Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szükségem van esemény utáni...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szükségem van esemény utáni tablettára?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 2 éve szedek fogamzasgatlót, ennek ellenére a barátom sosem élvezett belém. A menstruáció után ma kezdtem el újra szedni a gyógyszert ( 21 napig kell naponta 1-et bevenni, majd az utolsó tablettától számított 8. napon kell újrakezdeni), szóval ka vettem be az első tablettát, de nemsokkal ezután együtt voltunk a barátommal, aki 2-szer belém élvezett. Mint írtam, 2 éve szedek fogamzásgátlót. Szükségem lehet egy esemény utáni tablettára? Menjek holnap érte az ügyeletre? Előre is köszönöm!
2015. ápr. 23. 00:09
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

és ui.: védett vagy, mivel 2 éve rendszeresen szeded, de ezt is tudod kéne!

meg azt is tudhatnád, ha rendszeresen szeded, akkor a 7 napos szünetben is védett vagy!


Tehát védett vagy, nem kell eseményutáni!

2015. ápr. 23. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Igen, tudom miert szedem es tudom mire jo. Viszont mivel nem vagyok olyan "sotet" -mint aminek amugy beallitasz- elmondom, hogy a fogamzasgatlo sem biztosit teljes vedelmet. 4 ismerosom esett ugy teherbe, hogy mellette szedte a tablettat, kozuluk egy ketszer is. En azert (is) szedem, mert az ovszert nem birom kulonbozo okok miatt, de nem is ez a lenyeg. A baratom ennek tudataban mondta, hogy nem fog belem elmenni, mert nem akarjuk, hogy az tortenjen velem, mint az ismeroseimmel (valaszolva a kerdesedre o igy toleralja a dolgot..), ugyanis szeretnenk majd egyszer gyereket, de azt majd biztos csaladi es anyagi hatter tudataban szeretnem megszulni (persze ez is a "sotetsegunkre" utal, nem?)

Arrol meg nem hiszem, hogy tehetek, hogy a nogyogyaszom nem tajekoztatott arrol, hogy fogamzasgatlo tabletta mellett nem lehet esemeny utanit bevenni.

Az Isten bocsassa meg ezt a nagy bunt nekem, hogy ki mertem irni ezt a kerdest.. Remelem kicsit tisztabban latsz es nem fogsz legkozelebb ismeretlenul es a hatterben levo dolgokat nem latva itelkezni.


Ui.: egyetemre keszulok, nem gondolkozok felelotlenul, terveim vannak az eletben -egyenlore gyerek nelkul-... ( ez is biztosan a "sotetsegemre" utal)

Koszonom valaszod!

2015. ápr. 24. 23:48
 13/13 anonim ***** válasza:

Bocsáss meg ha megbántottalak, de azért mert az ismerőseid között lett valaki terhes tabletta mellett, az nem törvényszerű, hogy te is terhes leszel!

Én is 2 éve szedek tabit, és a párom mindig belém élvezett és, lekopogom, de eddig mindig minden rendben volt!

Egyébként ez a félelem nagyon rossz!

Akkor minden tablettát szedő nő tabletta mellett terhes lenne, ha ez lenne, amit te írtál!

Biztos, hogy az ismerőseid rendesen szedték? Nem maradt ki egyetlen egy szem és mindig időben vették be?

Ha nem rendeltetés szerűen használod, persze hogy növeli a terhesség esélyét!

Nekem meg erről ez a véleményem!


Egyébként ehhez nem kell orvos, csupán logika és egy kis értelem, ha tudod, hogy fogamzásgátlót szedsz, akkor nem kell pluszba 72 órási.

2015. ápr. 25. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!