Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Az abortusz gyilkosság?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az abortusz gyilkosság?

Figyelt kérdés

Csak meglepett itt egy kérdésnél írta valaki, hogy inkább tegye tönkre a gyerek az anya életét (kerüljenek utcára mindketten), minthogy az anya megölje a babát. Mert ha tönkremegy az élete, attól még nem hal meg.

Lehet, bunkóság, de én inkább halnék meg, minthogy egy picivel éhezzek az út szélén.

Meg hogy az abortusz ugyanolyan gyilkosság, mintha megölnéd az 1-3 éves babádat, gyermekgyilkosság.


Tényleg így lenne?


2014. dec. 15. 21:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
74%
Hátt. Egy érdekes kérdést boncolsz, amiről mindenkinek más a véleménye... Szóval itt az enyém: Ha nem szándékosan terveztek gyereket, de minden körülmény adott (anyagi és szociális), akkor megvetem.. Viszont, ha az illető mondjuk egy futó kalandtól lett és nincs biztos anyagi háttere, esetleg fiatalkorú, akkor nem, sőt támogatnám. F
2014. dec. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
57%
Nem. Plusz azt se hiszem, hogy a halál a legrosszabb, ami velünk történhet.
2014. dec. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 aladar12 ***** válasza:
83%

szerintem onnantól él, amikortól először felsírt. vagyis az abortusz nem gyilkosság.


meg amúgy is, hadd döntse már el az anya, hogy most fel bírja nevelni, vagy nem és inkább ne toljon egy új embert a világra szenvedni.

2014. dec. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
#2 kapásból tudnék 10 dolgot mondani ami rosszabb a halálnál
2014. dec. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 opened paradise ***** válasza:
91%
Ezt nagy általánosságban azok mondják,akik nem nyomorban nevelik a gyerekeiket.
2014. dec. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
78%

Ez egy komoly kérdés, de én is azon vagyok, hogyha a gyerek nem tervezett, és nagyon rossz körülmények közé születne, akkor jobb elvenni. Nem biztos hogy olyan jó lesz neki napokat éhezni, örökösen nélkülözni, ráadásul elvenni az anyjának is a jövőjét. Meg egy olyan kicsi magzat, amit elvesznek, nem hinném hogy érzelmekkel is érez, legfeljebb az idegeivel.

Meg azért egy kifejlett csecsemő, és egy néhány cm-s magzat között óriási a különbség.

2014. dec. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Erre a kérdés "kétoldalú érem",mert körülményfüggő.


aki (bocsánat a kifejezésért,de) állandóan védekezés nélkül b..zik fűvel-fával és már a harmadik abortuszán van túl,ahelyett hogy gumit húzna (és sajnos ismerek is ilyen embert!) akkor azt mondom nem helyes,mert a legjobb módszer a megelőzés.


DE


ha valakit megerőszakolnak,és nincs anyagi biztonsága egy gyermek felneveléséhez,akkor nem ítélem el.Ki szeretne abban a tudatban élni,hogy az apja megerőszakolta az anyját,és ő úgy született? :(

2014. dec. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
*ez a kérdés (bocsi,mást kezdtem el írni,csak javítottam)
2014. dec. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 yuda ***** válasza:
11%

Itt egy kiváló, "lélekemelő" film az abortuszpártiak részére.

https://www.youtube.com/watch?v=WbtI1LsbiIQ


Valójában a két nézőpont, hogy gyilkosság, vagy sem, azon alapul, hogy az anya dönthet a saját testéről, vagy nem.

Itt már csúsztatás van, mert tegyük fel, a saját teste, és milyen ember az, aki tudatosan árt magának?

Persze nem is a saját teste a magzat, hiszen a fogantatástól kezdve elkezd növekedni. Ha picike is, de egy emberi lény alakul ki napról napra. Már egy ember, nem pedig az anya teste!

Anya teste a vese, a szív, a máj...de az új emberke nem a testének a tagja!

Az abortuszpártiak szerint viszont nem ember, hanem különböző fantázianevekkel ruházzák fel, hogy a lelkiismeretük könnyebb legyen a kivégzésre.


Itt egy másik oldal.

Idézek belőle és linkelem:

"Manapság vákuumos szívóberendezést alkalmaznak, aminek körülbelül hatvanszor erősebb a szívóereje, mint a porszívónak. Olyan erősen szív, hogy közben darabokra tépi a magzatot. Ha már nagyobb a baba, akkor először összeroppantják a fejet, és úgy szívják ki. „Maga az abortusz nagyon horrorisztikus, csak erről nem mesélnek”

[link]

Szeretnél még bővebb információt, vagy elég lesz? :)

Élj boldogul és úgy, hogy tükörbe tudj nézni!

2014. dec. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Utolsó, a kérdés részleteire is válaszolj!


Ha tudnád, hogy hajléktalan leszel és éhezni fogsz egy picivel, megszülnéd?

2014. dec. 15. 22:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!