Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mi az, hogy egyeseket rá...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi az, hogy egyeseket rá lehet erre kényszeríteni?

Figyelt kérdés

Mostanában több olyan kérdést is olvastam, hogy lányokra, nőkre a "párjuk" kényszeríti rá a fogamzásgátló tabletta szedését.

Csak én érzem úgy, hogy ezek a "férfiak" csak és kizárólag a saját kényelmükkel törődnek?

A következményekbe nem gondolnak bele?

Mert nekik úgy kényelmes, meg "olcsó"...

És a sok hülye nő, akinek megér annyit a "béke" meg a "nyugalom" meg a hülye pali, hogy képesek is szedni...



2014. dec. 17. 20:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
46%
nő vagyok, és mi bajod a fogamzásgátlóval?
2014. dec. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ebbe az irányba változott a világ...
2014. dec. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
30%

Nem mintha bármi bajuk lenne a gyógyszertől, illetve ha lenne, gondolom abbahagynák.


Amúgy meg ha rá lehet őket kényszeríteni, akkor szedjék, neked nem mindegy? Ez általában így van, ha valaki nem mond nemet valamire amit a másik akar, akkor miért az mondjon nemet, aki akarja az adott dolgot?

2014. dec. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
59%
A te hormonháztartásodnak már mindegy így is fel van borulva!
2014. dec. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Szedtem én is. Bár nem a párom kényszerítette, csak kipróbáltam.

A szexre való igényem teljesen elmúlt, nem kívántam.

Kihozta a depresszióm is.

Fizikailag se voltam túl jól tőle.

A fogamzásgátló szedése alatti vérzés NEM igazi menstruáció.

A későbbi teherbeesés lehetőségét is csökkentHETI.

Lehet azzal jönni, hogy nem mindenkinél vannak mellékhatások, nem minden fogamzásgátló egyforma, stb.

DE:

Előre senkinél nem lehet tudni. Nem tartom jónak kísérletezni a szervezeten ilyen módszerekkel.

Másrészt meg... ha valaki teljesen jól el van vele, sem tudhatja, hogy a későbbiekben nem okoz-e maradandó károsodást, attól függetlenül, hogy alacsony hormontartalmú.


Ezeket senki nem várhatja el a párjától, hogy bevállalja érte, ha nem szeretné.

2014. dec. 17. 20:26
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdés...


Nekem szedés közben semmi mellékhatás nem jött elő, "csak" meddő lettem tőle, de ez évekkel később derült ki...


Sokaknál okoz hízást, hangulatingadozást, libidócsökkenést!


Ettől függetlenül, aki ezeket bevállalja, szedje! Én is szedtem...

De azt nem tartom fairnek, amikor valaki ódzkodik tőle, de kényszerből szedi, mert fél, hogy a srác dobja, ha nem hajlandó rá! Mindenkinek az önálló döntésének kell lennie, hogy tart tőle, vagy nem... akarja-e, vagy nem?!

2014. dec. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszönöm...

Sajnálom, hogy te is utólag szembesültél a hatásával :(

De azért elég szomorú, hogy sokan még így is bevállalják.

Persze, ha hízik tőle (mint barátnőm, aki még konkrétan nemi életet sem élt akkor, csak valami oknál fogva felírta az orvos), még az is előfordulhat, hogy a pasi szóvá teszi, az se jó, de a kényelmét meg nem adja fel. Ha nem lehet gyerek, az is baj.

Ha meg libidócsökkenés, vagy annak teljes hiánya van, akkor meg tulajdonképpen semmi értelme a gyógyszernek. Mivel a teherbeesést gátolná. De ha nincs szex, alap, hogy nincs terhesség sem...

2014. dec. 17. 20:47
 8/16 anonim ***** válasza:

#7: a legnagyobb problémát én abban látom, hogy sokan le vannak ragadva ott, hogy gumi, vagy tabletta... és nem látnak más alternatívát...

Amikor én voltam tizenéves, valóban nem volt más alternatíva fiataloknak. De mára már van, nem is egy...


Mégis sokan ahelyett, hogy kompromisszumra törekednének, hogy megkérdeznék a dokit a lehetőségekről, és kiválasztanák a nekik legmegfelelőbb módszert, ehelyett a mai divatorientált világban leragadtak egy 20-25 évvel ezelőtti állapotnál, és a nagy többség csak ezt a két lehetőséget látja.

2014. dec. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Én nem akarok senkit a megszakításos szexre, naptári módszerre ösztönözni, de tény, amit itt is olvastam:

Az így létrejött terhességeknél valójában minimális esetben történt valójában megszakítás.

A többibe csak bele lett magyarázva.

Ha nincs peteérés (ami 1 hónapban 99,9%ban csak 1x fordul elő, és nem tart 3-4 napnál tovább), és a pasi nem engedi bele telibe a nőbe... Ott SZINTE(!!!) kizárt a terhesség.

Több, mint 10 év szexuális élet után, ahol a komoly kapcsolataimnál kivétel nélkül így védekeztem, érdekes módon sose lettem terhes.

2014. dec. 17. 21:18
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem igazán ezekre a módszerekre gondoltam... Hüvelygyűrű, implantátum, hormonmentes kisméretű spirál szülés előtt is, lea méhszájsapka. Mind nagyon jó hatásfokú, és sokkal korszerűbbek a tabinál, sokkal kevesebb mellékhatással.
2014. dec. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!