Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Terhesség vagy trombózis?...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Terhesség vagy trombózis? (tablettaügy)

Figyelt kérdés

Hónapok óta itt van a fejemben ez a kérdés. Melyik a fontosabb? Védelem vagy egészség?


De trombózis helyett írhattam volna libidót is. Nálam talán azért játszik a trombózis, mert családunkban előfordult sajnos. De amikor kiírta nekem a nőgyógyász a tablettát, sem vér-,sem hormonvizsgálat nem történt (6 éve), családi anamnézis kikérdezés pedig egyáltalán nem. Ez talán nem protokoll ezek szerint? Annyi volt a kérdés, hogy rendszeres-e a ciklusom. Köszi, nyilván nem az ő teste.


Most pedig, mivel tudomásomra jutott anyagi ágon több trombózis, illetve egy velem egykorú (!) ismerősömnek épp most volt mélyvénás trombózisa, elbizonytalanodtam. Megéri-e a kényelem (gumi nélkül), a közel 100%-os védelem, hogy ezt a sz.rt szedi egy nő, miközben kiteszi magát egyéb eü. kockázatoknak? Libidóm a béka se..e alatt, pedig már a 3. készítményt használom.


Nyilván vannak egyéb rizikófaktorok is, de nem cigizem, jelenleg épp diétázom, sportolok igen sokat, de ismerősöm is így tette! Neki miért lett akkor? 25 évesen mégis hogy fordulhat ez elő?


A terhességtől pedig betegesen félek. Ha gumi mellett esetleg becsúszna, képtelen lennék elvetetni. Jelenlegi helyzetbe pedig nem igazán szülnék (még).


Létezik egyébként trombózishajlam szűrés, vérvizsgálattal történik, de tudtommal ezt csak magánklinikákon végzik borsos áron.


Ez a dilemma Nálatok is megjelent már? Tapasztalatok? Ti hogy gondolkodtok ezzel kapcsolatban?


N 25



2015. márc. 31. 19:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Az óvszer jóval nagyobb biztonságot ad, mint a tabletta, ha kiszakad az a nem megfelelő használat következménye, de ha ilyen is történik még mindig ott az esemény utáni tabletta. A fogamzásgátló mellett úgy lehet teherbeesni, hogy fel sem tűnik, nem tudod ellenőrzni, akár hasmenés, akár más gyógyszerek csökkenthetik a hatását. Közel a 30-hoz soha életembe nem szedtem fogamzásgátlót, és soha nem is tervezem, így sem lettem terhes.
2015. márc. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Nos, érdekes kérdés ez a teherbeesés. Ha anyámból-nagymamámból indulok ki, akkor én is elég termékeny lehetek, ha elfogadott ezt így mondani. De már nem tudhatom, hogy egyáltalán van-e/lesz-e peteérésem. Hogy endometriózisom van-e. Megmondom őszintén, megfordult a fejemben, hogy a tab.leállása után képtelen leszek a teherbeesésre is (védekezési gond legalább MEGOLDVA :D ). Para ez nagyon minden tekintetben.


Nyilván tisztában vagyok vele, mikor NEM HAT megfelelően a gyógyszer, kifejezetten precíz emberke vagyok ahhoz, hogy összevissza szedjem (félelem a terhességtől mindig nagyobb volt bennem). Csak amikor egy szintén pedáns nő teherbe esik úgy, hogy nem hányt, nem volt hasmenése, de még csak hígabb széklete sem, akkor mit mondott az orvos? Széttette a kezét, és annyit mondott, felszívódási zavar hölgyem, megjósolhatatlan. Pedig mi már nem az a korosztály vagyunk, akik két tablettát vesznek be, mert tegnap elfelejtették. Oké, hogy mindenki ezt mondja, hogy de ő rendesen szedi, mi van, ha tényleg normálisan szedte? Akkor már nem az ő hibája.


Szerencsémre rokonom kórházban dolgozik, ott szoktunk kérni mi is kivizsgálásokat, így max a 12 ezres genetikai csomagot fogom kérni, nyilván azt nem tudjuk elintézni, mint a funkcionális véralvadási paraméterek vizsgálatát. De ha már ennyire belemerültem, megcsináltatom, nagyon érdekelnek az egyéb eredményeim is, csinálunk egy teljes check-upot barátnőmmel. Igaz, ezzel nem lesz 100%-osan kizárható, hogy valaha is lesz trombózisom, de legalább megnyugodnék kicsit :)


Lehet, túl sok "elszakadt a gumi, lehetek terhes?" kérdést olvastam mostanában :) Vagy lehet ők tinik, akik vadul egymásnak estek és felhúzni sem tudják a gumit. Ill. egyetértek az első válaszolóval, aki a minőséget helyezte ellentétbe a mennyiséggel :)

2015. ápr. 1. 16:10
 13/16 anonim ***** válasza:
40%

Szia! :)

Ez nehéz kérdés, mert senki nem fog igazad adni a másiknak. Nyilván aki gumival védekezik, annak az az igazi.

