Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Melyik fogamzásgátlót ajánlaná...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyik fogamzásgátlót ajánlanátok?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok.Anno régen szedtem tabit,több félét is.Lindivel kezdtem és még vagy 3félét szedtem(nem jut eszembe a nevük),utoljára 2010ben szedtem 3hónapig talán Jasmint(mert pont akkor tiltották be a Symc.).Leálltam a tabiról mert nekem nem jött be,rosszabb volt mintha nem is szedném.Gumival védekeztünk.Viszont a mensim rendszertelen 1,max 2 alig tart.Most volt egy vetélésem,és úgy döntöttünk hogy leállunk most a babaprojektről,és szeretnék elkezdeni tabit szedni,legalább rendbe rakná a vérzésem.De sok negatívat olvasok.Majd megkérdem a dokit mikor megyek kontrollra,de tapasztalatokra lenne szükségem!

2015. márc. 18. 10:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A tabletta nem rendbe rakja a vérzést hanem kilövi. Tehát nem a rendes menstruáció jön meg olyankor hanem megvonásos vérzés, ami a hormon elvonás miatt jelentkezik (a 7 napos szünetben mikor nem szeded). Ha nagyon rendszertelen a menstruációd és vetélésed is volt (sajnálom :(), akkor érdemes lenne kivizsgáltatnod magad, főleg, hogy nagyon fiatalon szedtél tablettát, lehet az teljesen belekavart a hormonrendszeredbe és az okozza most a problémát.
2015. márc. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Anal és/vagy oral.
2015. márc. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Lehet van benne valami,csak úgy gondoltam ha már amúgy is kellene vérzés meghozo(norcolut,premens stb)akkor már kössük össze a kellemest a hasznossal(védekezzünk is).

Ajj nem tudom mi tévő legyek.Hormonlaborra várok,de hát ilyen vérzés mellett...meg ugye a missed ab után nem is tudom hogy lesz mikor fog megjönni :(

2015. márc. 18. 11:08
 4/10 anonim ***** válasza:
Utoljára 2010ben szedted, akkor 17 voltál és még elotte előttél vagy három féle fogamzásgátlót. ... Mte nem vagy normális!
2015. márc. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Majd ha neked is lesz egy terhességed 15-16 évesen fogamzásgátló mellett,aminek abortusz a vége,akkor majd te is meggondolod hogy hogyan tovább.Egyébként abszolút nem értem,hogy miért baj az,hogy 3félét kipróbáltam...Tudod az orvosom nem hülye,alapos vizsgálatok után cserélte mindig,mert egyik sem vált be.

Másrészt nem a kérdésemre válaszoltál,tehát ha nem tudsz hasznosat írni,inkább maradj csendben!!!

2015. márc. 18. 13:45
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem azt írtam hogy baj hogy hármat szedtél, arra utaltam hogy 15 évesen nem kéne dugni, mert (többekközt) pontatlanul szeded és terhes leszel.

A kérdésre meg azért reagáltam bunkón, mert ha piroskának a pittypang tabi jó 40 évesen, attól az neked még nem jó.

2015. márc. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Maradjunk abban,hogy nem te fogod eldönteni,hogy hány évesen éljen szexuális életet az ember.Ez már megtörtént ez van.Hozzáteszem pontosan szedtem mindig :) A 15 éves kor nem azzal jár,hogy az ember hülye...

De itélkezzél csak,tudod van egy mondás..ki miben ítél abban ítéltetik...

Nyílván,ha nem feltétlen lesz jó az nekem is ami másnak van,de ha pont azt írják fel,had legyen már egy kis tapasztalatom...

2015. márc. 19. 01:03
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha tabletta mellett valaki teherbe esik 3 lehetőség miatt lehetséges. 1. nem szedte pontosan. 2. nem figyelt a hatást gyengítő tényezőkre és nem védekezett mellé olyankor. Tehát a bevétel után hányt, ment a hasa egy darabig vagy antibiotikum kúrán volt. 3. nem hatnak nála a hormongyógyszerek, akkor meg hiába kezdenéd újra szedni akkor sem hatna. Ez előfordulhat. Ritka, de vannak ilyen nők.


Plusz hiába bunkó az előző válaszoló igaza van. Attól, hogy Piroskának jó egy gyógyszer neked lehet nem lesz jó. Erre van az orvos, hogy ismerve mik nem használtak egy másik kombinációjú gyógyszert felír neked. Ez nem olyan, mint a piac, hogy odamész és azt mondod xy gyógyszer kell, mert jókat olvastál róla a neten. Nekem se az első gyógyszer vált be, de erre volt az orvos, hogy elmondva neki, hogy a 21 tablettásak mindenfajta kombinációban nem jöttek be, mert egy halom mellékhatás előjött, ezért felírt egy 24 tablettás verziót és ezzel minden oké. (volt egy pár éves szünet a két szedés között és orvoscsere volt költözés miatt így sorolnom kellett miket szedtem régebben.)

2015. márc. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Látom nem nagyon értitek a kérdést.Nem kioktatást kértem,hanem tapasztalatokat.Ha a dok felirna nekem az xy nevű tabit,akkor tudjam,hogy mire számíthatok...
2015. márc. 20. 15:26
 10/10 anonim ***** válasza:

De te nem érted a problémát. Pl. én szedtem már Lindynettét, híztam tőle, migrénes fejfájásom lett és libidó béka segge alatt. Barátnőm évek óta szedi, semmi baja vele. Symiciát is szedtem, hüvelyfertőzésem lett, másik barátnő hízott tőle és iszonyat durva hangulatingadozásai voltak, itt gyakorin valaki írta már rá, hogy tökéletes. Akkor volt Gestomix, attól nekem szintén hüvelyfertőzésem volt, másnak semmi. És így tovább. Nem lehet előre megmondani, hogy RÁD milyen hatással lesz, NEKED hogy fog hatni.


De ezek mind kombinált tabletták. Lehet neked azt mondja a doki, hogy ez túl sok és inkább minipillt javasol, az meg egy teljesen más műfaj, pedig fogamzásgátló- fogamzásgátló.

2015. márc. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!