem is ugyan úgy megvolt, és még tünetem sem jelentkezett. Egy rutin vizsgálatból derült ki. Ezért is félek, mert ha még 1x igy alakul, nem akarom ugyan azt át élni. Bár a mostani párom nem tenné azt velem...

Gyógyszereket szedtem, elég csúnya megfázásom volt akkor..

2010. márc. 3. 16:40
 3/9 anonim ***** válasza:

Akkor valószínű az antibiotikum volt a gond. Sajnálom, de tényleg próbáld feldolgozni, ez a nem a te hibád. A legprofibb védekezés mellett is előfordulhat a terhesség :( Sajnálom, hogy így alakult, de hidd el, ettől te még ugyanúgy jó ember vagy, sőt, az, hogy most is szomorú vagy emiatt az is a lelkiismeretedről ad bizonyosságot.

A milligest tájékoztatója mit ír? Mennyi idő után vagy védett? Szerintem elegendő az 1 hónap. Ha véletlenül megint antibiotikumos kezelésre kerül sor, akkor antibiotikumos kezelés alatt és utána 1 hétig óvszerrel kell védekezni, akkor nem lesz gond :) Nyugalom, nem tettél te semmi rosszat! :)

2010. márc. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Jól esik hogy nem kaptam elitélést. Egy hónapot ir a tájékoztató is. Én megtartottam volna a babát...

Remélem minden rendben lesz ezután. Köszönöm hogy irtál :)

Másfél éve volt, de olyan mintha tegnap lett volna.

2010. márc. 3. 16:50
 5/9 anonim ***** válasza:

Jajj szegénykém :(:( Tudod ez bárkivel előfordulhat. Itt hatalmas pofájuk van az embereknek, de fogalmuk sincs mit tennének ha ők kerülnének ilyen helyzetbe, amiben te is voltál. Ha 1 hónapot ír, akkor az megfelelő :)

Én ha akarnálak sem tudnálak elítélni, mert eüs lévén sok mindent láttam hallottam, és tudom, hogy aki abortuszra megy, az nem mind gonosz, felelőtlen liba, hanem igenis vannak esetek, amikor megtörténik. Szóval aki elítél, azzal nem kell foglalkozni, idióták. Ez róluk a véleményem. :):)

2010. márc. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, aranyos vagy :)
2010. márc. 3. 16:55
 7/9 A kérdező kommentje:
Az óvszer kiszakadástól is tartok, szóval most mindentől, de lehet csak be beszélem magamnak, mert a dolog óta nem voltam senkivel, és sokat hallom hogy kiszakad a gumi is.
2010. márc. 3. 17:01
 8/9 anonim ***** válasza:

a gumi ritkán szakad ki, amiről hallasz az az 1%, persze furcsa lenne ha mindenki azon csodálkozna hogy nem szakad ki :)

a terhességed valószínűleg a megfázás miatt szedett gyógyszer miatt lett, sajnálom hogy ez lett a vége, a várakozási időt pedig szerintem a dokival beszéld meg ,és ha nagyon nem bízol benne hagyj rá még 2 hetet.

2010. márc. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm szépen !
2010. márc. 4. 06:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!