Én nemrég álltam át a gyógyszerre, és én is nagyon féltem a teherbeeséstől. De megmondom őszintén, nekem zavaró volt az óvszer nőként, pedig a párom ügyes volt. De olyan illúzióromboló volt, mikor a hév közepén vettük észre, hogy az utolsó óvszer a dobozban hibás...

Nekem több ismerősöm szedi évek óta, semmilyen panasszal. És azt azért le kell mondani, hogy a legtöbb teherbeesés tényleg azért történik, mert nem veszik be, hasmenés/hányás miatt, vagy gyengíti egy másik gyógyszer. (pl az erős C vitamin is...)

Én úgy gondolom, hogy nem kell elhinni mindig, amikor azt mondják, hogy "pedig én mindent megtettem, jól szedtem!"... persze, hogy senki nem szereti bevallani, ha hibázott. (Ugyanígy az óvszernél is, a legtöbb szakadés a hibás használat miatt van)

Az viszont nem igaz, hogy az óvszer sokkal biztonságosabb. A fogamzásgátló Pearl-indexe sokkal alacsonyabb.

Itt egy összehasonlítás:


100 nőnél egy évig alkalmazott módszer, illetve a módszer használatának egy éve alatt terhessé vált nők száma.

1 év folyamatos, védekezés nélküli szexuális élet után 100 nőből 85 esik teherbe


Megszakított közösülés: 8-38


óvszer (spermiciddel) 4-12


óvszer (hagyományos) 3-28


naptármódszer 9


hüvelyi spermiumölő anyag 0,7-7


hormonális fogamzásgátló tabletta 0,1-2,5


hormontartalmú injekció 0,2-2,6


sürgősségi tabletta 0,5-2,5


méhen belüli fogamzásgátló eszköz 0,5-5


méhen belüli helyi hormonhatású eszköz 0,1


hormonális tabletta: 0,1- 0,5


műtéti sterilizáció: 0,1


Igazából ebből is látszódik, hogy a 100%-os módszer az, ha az ember nem szexel. :)

Én úgy gondolom, nincs értelme győzködni egymást. Mindenki döntsön szíve joga szerint. Valakinek az óvszer vált be, valakinek a tabletta... Tudom, hogy szeretnek az emberek krákogni a mérgező anyagok miatt, de nem lennének forgalomban, ha olyan szörnyen károsak lennének. A tabletta nekem segített helyrehozni egy nagyon durva hormonzavaromat, ami megkeserítette az életemet. Én ezért "hálás" vagyok "neki". :)

21/L

2015. ápr. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Szerintem hidd csak azt nyugodtan, hogy a mesterséges hormon "hozott rendbe". Nem tudom, a leállított menstruációs ciklus mennyire számít normálisnak... Akinek eleve gondok vannak a hormonháztartásával, biztos nem fogamzásgátlót szedetnék vele.

A többi megállapítással egyetértek.

2015. ápr. 2. 14:47
 15/16 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

én egy szóval sem írtam, hogy a menstruációval volt gondom. Nem kellett leállítani, sem beállítani. Mindig is pontos volt a menstruációm, most is az. Nekem (ahogy írtam), erős hormonzavarom volt, amin semmi más nem segített. (az erős görcsök (ájulásig) csak a kezdeti finomság) Sokáig úgy voltam vele, hogy nem akarok ilyesmiket szedni, de végül egy olyan gyógyszert kaptam, aminek a hormontartalma minimális. Elsősorban ezért kezdtem el szedni és nem az fogamzásgátló hatása miatt. Nem azért kaptam, mert pattanásos voltam, vagy rendszertelen volt a menstruációm. Elég komoly bajom volt és az egyik legjobb dokihoz mentem el. Volt hormonvizsgálatom, nagylabor és minden, ami szem s szájnak ingere. Nem csak hiszem, tudom, hogy a tabletta hozott rendbe. :)

Más kérdés, hogy nem szedetném olyan felelőtlenül a 15 évesekkel, ahogy 1-2 orvos teszi. Nagyon nem tartom normálisnak, hogy ilyen fiatal korban hormontablettákkal tömik magukat a fiatalok.

21/L

2015. ápr. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Sajnos az erős görcsöket nem kell bemutatni... :( nekem is brutális volt, hányás, ájulás társultak hozzá, olyan szinten megviselt. Félek, endometriosis lesz a háttérben. Manapság akkora "divat" lett. Addig,míg a gyógyszer bennem van, nem félek, de ha abbahagyom, készülhetek az igazan kellemetlen napokra.

Neked jobbulást kívánok!

2015. ápr. 2. 23:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!