Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Terhesség vagy trombózis?...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Terhesség vagy trombózis? (tablettaügy)

Figyelt kérdés

Hónapok óta itt van a fejemben ez a kérdés. Melyik a fontosabb? Védelem vagy egészség?


De trombózis helyett írhattam volna libidót is. Nálam talán azért játszik a trombózis, mert családunkban előfordult sajnos. De amikor kiírta nekem a nőgyógyász a tablettát, sem vér-,sem hormonvizsgálat nem történt (6 éve), családi anamnézis kikérdezés pedig egyáltalán nem. Ez talán nem protokoll ezek szerint? Annyi volt a kérdés, hogy rendszeres-e a ciklusom. Köszi, nyilván nem az ő teste.


Most pedig, mivel tudomásomra jutott anyagi ágon több trombózis, illetve egy velem egykorú (!) ismerősömnek épp most volt mélyvénás trombózisa, elbizonytalanodtam. Megéri-e a kényelem (gumi nélkül), a közel 100%-os védelem, hogy ezt a sz.rt szedi egy nő, miközben kiteszi magát egyéb eü. kockázatoknak? Libidóm a béka se..e alatt, pedig már a 3. készítményt használom.


Nyilván vannak egyéb rizikófaktorok is, de nem cigizem, jelenleg épp diétázom, sportolok igen sokat, de ismerősöm is így tette! Neki miért lett akkor? 25 évesen mégis hogy fordulhat ez elő?


A terhességtől pedig betegesen félek. Ha gumi mellett esetleg becsúszna, képtelen lennék elvetetni. Jelenlegi helyzetbe pedig nem igazán szülnék (még).


Létezik egyébként trombózishajlam szűrés, vérvizsgálattal történik, de tudtommal ezt csak magánklinikákon végzik borsos áron.


Ez a dilemma Nálatok is megjelent már? Tapasztalatok? Ti hogy gondolkodtok ezzel kapcsolatban?


N 25



2015. márc. 31. 19:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Orvostanhallgatóként úgy gondolom, elég jól tisztában vagyok a fogamzásgátló tabletták pozitív és negatív hatásaival egyaránt. Mérlegelés alapján pedig arra jutottam, hogy ha meg lehet oldani a védekezést másféle módon is úgy, hogy megbízható is legyen, és még a hormonrendszeremet se befolyásolja, inkább azt választom. Így már 9 éve gumival védekezem, amivel még soha nem volt gond.

Megértem azt is, ha valaki tablettát szed egyébként, de én nem kérek belőle. Szerencsére a partneremmel meg tudtuk beszélni, meg tudjuk oldani a dolgot.


Egyébként a rutin labor nem kötelező a fogamzásgátló felírása előtt, bár azért sok helyen megcsinálják. A trombózishajlam vizsgálata pedig pláne nem protokoll, mivel irtó drága, és az OEP csak akkor finanszírozza, ha van valami nyomós indok. Az pedig, hogy egy fiatal, egyébként egészséges nő tabit akar szedni, nem elég nyomós indok.


Magánúton meg lehet csináltatni, elég drága, de szerintem ha valaki emellett a védekezési forma mellett dönt, érdemes rászánni a pénzt.


Ui.: A trombózis ált. a szedés első fél évében jelentkezik. Ha 6 éve szeded, és nem volt ilyen gond, jó eséllyel nem is lesz. Persze nem zárható ki, csak viszonylag kicsi az esélye.

2015. márc. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Óvszer?
2015. márc. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Mondjuk ha a libidód a béka segge alatt van, akkor nem értem, miért szeded. Milyen kényelem?:D Nekem nem lenne kényelmesebb havi 2-szer a párom nyösztetésére szexelni, mint gumival heti 3x úgy, hogy még kívánom és élvezem is:D
2015. márc. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszod!

Igen, egy jó partnerrel nem lenne gond a gumi, hónapok óta gondolkodom, hátha "visszatér" a libidóm. Csak elég félős vagyok, hogy kiszakad. Esemény utánit meg nem szeretnék bekapkodni, akkor már szinte ugyanott vagyok, mintha évekig szedném az orális fog.gátlót.

