Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 2 napig elfelejtettem bevenni...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

2 napig elfelejtettem bevenni a fogamzásgátló tablettát. Yasminellet szedek. Mennyire vagyok védett?

Figyelt kérdés
Csütörtök péntek elfelejtettem bevenni. Ezért (ma) szombaton bevettem a csütörtök pénteki tablettát, ma pedig a szombatit. Mennyire vagyok így védett? Utolsó napi tabletták ezek! Még vasárnap, hétfőn és kedden kell bevennem az utolsó tablettákat, és utána 3-4. napon kell megjönnie a menzeszemnek. Köszi a segítséget!

2014. dec. 27. 14:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Este beveszed még a mai tablettát is?(szombati).


A tájékoztatóban ott van, hogy :


Ha 12 óránál hosszabb időt késlekedett a filmtabletta bevételével, a terhesség elleni védelem csökkenhet. Minél több egymást követő filmtablettát hagyott ki, annál nagyobb a terhesség kockázata.

Különösen nagy a teherbeesés kockázata, ha a csomag elejéről vagy végéről hagyott ki tablettákat.!!!!! Ezért az alábbi szabályokat kell követnie (lásd még az alábbi ábrát is).


- Egy filmtablettát hagyott ki a harmadik héten

A következő lehetőségek közül választhat:

- Vegye be az elfelejtett tablettát, amilyen hamar eszébe jut, még ha ez azt is jelenti, hogy egyszerre két tablettát kell bevennie. Szedje tovább a tablettákat a szokásos időben. A tablettamentes időszak helyett folytassa tovább a következő csomag szedésével.

Valószínűleg menstruációs vérzése (megvonásos vérzése) lesz a második csomag beszedését követően, de jelentkezhet pecsételés vagy áttöréses vérzés is a második csomag szedése alatt.



A lényeg összefoglalva: ne élvezzen beléd a párod a következő levél végéig.

2014. dec. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Még bevettem a kimaradt tablettákat illetve folytattam a levelet. Elvileg holnap kell megjönnie a menzeszemnek, nagyon remélem, hogy nem lesz gond. A tablettamentes időszakot megtartottam, jövőhéten szerdán kezdtem a következő levelet. Viszont aktus közben óvszerrel illetve megszakítással védekeztünk. Meddig védekezzünk vagy szakítsuk meg? Egyébként 3 éve szedem a bogyót nem tudom, hogy ez számít-e.
2015. jan. 2. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!