Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szerintetek szükség van...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek szükség van esemeny utáni tablettara? Történt mar valakivel ilyen?

Figyelt kérdés

22én jott meg a multhavi mensim ,26.ara elmúlt .

E honap 9.én egyutt voltunk a párommal megszakításos módszerrel , mikor el élvezett ,a törlésre került a sor ,es észleltem ,hogy belőlem is jon ,illetve a nyilasnal biztosan volt . Abszolút minimális mennyiségrol van szo ,ezert nem tudom ,hogy belőlem folyt ki (nem ereztem ,hogy egy kicsi is belem került volna) vagy amikor kihúzta hirtelen oda folyt ..


a mensis tüneteim hamar jelentkeznek ,mar csütörtök péntek ota gorcsolok hebe hóba , es ez 9.e (szombat ota sem változott) on szerint szükséges az esemeny utáni tabletta ? En magam nem vagyok a hive ennek (a hormon haztartas felborulasa miatt ,persze tudom ,hogy van akinek semmi baja nem lesz tole ..)

Gorcsolne még a hasam ha baba lenne a dologban ?

Történt mar valakivel ilyen ?

Válaszaitokat előre is koszonom !


2013. nov. 11. 12:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Édesem az esemény utána tabi 24-max 48 órával a szex után kell bevenni :)
2013. nov. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
72 ora pontosabban ?! Tudtommal csak a megbizhatosaganak esélye csökken
2013. nov. 11. 13:03
 3/9 anonim ***** válasza:

"Tudtommal csak a megbizhatosaganak esélye csökken"


Persze, de olyannyira, hogy csak az első 24 órában bevéve 95 %-os, míg a 72 óra lejáratához közeledve már csak 50 % közeli a hatékonysága.


"Gorcsolne még a hasam ha baba lenne a dologban ?"


Természetesen. Ugyanis ennyivel az aktus után még nincs "baba". 7-10 nap kell, míg a beágyazódás ELKEZDŐDIK. Addig semmi jele nincs. Ha a normálistól eltérően a ciklus vége felén kerül sor a fogantatásra (egy spontán ovunak köszönhetően), akkor nem csak egy kis görcsölés, hanem akár egy menstruáció szerű vérzés is végbemehet, mielőtt a beágyazódásra sor kerülne.


De mikorra várod te, hogy már görcsölsz?

2013. nov. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
20.a korul szokott meg jönni , egy fel éve pedig igy folyik : 1het hebe hóba elogorcsoles.1het kipakolom a hűtőt ,es vegul azon a héten amikor megjön a cicim puffad .tehat 1hetet pihenek egy hónapban gyakorlatilag..
2013. nov. 11. 14:40
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen igaz ,ezzel tisztában vagyok ,hogy 7-12nap a bragyazodas ideje .

Amint említettem magát azt ,hogy belem élvezett volna sem O sem pedig en nem éreztük , tehat legetseges ,hogy ahogy kivette akkor mar rogton jott belole es oda folyt a nyilashoz.es hat az általa produkált mennyiség sem ezt mutatta (bar ez kissé buta megfogalmazás ugyebár ..)

Amikor torolgetesre került a sor ,akkor ereztem. Hogy alul végig folyt egy kevés ,es meg is szagoltam ,tehat az volt .

2013. nov. 11. 14:45
 6/9 anonim ***** válasza:

Jellemző, hogy egyeseknél időnként a "fő" adag előtt 1-2 másodperccel ürül egy kicsi, ezt a köznyelv előspriccnek hívja (nem összekeverendő az előváladékkal, mivel az előspricc már tömény sperma) és ezt 10-ből 9 férfi nem érzi.


Főleg ezért veszélyes a megszakítás, hisz a delikvens úgy észleli, hogy időben sikerült megszakítania, holott egy-két cseppet, ami több millió hímivarsejtet tartalmaz mégis beengedett.


Ha pedig 20.-a környékére várod, elég nagy botorság, hogy nem 1) rizikóztok; 2) nem rohantál egyből eseményutániért, mivel 9.-e több, mint veszélyes napnak számít.


Várható ovu előtt 5 és utána 2 nap a legrázósabb.

A valószínűsíthető ovu pedig ugyebár a várható menzesz ELŐTT 14 nappal esedékes.

2013. nov. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem szoktam számolni ezeket a napokat,semmiképpen nem szeretnék soha rá feszülni erre a baba témára(sokaknak ezért nem jön össze)

Szeretnénk babát,de nem mostanra terveztük.

szombat este 6óra fele történt a dolog,ma már nem tudok felíratni gyógyszert,"legkorábban" holnap délelőtt..Van még értelme bevennem?Szerinted mennyi az esélye akár annak a minimális spermiumnak köszönhetően,hogy terhes legyek?


Egyébként köszönöm az előző válaszaid(már amennyiben az összeset Te írtad) !

2013. nov. 11. 15:52
 8/9 anonim ***** válasza:

-Az a "pici" adag spermium több millió és a találathoz egyetlen egy is elég.

-Az ovuláció környékén esett meg az eset.

-Bár holnap már a harmadik nap lesz, és az eseményutáni hatékonysága már nem maximális, azért még benne lennél a 72 órában. Ráadásul már állítólag 120 órásat is lehet kapni.


-> ha egy saját egzisztencia nélküli tini lennél, aki mindenképpen abortuszra kényszerülne, akkor ezeket mérlegelve azt mondanám, túl nagy a kockázat, mindenképpen szaladj, amint csak tudsz. Sőt ne holnap, hanem még ma a sürgősségire.


Te viszont azt írod, szeretnétek (egyszer) gyereket. Dönts hát eszerint! Mennyire bolygatná fel az életeteket most egy gyerek? Túlélné a kapcsolatotok?

Ha kibírnátok, én nem venném be.


Egyébként azt mondják, hogy ovuláció idején is csak 20 % az esély, hogy terhesség létrejöjjön.


De ez is olyan, hogy ha akarsz gyereket, akkor az a 20 % borzasztó kevés, és nehéz beleesni,

viszont ha nem akarsz, akkor sokkal-sokkal nagyobbnak tűnik az esély. Murphy.


(A 3-as és a 6-os igen, én voltam)


Egyébként: való igaz, hogy illúzióromboló, de ha továbbra is megszakítással csináljátok, akkor nem ártana, ha mégis tudnád legalább nagyjából, hogy mikor "lehet" és mikor kevésbé. Így is érhet ugyan meglepetés (a naptármódszer inkább a teherbeesés valószínűségének növelésére jó, nem pedig az elkerülésére), de azért megnyugtatóbb, ha legalább sejted, hogy mizu.

2013. nov. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen ,tudom ,hogy keves amugy is az eselye annak ,hogy a terhesség létrejön ..

Ugy gondolom igen ,tul élné ! Mi mindent meg szeretnénk adni a babanknak ,pl,hogy sajat házban es ne albérletbe kelljen felnőnie ,normál körülményeket .. Eltartani el tudnánk ,ezzel nem lenne gond ,de ahhoz ,hogy minden ugy menjen ahogy mennie kell ,es nyugodt legyek ,stressz mentes,ahoz a párom is stressz mentes kell legyen ,par hete viszont többet stresszel a megszokottnál /kelleténél ,es ezáltal neha ugy érzem teher vagyok számára ,am nyilván nem igy van ..


Nagyon ritka ,hogy nem védekezünk ,azt is óvszerrel tesszük ! Mert fogamzásgátlóval nem szeretnénk "mérgezni" a szervezetem baba előtt..

2013. nov. 11. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!