Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Nuvaring+trombozishajlam,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nuvaring+trombozishajlam, minipill?

Figyelt kérdés

Kiderült hogy nem szedhetek fogamzasgatló tablettat mert van hajlamom trombózisra.Nuvaring is hormonális,de talán valamivel másabb,nem?Esetleg a minipillek,megkérdezzem az orvosom hogy azt irna-e?(egyebkent olvastam az Azalia minipill betegtájékoztatóját,es ott is emliti a trombózisveszélyt..ha ezek a minipillek nem növelik az esélyét akkor miért van mégis leírva?Óvszer 2 már szakadt,a többségükre érzékeny is vagyok..Mit használjak akkor?Pharmatex+naptármódszer+megszakítás?(veszélyes napokon nincs szex,vagy óvszer :( )

18/L



2014. nov. 5. 20:40
 1/6 anonim ***** válasza:

A Nuvaring is kombinált készítmény, van benne ösztrogn, még ha kicsivel kevesebb is, mint a tablettákban. Az is növeli a trombózisveszélyt, én egészen biztosan nem használnám a helyedben.


A minipillek elvileg használhatók, de egy minimális mértékben az is fokozza a vérrögképződés esélyét. A másik hátrányuk pedig az, hogy ha az ember nem szoptat éppen, akkor igen csak megbízhatatlanok, ugyanis ált. nem akadályozzák meg az ovulációt.


Célszerűbb lenne hormonmentes készítményeknél maradni. Az óvszer megbízható, ha rendesen használod. Normális minőségűt kell venni, és megfelelően használni.

Pharmatex szintén használható, de csak megszakítással együtt érdemes, ha nem akarsz babát. Ha naptárazol is mellé, akkor még jobb.

Vagy rendelhetsz pesszáriumot, és használhatod azt spermiciddel együtt. És akkor akár beléd is élvezhet.

2014. nov. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jah, és még mellékesen megjegyzem, hogy újabb vizsgálatok szerint a Nuvaring esetén még nagyobb a trombózisveszély, mint bizonyos oralisan szedhető tablettáknál.
2014. nov. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Koszonom! Pesszarium nem lenne rossz,megfordult mar a fejemben,csak el nem tudom kepzelni hogy en azt hogyan tudnam pontosan felhelyezni magamnak. 😳
2014. nov. 6. 02:30
 4/6 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg az orvost!A nuvaringot orvos írja fel....
2014. nov. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Megkerdeztem! Nem ajanlotta a pesszariumot,se pharmat,nuvaring meg teljesen kizarva es minden mas hormonos..:(
2014. nov. 6. 11:40
 6/6 anonim ***** válasza:
A pesszáriumot nem igazán lehet rosszul felrakni. Azért olyan hu de nagy hely nincs bent, odamegy a helyére, ha felrakod.
2014. nov. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!