2015. márc. 31. 19:16
 5/16 anonim ***** válasza:

Én nem akartam tablettát szedni. Nem igazán láttam értelmét. Aztán: kétszer volt olyan, hogy elszakadt a gumi (pedig egy éve azzal védekeztünk). Akkor kellett eseményutáni tablettáért menni. Azzal a sráccal, ha együtt maradtunk volna, csakis tablettával védekeztem volna! Nem rég volt az eset, a két tabi hatását még mindig érzem mensinél, szóval ezek után azért a tabiktól is elment a kedvem...

Szerintem menj el másik nőgyógyászhoz. Nekem alap volt, hogy mielőtt felírt volna gyógyszert - rendes tabit, nem az eseményutánit -, elküldött vérvételre. Utána pedig mérlegeld: milyen hatással van rád a tabi, tudnátok-e rendesen gumival vagy máshogy védekezni.

2015. márc. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Igen, nos, a gyakoriságnál fején találtad a szöget :D

Tényleg felesleges szedni, ha nincs is szex.

2015. márc. 31. 19:17
 7/16 anonim ***** válasza:

Azért a gumi kiszakadása szerintem nem olyan gyakori, mint ahogy az itteni beszámolók alapján tűnik. Mondom, nekem konkrétan 9 év rendszeres használat mellett sosem volt gond. Persze, nem lehetetlen, de azért még ha életedben egyszer-kétszer esemény utánit is kell bevenni, szerintem közel nem annyira káros, mint mondjuk a 10 évig szedett fogamzásgátló.

Persze, szarul lehetsz tőle kicsit, meg pár hónapja elcseszheti a ciklusod, de azért én olyat nem ismerek, akinek esemény utánitól olyan sok gondja lett volna hosszabb távon.

2015. márc. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
De ha a gumi nem is felel meg, azért vannak még lehetőségek. Mondjuk pesszárium és spermicid együtt.
2015. márc. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Az eseményutáni csak progeszteronszármazékot tartalmaz, így az is beveheti, aki a kombinált tablettákat pl.: trombózishajlam miatt nem.


Azaz, ha neked esetleg hajlamod van, nem, nem jársz jobban az ösztrogént is tartalmazó fogamzásgátlóddal.


A leggyakoribb trombózisra hajlamosító dolog a Leiden-mutáció (az öröklődő trombózishajlam 80%-ban ehhez az elváltozáshoz köthető és a lakosság mintegy 10 %-át érinti). Ezt az ún. APC rezisztencia vizsgálattal szűrik, s az ára magánlaborban sem egy ökör ára, konkrétan 2500,-.


Ha a családban volt trombózis, akkor itt (Debrecen), automatikusan elküldik a pácienst a vérvételre (apc). A protokoll része, ahogy a rákszűrés is. Ezek nélkül nem írnak tablettát.

Így derült ki, hogy én se szedhetem. ~15 éve óvszerrel védekezek, egyetlen egyszer sem volt még baleset, a gyerekünk pedig az első próbálkozós hónapban sikerült.


*Ha a többi öröklődő tényezőt (protombin, mthfr) is vizsgáltatni akarod, akkor se fizetsz többet ~12000,-nál. Lásd pl. itt:

[link]

2015. márc. 31. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Az óvszer szerintem azzal kényelmetlen,akinek olyan péniszmérete van(túl kicsi!), vagy pedig nem talál magára megfelelő méretet,MÁSRÉSZT aki nem tudja helyesen felhelyezni és helyesen használni szex közben.


Évekig szexeltem gumi nélkül,majd évekig gumival és rájöttem, hogy ha megfelelő a méret,a partnerrel is megvan az ágyban az összhang, akkor a gumit szinte nem is lehet érezni.


Szóval én a gumira szavazok csakis :) Aki allergiás,az meg használjon latexmenteset stb.



Trombocitára ha szerzel beutalót,akkor elvégzik tb-re is, de megéri azt a 15.000 forintot is magánúton elvégeztetni.


Hormonvizsgálatot pedig szinte csak magánúton néznek, azokkal a hormonokkal,amiknek valóban köze van a dologhoz.(legalábbis azt a pár hormont egyszerre... külön-külön esetleg tb-re csináltathatsz,hátha sikerül)

2015. márc. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!