Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Megszakításos védekezés, hogyan?
Sziasztok!
Érdekes kérdéssel fordulok hozzátok. Főleg nőkhöz szól a kérdés, de ha egy pasinak van ilyesmi infója, azt is szívesen veszem. :)
(Előreirányzom, nem arra vagyok kíváncsi, hogy jó/rossz a módszer, használjunk inkább óvszert, stb. Felnőtt nőként tisztában vagyok a veszélyeivel a dolognak, ezt párommal vállaltuk is, tehát ez nem kérdés. :) Köszönöm!)
Szokták mondani, hogy a megszakítás akkor "jó" módszer, ha a nő ciklusa egyébként is abban a stádiumban van, hogy kisebb az esély a terhességre, tehát a ciklus első felében.
Na most, nekem alapvetően a szokásostól eltérő a ciklusom: havi rendszeresség helyett 2-3 havonta jön meg, néha ritkábban.
(Igen, voltam vele orvosnál, annyit kaptam, hogy szedjek fogamzásgátlót, az majd rendbe vágja.)
Ezzel kapcsolatban lennék kíváncsi, ha valaki van hasonló helyzetben, hátha bővebb infót kapott nálam: akkor nálam most a cilus "első fele" kitolódik, tehát tovább tart a "kisebb esélyű" szakasz, vagy ugyanúgy két hét, tüszőrepedés, és ilyen esetben csak a ciklus másik fele húzódik el, amikor egy nő termékenyebb?
Neten erről sajnos nem sok infót találtam, orvosi véleményt se igazán kaptam.
Azért teszem fel a kérdést, hátha valaki hasonló helyzetben van.
És azért nem a nők egészsége részben, mert nekem ez a fogamzásgátlás miatt fontos. :)
Köszönöm!
1, Kevésszer van, igen, ezért merjük bevállalni így. De azért ha valaki van hasonló helyzetben, szívesen vennék némi infót, mikor "biztonságosabb".
2, Felnőtt nő vagyok, a párom felnőtt férfi. A veszélyekkel tisztában vagyunk, ha nem jönne be a "szerencsejáték", tudjuk vállalni a következményeit. Ezért is kértem, hogy ehhez hasonló válaszoktól kíméljetek. Tudom, hogy az, vállaltam. :) Ettől még nem bűn szerintem, ha szeretnék minél nagyobb eséllyel "nyerni a játékon". :)
"Neten erről sajnos nem sok infót találtam, orvosi véleményt se igazán kaptam. "
Pedig tele van vele a net.
Kereséshez kulcsszavak:
ciklus felépítése, follikuláris fázis, luteális fázis, természetes módszerek....
Egyébként a te esetedben: ha csak nem figyeled a ciklusod, nem hőmérőzől vagy figyelsz mondjuk nyákot, végzel LH-tesztet, akkor soha nem tudhatod, hogy melyik nap éppen "milyen esélyű".
A nőgyógyászok többsége pedig valóban nem tud ezzel mit kezdeni, egyszerűen azért, mert nem is az ő szakterületük. Az endokrinológia foglalkozik ezzel.
Elképzelhető, hogy PCOs-d van, amivel nem kéne "előnyként" felfogni ("előny"= eleve kisebb az esély a terhességre), már ha valaha akartok gyereket és gondolom akartok, ha emellett a "védekezési" mód mellett döntöttetek.
Hőmérőzésről, nyákvizsgálatról úgy tudom, hogy csak rendszeres és beállt ciklusnál ér valamit. Az LH-ról még nem hallottam, de most utánanéztem, és szimpatikusnak tűnik. :) Köszönöm a tippet!
A nehéz teherbeeséstől félek egyébként (illetve fogok félni, ha itt lesz az ideje :)). Sajnos eddig nőgyógyásztól ezügyben értelmes reakciót még nem kaptam, csak vállvonogatást, hogy a ciklusom rendbevágja a fogamzásgátló, a terhességdolgon majd ráérek akkor aggódni, ha aktuális lesz... Szóval, elvileg most boldognak kéne lennem, mert úgy lehetek a párommal, ahogy akarok. :) :/
Előbb-utóbb kerítek majd egy normális magándokit, addig marad az netes informálódás. :)
Köszönöm!
"Hőmérőzésről, nyákvizsgálatról úgy tudom, hogy csak rendszeres és beállt ciklusnál ér valamit."
Nem igaz, bármilyen ciklus mellett jó arra, hogy a saját szervezeted sajátosságait, szabályszerűségeit kiismerd.
"A petesejt 1 napig életképes, a spermium pedig 3 napig, ebből következik, hogy peteérés előtti 3. naptól peteérés utáni első napig lehet a sexből megtermékenyülés."
Kicsit vitatkoznék. Először is a fogalmi kérdéseken: a peteérés nem egy napos, hanem egy hosszú folyamat, ami a ciklus első napjától indul és a tüszőrepedéssel (ovulációval) zárul, amikor kiszabadul az érett pete.
Másodszor, a hímivarsejtek egy kicsit hosszabb időtartamig is életképesek lehetnek. Az átlag valóban 3, de eltelhet 5-7 nap is.
És végül: spontán ovuláció is létezik a világon, aminek hatására a szokásostól eltérő időpontban is megtörténhet a megtermékenyítés.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!